Autor Wątek: Eukanuba dla owczarków niemieckich!!!  (Przeczytany 4559 razy)

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.06.2006
  • M: Gdynia
  • Technik Weterynarii
    • Wonder Dog - Szkoła dla super psów!
Eukanuba dla owczarków niemieckich!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 28.08.2007 o 20:36 »
Nie jakos kupki a ilosc sie liczy.

kobra

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 28.08.2007 o 21:02 »
Jakość kupki jest ważniejsza niż ilość.Ja karmię surową wołowiną z ryżem i jarzyną,i chwała bohu nie mam problemów.Natomiat odrobinka wieprzowiny już powoduje alergię.

Offline Primcia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2007
  • M: Częstochowa
« Odpowiedź #17 dnia: 28.08.2007 o 21:05 »

Cytat: Dorotka z Axą
Nie jakos kupki a ilosc sie liczy.

Uważasz, ze 4 zwykłe, suchawe kupki sa gorsze, niż jedna duża i w dodatku rzadka, wręcz wodnista? Shocked
Primcia2007-08-28 21:06:52

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.06.2007
  • M: Poznań
« Odpowiedź #18 dnia: 28.08.2007 o 21:11 »
Mój Gucio (4miesiące) wciąga hillsa z jagnięciną - niedawno robiliśmy badanie krwi - wyniki w normie, szczeniak na 'am' się rzucaSmile kupy niestety 2-3 dziennie ale to jeszcze dzieciak, więc może się ilość zmniejszy. na początku dawałam RC dla młodych owczarków i pies wymiotował, więc zmieniłam. a o Eukanubie mam teraz średnie zdanie -50% psów jest na nią uczulonych i jakość faktycznie gorsza niż 5 lat temu. Ale generalnie uważam, nauczona doświadczeniem, że co pies to inny smak i reakcja na kramę, a tak naprawdę tylko badania są w stanie wykazać czy dana karma psu służy czy nie.

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.06.2006
  • M: Gdynia
  • Technik Weterynarii
    • Wonder Dog - Szkoła dla super psów!
« Odpowiedź #19 dnia: 28.08.2007 o 21:25 »
Tak patrzac na to forum ciagle sie przekonuje ze jednak nie powinnam sie tu wypowiadac, sa na szczescie inne fora gdzie ludzie wiedza juz ze psu ON nie podaje sie ani RC, ani Hillsa ani EU.

Jesli chodzi o kupki, nie mowiłam ze zadka jest lepsza, ale nie powinno byc az 4 kupek, tylko max 2. Skontaktuj sie z wetem ( dobrym), tez Ci to powie.

rudaa

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 28.08.2007 o 22:30 »

Cytat: Dorotka z Axą
Tak patrzac na to forum ciagle sie przekonuje ze jednak nie powinnam sie tu wypowiadac, sa na szczescie inne fora gdzie ludzie wiedza juz ze psu ON nie podaje sie ani RC, ani Hillsa ani EU.

Niechęć do czytania Twoich wypowiedzi nie dotyczy tego czy RC czy Eukanuba są złe, Ty poprostu w większości przypadków wypisujesz takie bzdury, że oko bieleje. Ktoś może kiedyś wziąć Twoje nieuzasadnione "rady" do serca i nieszczęście gotowe. Jeśli się na czymś nie znasz to zwyczajnie zamilcz.

Są psy którym dieta na RC czy Hillsie służy i mają się dobrze. Każdy organizm indywidualnie przyswaja składniki z różnego rodzaju karm trzeba zwyczajnie dostosować rodzaj karmy do ogólnej kondycji psa, potrzeb, wieku i tyle. To, że dany pies będzie super funkcjonował np. na Pro Planie nie oznacza, że drugi również będzie go tak wyśmienicie przyswajał.

Nie jest z góry określone ile kupek dziennie ma oddawać pies, każdy ma inną przemianę materii. Jeśli psiak załatwi się 3 razy dziennie, a jego kuupale są małe, zwarte, że tak powiem "zdrowe" to nie ma nic z tym złego, co innego kuupska wielkie, tłuste to robi WIELKĄ różnicę. Może Twoj pies robi rzadko kupsko, bo nie ma czym za przeproszeniem srakać??

