Autor Wątek: purina dog chow junior lamb&rice  (Przeczytany 5413 razy)

bonnie

• Gość
purina dog chow junior lamb&rice
« Odpowiedź #30 dnia: 21.12.2008 o 21:57 »
Moja 4-letnia sunia z problemami skórnymi była ostatnio na Charli Adult Lamb&Rice i problemów nie było. Teraz kupiłam jej Purina Dog Chow L&R i następnego dnia ropiejąca skóra na uchu od wewnątrz, podałam jeszcze raz i następnego dnia stan ucha jeszcze gorszy. Więc odstawiłam natychmiast i teraz zastanawiam się czy iść z nią do zwykłego veta czy do homeopaty?
Co prawda w tym samym czasie ugryzł ją kleszcz, ale ponieważ poza chorym uchem czuje się dobrze, przypuszczam,że to wina zmiany karmy. Purina ma więcej białka niż Charli (22%) i więcej chemii ( siarczany, węglany, jodany itd. )

Może ktoś mądry powie mi co o tym myśli i do jakiego veta lepiej pójść?Confused

Offline koopa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.10.2012
  • M: Rzeszów
« Odpowiedź #31 dnia: 13.12.2012 o 08:02 »
Matka Mojry była na purinie jak byla w ciąży i młode zaczynały od tej karmy. Chciałam kupić coś lepszego i kupiłam Brite..... masakra! Mojra dostała takiej biegunki, ze nie była w stanie dotrzymać aż wyjdziemy. Wróciliśmy do puriny i od razu była poprawa. Je ją już 3 miesiące i ja myślę, że jest super jest radosna, ma ładną sierść i kupy też ok. 

Offline mój pies

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.09.2011
  • M: tu i tam
« Odpowiedź #32 dnia: 13.12.2012 o 08:27 »

Wartościowasza od Dog Chow jest Pro Plan. To bardzo dobra karma i rzadko który pies ma z nią prolemy trawienne. Kiedyż też raz kupiłam Britt i nie sprawdzila się, biegunki.

Teraz daję swieże, ale do 8 m-ca moja była na Pro Plan i nigdy żadnych problemów nie zauwazyłam. Dodatkowo podawałam jeszcze wapń, bo przy szybkim rosnięciu szczeniaka, w odpowiedniej dobowej dawce karmy byłoby tego wapnia za mało.

Offline aannee99

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2011
  • M: Sulechów
« Odpowiedź #33 dnia: 13.12.2012 o 10:00 »

Z tego co widzę na All, to bardzo dużo osób kupuje tą Purinę Dog Chow, no ale właśnie - skład.

Offline ZARAza

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2012
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #34 dnia: 13.12.2012 o 17:43 »
Moja sunia jest na dog chow od początku ,ale nie jestem zadowolona..
Strasznie zaczęła się drapać i qoopy spore i śmierdzące :( zastanawiam się teraz nad pro planem z łososiem

Offline ZARAza

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2012
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #35 dnia: 13.12.2012 o 19:07 »
ew. BARF (przepraszam za dwa posty pod rząd )

Offline eunora

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 23.12.2012
« Odpowiedź #36 dnia: 24.12.2012 o 14:58 »
Witam wszystkich 
Jestem nowa na forum ;) Poszukuję suchej karmy dla mojej suczki. Co prawda jeszcze jej nie mam u siebie, bo jeszcze nie można jej zabrać od mamusi, ale chcę oczywiście zakupić wszystko co potrzebne zanim będzie w nowym domku. Szukałam i szukałam i zdecydowałam się właśnie na Purinę, ale pro plan. Tylko właśnie pytanie do was którą wybrać? Myślałam o tej L&R Digestion. Tylko teraz nie wiem czy nie lepsza będzie L&R Athletic. Niby czytałam o nich, ale dalej nie mogę zdecydować :/

Offline HONIA

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.12.2011
  • M: von Lienfelde
« Odpowiedź #37 dnia: 24.12.2012 o 15:23 »
W pierwszym żywieniu to HODOWCA  powinien Ci pomóc.

Powinnaś szukać karmy dla szczeniąt PUPPY ,

Offline eunora

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 23.12.2012
« Odpowiedź #38 dnia: 24.12.2012 o 19:16 »
To są karmy dla szczeniąt. 

http://www.purina-proplan.co.uk/Dogs/Puppy/DigestionLambRice.aspx

Właścicielka nie podaje suchej karmy. Ja chcę stosować gotowaną ale także suchą więc stwierdziłam, że poradzę się ludzi tutaj na forum. 

Offline Nesa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 23.09.2007
  • M: prawie Rzeszów
« Odpowiedź #39 dnia: 24.12.2012 o 22:08 »
U mnie  na samymy początku miała bardzo pomieszane jedzenie,bo taką dostałam rozpiskę, jak jadła w hodowli, 2 X dziennie była to namoczona karma,a na noc ryż z mięsem.Potem powoli przeszliśmy na suche(czasem szyje indycze jako dodatek)sunia do 8 mies.życia dostawała  Pro plan L&R Athletic,bo ma uczulenie na kurczaka + 1 tabletkę arthrofos.