Autor Wątek: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja  (Przeczytany 11084 razy)

Guest

• Gość
Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja
« dnia: 23.03.2008 o 18:42 »
Nie wiem czy wybralam dobry dzial, no ale coz...

Pomyslalam sobie ze mozna by bylo zebac w przyslowiowa kupe 'przetestowane' osrodki szkoleniowe. Te dobre oraz te na ktore nie warto wywalac kasy. Ulatwilo by to wielu uzytkownikom prace.

luizkaibetina

• Gość
Odp: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2008 o 19:37 »
owszem dobry pomysłSmile.Jestem ze śląska i z moją sunią dojeżdzam do Katowic Szopienic.Osrodek Kordus jestem zadowolona z poziomu(w przeciwieństwie do BetinyTongue)Uczęszczamy na grupowe PT zajęcia koszt to 400 zl (cena nie jest zbyt wygórowana) Szkolenie trwa ok 3 mcy spotkania 2 razy w tyg..Slyszałam też pochlebne opinie o Wesołej Łapce w Gliwicach

Offline dianadi

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.01.2008
  • M: zabrze/uk
« Odpowiedź #2 dnia: 27.03.2008 o 13:42 »

światna sprawa, bo właśnie szukam szkółki na śląsku:)
Chodzi o szkolenie PT, więc Wesoła Łapka czy Pastel (gdzie teraz jesteśmy) - odpadają.
Slyszałam o szkole GOSTAR (Malgorzaty Starkiewicz), K-9 DOG TAINING CENTER (Marek Fryc), KORKUS. Oprócz tego jest kilka innych oczywiście, ale ja waham się między tymi co wymieniłam. Bardzo ciakwa jestem opinii forumowiczów:)

PS. Też poprawiłam ten Korkus, bo przepisałam bez upewnienia się. W każdym razie ja miałam na myśli HSM Korkus (aż sprawdziłam w internecie).

dianadi2008-03-27 16:35:49

Offline Agnes B.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.03.2007
  • M: Olsztyn/Katowice
« Odpowiedź #3 dnia: 27.03.2008 o 16:29 »

luizkaibetina a może miałaś na myśli "Korkus"? Tylko tych znam w Szopienicach, o Kordusie nie słyszałam, podeślij proszę coś niecoś o nichWink

Osobiście polecam K-9 DOG TAINING CENTER (Marek Fryc), ogromne doświadczenie Marka Fryca i jego osiągnięcia mówią same za siebie. Jeżeli faktycznie chcemy coś osiągnąć z psem a nie tylko zaliczyć i skończyć to jest wymagający, czyli superWink Są forumowicze, którzy tam chodzą, poczekajcie na ich opinie.

Agnes B.2008-03-27 16:32:24

Offline Amajka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.11.2007
  • M: Koszalin
« Odpowiedź #4 dnia: 27.03.2008 o 16:32 »
Jestesmy z koszalina wiec polecimy Ośrodek szkolenia psów DOGSFORD obecnie uczeszczmy z psiakiem cena szkolenia to 380 zl za PT nie drogo.

Offline arusss

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.11.2007
  • M: Tychy
« Odpowiedź #5 dnia: 27.03.2008 o 17:00 »

Cytat: Agnes B.

luizkaibetina a może miałaś na myśli "Korkus"? Tylko tych znam w Szopienicach, o Kordusie nie słyszałam, podeślij proszę coś niecoś o nichWinkOsobiście polecam K-9 DOG TAINING CENTER (Marek Fryc), ogromne doświadczenie Marka Fryca i jego osiągnięcia mówią same za siebie. Jeżeli faktycznie chcemy coś osiągnąć z psem a nie tylko zaliczyć i skończyć to jest wymagający, czyli superWink Są forumowicze, którzy tam chodzą, poczekajcie na ich opinie.

również polecam ośrodek szkolenia K-9 DOG TRAINING CENTER (Marek Fryc)...cena szkolenia PT to 400 zł(moim zdaniem nie za dużo)...2 razy w tygodniu po godzinie:)(sobota, niedziela)
jesteśmy po PT i jestem zadowolony:)...zaczęliśmy IPO...wiec jest tak jak napisała Agnieszka...jeżeli ktoś zamierza robić z psem coś więcej niż tylko PT to już chyba wie do kogo się udać

Volt113

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 27.03.2008 o 17:03 »

Cytat: luizkaibetina
owszem dobry pomysłSmile.Jestem ze śląska i z moją sunią dojeżdzam do Katowic Szopienic.Osrodek Kordus jestem zadowolona z poziomu(w przeciwieństwie do BetinyTongue)Uczęszczamy na grupowe PT zajęcia koszt to 400 zl (cena nie jest zbyt wygórowana) Szkolenie trwa ok 3 mcy spotkania 2 razy w tyg..Slyszałam też pochlebne opinie o Wesołej Łapce w Gliwicach

Osrodek nazywa sie HSM KORKUS
od pierwszych liter imion wlascicieli i nazwisko  
takze polecamVolt1132008-03-27 17:05:33