Offline sporyszka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.12.2003
  • M: Bytom
« Odpowiedź #21 dnia: 29.08.2007 o 07:52 »
ja karmie pro planem athletic ( jagniecina) i jestem bardzo zadowolona kupy male ( w zaleznosci od dnia 1 lub 2 dziennie). Przy innych karmach musiałam dosmaczać (szproty, tunczyk, serki topione itp) przy PPP nie mam  żadnych problemów wcina aż się uszy trzesą. Sierść też ładnie błyszczy ( akurat w naszym przypadku po RC siersc byla tragiczna sucha matowa, pojawił się lupież). Podsumowująć ja jestem bardzo zadowolona, cena za worki jest bardzo przystepna zważywszy, że sklepy mają cały czas promocje 15+3 kg Tongue (caly czas trwa jeszcze promocja wklejajac na kupon 5 jednakowych znaczkow z opakowan 6 opakowanie w moim przypadku 15 kg dostaje sie gratis wlasnie dzisiaj mam odebrac wiec jak sie jeszcze to policzy to tanio jak barszcz)sporyszka2007-08-29 07:54:04

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #22 dnia: 29.08.2007 o 09:45 »
Ja karmie belcando i jestem bardzo zadowolona,sierść dużo lepsza,kupi jak najbardziej w normie ogólnie dla mojego jest OK.
Według mnie najlepsza karma pod względem składu jest orjien,ale ta cena...
O PPP też mam dobre zdanie,natomiast RC z czystym sumieniem nie poleciłabym nikomu bo pies mojego wujka sie na tym wykończył-rak wątroby(?).

Najlepiej próbować wielu karm i patrzyć która psy służy. Sporo sklepów oferuje przesłanie próbek wybranych karm-świetna sprawa

Offline egonek5

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.04.2007
  • M: NOWA SARZYNA
« Odpowiedź #23 dnia: 29.08.2007 o 09:56 »
To prawda Sonuś,ja ostatnio zakupiłam 3 kg worek próbny Calibry i widzę że mój niejadek ''suchych karm''zaczyna ją pożerać ze smakiem,więc chyba się zdecyduję na zakup dużego wora.Tak jak mówisz najlepiej próbować i w końcu się trafi na tą odpowiednią dla swojego psiaka.

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #24 dnia: 29.08.2007 o 10:02 »

Cytat: d_janicki
A macie jakieś doświadczenie z Purina Pro Plan. Hodowca od którego kupiłem suńkę chwalił ja bardzo, zresztą reszte swoich psiaków tez nia karmi. Co do royala słyszałem już różne opinie.
mam doswiadczenie z ppp senior z lososiem,adult z jagniecina i lososiem a teraz z athleticiem.. moge sie wypowiadac pozytywnie co do tych karm:) tzn do tych ppp

dominoxs

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 29.08.2007 o 21:41 »
Sonuś- mam już pierwsze doświadczenie z Orijen :
szczeniak prawie 4 mies. zjadł właśnie worek 7 kg :

kupy 4-5 x dz olbrzymie , kolor - oliwkowy  nieladny ,  sierść błyszcząca jak u kreta , na wadze  przybrał mało  1 kg /tydzień ,  karma zjadana srednio chętnie ( jest.... gorzkawa ) . Skład imponuje , cena też , ale żeby lepiej ocenić tę karmę trzeba chyba znacznie  wiecej czasu poświęcić na eksperyment Orijen. Nie wiem ,czy kupić kolejny worek .

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 29.08.2007 o 21:47 »
qrcze... a u nas po hill'sie 3, też wielkie dlatego chcę zmienić... jasny gwintConfused ale włókna mało w Orijen, więc dlaczego...?? zamówiłam próbki - zobaczymy...

dominoxs

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 29.08.2007 o 21:53 »
Juliusz , ja kupiłam wersję dla szczeniąt duzych ras , moze inny rodzaj da inny efekt ..... ale te kupy są w  przypadku  naszego szczeniaka nieco niepokojące .

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 29.08.2007 o 21:59 »
właśnie to samo zamówiłam; no nic, będziemy meldować na bieżącoWink

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #29 dnia: 30.08.2007 o 09:32 »
po tych karmach smiem stwierdzic, ze jakies 85%psow ma ogromne kupale.. ale karma jest dobrze przyswajana i psy fajnie ja toleruja.. nawet te starsze...