Autor Wątek: Obroza elektryczna  (Przeczytany 1270 razy)

Offline Sorcerer

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 03.06.2002
  • M: Lublin
Obroza elektryczna
« dnia: 22.02.2003 o 17:55 »

Witam!

Nie wiem czy tu powinienem zamiescic to pytanie , ale sproboje ;-)

Chodzi mi o obroze elektryczna (takie cacko sterowane zdalnie do tresury naprawde agresywnych psow [uzywane w USA] , poraza pradem) , gdzie mozna taka kupic(moze byc wysylkowo) - za jaka cene, moze uzywana czy cos...

Jesli ktos cos wie , jakies informacje to prosze napisac , bede bardzo wdzieczny

Pozdrawiam i dziekuje

rwd_

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #1 dnia: 22.02.2003 o 19:02 »
Bez komentarza...

Offline madrak1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.09.2002
  • M: Warszawa-Bemowo
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #2 dnia: 22.02.2003 o 19:29 »
Nigdy nie miałam styczności z  obrożą elektryczną, ale proponuje poszukać na zagranicznych stronach sklepów internetowych.

Offline Sorcerer

• Forumowicz
  • *
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #3 dnia: 22.02.2003 o 19:54 »

Hmmm , szukalem troche , ale trudno powiedziec jak to sie "fachowo" nazywa taka obroza....

A ja tutaj jeszcze mam zapytanie do odpowiedzi uzytkownika rwd_ : dlaczego bez komentarza ? chodzi ci o brutalnosc sposobu ? - zgadzam sie , jest to bardzo brutalne... wole watku nierozwijac , bo mam za i przeciw duzo - powiem tylko w skrocie (niezachwalajac takiej obrozy) ze w USA na porzadku dziennym taka tresuja , nikt sie nie bawi w inne sposoby , ale to juz jest moim zdaniem mocna przesada...

Offline Qudlata

• Owczarkarz
  • **
  • M: Gliwice
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #4 dnia: 22.02.2003 o 21:10 »

W USA chyba zawsze idą na łatwizne.. zobacz www.petsafe.pl

rwd_

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #5 dnia: 22.02.2003 o 21:29 »

Sorcerer: No dokladnie o to mi chodzi.

pozdrawiam

Offline Scully

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.05.2002
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #6 dnia: 22.02.2003 o 22:44 »

Obrożę możesz kupić na www.karusek.com.pl

sama mam taką (nie kupiłam ale dostałam od rodziców jak wrócili z zagranicznych targów zoologicznych) i nie jestem zadowolona - dla psa jest to zbyt duży stres i nie wnosi zbyt dużo do nauki. Używałam tej obroży raz czy dwa a teraz leży w szafie. Nauczyłam tylko Kajkę nie wychodzenia za otwartą bramę i to udało się w 100% (stałam w oknie i gdy weszła w linię bramy to dostała prądem) a Korka to od Kajki nauczyła się nie wychodzić więc  obroża była niepotrzebna. Na własnej skórze sprawdziłam siłę tego impulsu elektrycznego (bo nie chciałam narażać psa na coś czego sama nie znam) i stwierdzam że to NAPRAWDĘ BOLI więc wolę tradycyjne metody szkoleniowe wytwarzające więź pomiędzy psem a przewodnikiem.

pozdrawiam

Anka 

Kasiunia

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #7 dnia: 23.02.2003 o 11:45 »

Zgadzam się z WAMI. Niewłaściwie i bezpodstawnie użyta obroża może przynieść same szkody. Używana w celu nauki komend- moim zdaniem jest przesadą i to ogromną ale... jeśli sa z psem ogromne problemy i po konsultacji z kilkoma !!! specjalistami okazuje sie, że to ostatnia deska ratunku dla agresywnego psa -jestem za! Uzywam tej obroży (zaraz poleca na mnie gromy) na spacerach. Stosuję mała dawkę, tak że pies czuje ale nie powoduje to bólu (sprawdziłam na sobie!) jest jak uszczypnięcie. Wcześniej próbowałam WSZYSTKIEGO!!! i nic nie skutkowało. Pies jest grzeczny, słucha sie itd. ale czasem dostawał kota tzw. Bez powodu rzucał się na psy, dzieci, ludzi. Obroże stosuje tylko na spacerach i tylko w wypadku gdy Gaja dostaje palmy (teraz sporadycznie więc obroża nie jest niemal nie używana). Pozwoliło mi to spuszczać ja ze smyczy (wcześniej było to niemozliwe). Biega spokojnie, nie rzuca sie na psy , reaguje obojętnie na dzieci... i uważam, że to w dużej mierze dzieki obroży. Winiłam siebie ale teraz wiem, że to nie była moja wina. Gaja chodzi jak w zegarku -nawet nie mając tej obroży.Posłuszeństwa nauczyła się wcześniej- zanim obroże nabyłam i zanim nauczono mnie z niej prawidłowo korzystać! Przybiega na pierwzse wezwanie. Obroża jest teraz tylko na wszelki wypadek i jak już napisałam niemal wcale nieużywana! Tak więc uważam że jesli jest to OSTATNIA DESKA RATUNKU- i nie ma innego wyjścia niestety trzeba stososwać. Gaja jest radosna, biega, bawi się z psami- w pewnym momencie gdy nie miała obrozy reagowała tak histeryczna agresją- że było to nie do zniesienia!

Pozdarwiam

Offline Qudlata

• Owczarkarz
  • **
  • M: Gliwice
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #8 dnia: 23.02.2003 o 17:04 »
Czasami pies moze sie nauczyc, ze nalezy sluchac jak ma sie jedna oberoze wiecej... jak dla mneit moze sluzyc tylko do odzwyczajania zlych nawykow np. grzebania w smieciach itp.

rudaa

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #9 dnia: 24.02.2003 o 00:43 »
I mowią ze telewizja nie wplywa na psychike czlowieka.Pewnie naoglądal sie chlopak amerykanskich filmow, z obrozą elektryczną w roli glownej.Kolego drogi, nie trzeba stosowac tak drastycznych sposobow aby wychowac sobie psa na dobrego towarzysza.A postaw sie w sytuacji psa, chcialbys zeby Ci zakladano taką obrozę na szyje i razono prądem, ja mysle ze taka szkola by Ci sie przydala, napewo nigdy nie bralbys pod uwage tego typu podejscia do szkolenia.Jeszcze tak na marginesie dodam ze wedlug mnie, kazdy wlasciciel psa ktoremu baardzo zalezy na dobrej wspolpracy ze swoim przyjacielem chce wlasnymi silami nauczyc psa wielu rzeczy, a potem po cirpliwej pracy oglądac efekty i byc dumnym z siebie, ale widze ze nie kazdy wychodzi z takiego zalozenia:((

Bogdan

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #10 dnia: 24.02.2003 o 03:50 »

Hej

Obroza elektryczna jest dobrym sprzetem szkoleniowym ale powinna byc uzywana wylacznie przez osoby z duzym doswiadczeniem w szkoleniu, nigdy nie powinna byc uzywana w przypadku agresywnych zachowan psa. Osobiscie uzywam wylacznie do uczenia ze nie powinno sie gonic zwierzyny, probowac zlapac za ogon grzechotnika i zjadac nawet najlepszych smakolykow gdy podaje, podrzuca je obca osoba.

Powinna byc stosowana tylko gdy inne srodki zaczynajac oczywiscie od pozytywnych nie daja rezultatu.

Praktycznie nie powinna byc uzywana bez konsultacji z bardzo doswiadczonym trenerem.

Offline Sorcerer

• Forumowicz
  • *
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #11 dnia: 24.02.2003 o 09:21 »

Witam ponownie!

Chcialbym na wstepie podziekowac za dobre rady itd.

Ja caly czas sie zgadzam ze ta obroza to nie jest poprostu ulatwienie szkolenia , nie bede tlumaczyl dokladnie po co ona mi i w jakich sytulacjach bo to poruszy nastepne watki, dodam ze ja jej wcale nie chce uzywac na codzien , mysle ze uzycie 2-3x w zupelnosci wystarczy by potepic jakies zle zachowanie itd.(chodzi tutaj o duza agresywnosc),  do tego powiem ze tego bede uzywal pod kontrola i kontaktem z fachowcami.

Co do wypowiedzi uzytkownika rudaa - chcialbym sprostowac ze filmow nie naogladalem sie tylko widzialem jak sie szkoli w USA psy na wlasne oczy i wcale tego nie popieram jak wczesniej napisalem ! daje tylko przyklad ich idiotyzmu... i przyklad o jaka obroze mi chodzilo...

Zgadzam sie z formulowiczem Bogdan i innymi - ona musi byc dobrze uzyta , we wlasciwych momentach i postepowaniach aby pies wyciagnal wnioski, bo nie chodzi o jego obezwladnienie tylko tak silny krotki bodziec by pewne rzeczy ze swojej agresynosci nie robil....

No to tyle , dzieki jeszcze raz za wypowiedzi i Pozdrawiam

Offline Basia M

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.10.2002
  • M: Kraków
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #12 dnia: 24.02.2003 o 09:23 »
Moja koleżanka ma boksera, który nie mógł zostawać sam w domu bo wył i szczekał godzinami, nie można go było zostawić nawet na godzinę, sąsiedzi bardzo się skarżyli. Wyjściem okazała się obroża zapobiegająca szczekaniu, spróbował tylko raz szczeknąć, od razu nauczył się czym to grozi i już nie ma problemu z zostawianiem psa samego w domu.

Guest

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #13 dnia: 24.02.2003 o 10:53 »

Obroża może zostać użyta jedynie pod kierunkiem bardzo doświadczonego specjalisty.

Właściwie jedyną firmą ktorą mogę polecić jest Tritronics. Strasznie drogi, ale dobry sprzęt.

Bowiem, tak naprawde, to sporo zależy też od jakości sprzętu - niestety na naszym rynku funkcjonują fatalne "podróby" które moga wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

No i użycie tego jest znacznie bardziej skomplikowane, niż się przeciętnym ludziom wydaje... To nie jest tak, że zakłada się taką obrożę i daje impuls.

Kasiunia

• Gość
Obroza elektryczna
« Odpowiedź #14 dnia: 24.02.2003 o 13:44 »

Paulina, a co powiesz na dogtre?