Offline Lukaszlesko

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.10.2007
  • M: Poznan/Lesko
« Odpowiedź #7 dnia: 27.03.2008 o 17:23 »
Poznań Ośrodek Szkolenia Psów "Na Woli" 40pln/h 550 grupowo,

Offline bank8

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.05.2007
  • M: GLIWICE
« Odpowiedź #8 dnia: 27.03.2008 o 20:33 »
ciężko jest znaleźć dobrą szkółkę, bo przeważnie takie szkółki zajmują się szkoleniem "hurtowo", tzn. masa psów, wszystkie w lewo, wszystkie w prawo, nic gorszego nie można wymysleć dla psa, nie interesuje sie tym , jest znudzony, tylko czeka na przerwę gdzie może pohasać do woli. Najlepsza to taka , gdzie jest mniej psów i można wtedy na nich skupić większą uwagę. Praca indywidualna z psem albo chociaż w mniejszej grupie to tak, ponieważ ma ona na celu zainteresowanie psa, a nie znudzenie.bank82008-03-27 20:33:39

Offline Lukaszlesko

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 27.03.2008 o 20:56 »

Nie zgodzę się z tobą, ja z moim Onkiem chodziłem na zajęcia grupowe i jestem z nich naprawdę zadowolony. Pozwalają psu oswoić się z obcymi psami można też łatwiej oduczyć atakowania obcych psów. Co to treściwości takich zajęć to zależy głównie od tego jaki jest instruktor na co i czy zwraca uwagę, a przede wszystkim od przewodnika, jaką ma motywację, konsekwencje itd.

Offline dianadi

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 27.03.2008 o 21:19 »

Cytat: Lukaszlesko

Nie zgodzę się z tobą, ja z moim Onkiem chodziłem na zajęcia grupowe i jestem z nich naprawdę zadowolony. Pozwalają psu oswoić się z obcymi psami można też łatwiej oduczyć atakowania obcych psów. Co to treściwości takich zajęć to zależy głównie od tego jaki jest instruktor na co i czy zwraca uwagę, a przede wszystkim od przewodnika, jaką ma motywację, konsekwencje itd.

popieram:)
ćwiczę z azi sama (pare razy z trenerką - indywidualnie) - wszystko super, idziemy na zajęcia z grupą - od razu poprzeczka w górę. Tyle rozpraszających wokół spraw. Chyba, ze to tylko ze szczeniakami tak jest:)
Bardzo się cieszę, że mamy mozliwość pracy wśród innych psiaków.

Adka1023

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 27.03.2008 o 21:19 »

A ja myślę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.. Ilu forumowiczów, tyle będzie opinii o ośrodkach szkoleniowych. Powinny sie tu wypowiedzieć osoby, które miały styczność z kiloma osrodkami, a nie z jednym bo inaczej  nie ma porównania..

My właśnie skończyliśmy PT (jeszcze czeka nas egzamin) i chcemy zacząć IPO w K9 DTC u Marka Fryca w Katowicach i jak na razie nie mogę narzekać.. Ale obiło mi się o uszy, że są forumowicze dla których ten ośrodek a ściślej metody szkolenia są nie do przyjęcia..

W każdym razie ja do K9 Dog Training Center nic nie mam i polecam! Smile

Offline dianadi

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 27.03.2008 o 21:28 »

Cytat: Adka1023

A ja myślę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.. Ilu forumowiczów, tyle będzie opinii o ośrodkach szkoleniowych. Powinny sie tu wypowiedzieć osoby, które miały styczność z kiloma osrodkami, a nie z jednym bo inaczej  nie ma porównania..

My właśnie skończyliśmy PT (jeszcze czeka nas egzamin) i chcemy zacząć IPO w K9 DTC u Marka Fryca w Katowicach i jak na razie nie mogę narzekać.. Ale obiło mi się o uszy, że są forumowicze dla których ten ośrodek a ściślej metody szkolenia są nie do przyjęcia..

W każdym razie ja do K9 Dog Training Center nic nie mam i polecam! Smile

wlaśnie tu się wybieramy, tak swoja drogą:) już dzwoniłam się dowiedzieć jaki jest termi pierwszego spotkania.
a teraz jesteśmy w klikerowej szkółce - myślę, że dla szczeniola to super sprawa. z drugiej strony - ciekawa jestem jak sie przestawimy na inny rodzaj szkolenia:)

Offline Lukaszlesko

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 27.03.2008 o 21:50 »

Oczywiście macie rację „ilu forumowiczów tyle opinii. Ale schemat pozostaje nadal jeden; Indywidualne szkolenia są dla psów skrajnie agresywnych (niebezpiecznych) które mogą zagrozić grupie. Są to szkolenia bardziej by psa sprowadzić do parteru i muc go przenieść do zajęć grupowych. Inna strona takich zajęć to właściciele psów z kasą i ustalający sobie godziny dogodna dla siebie, ale tu pies pracuje poprawnie tylko sam i na określonym terenie. Roblem zacznie się gdy w okolicy pojawi się coś ciekawszego niż ćwiczenia z panem np. inny pies czy kot itd. Przy pracy grupowej są eliminowane wszystkie czynniki rozpraszające takie jak obce psy, koty, ludzie itd. Są też (a przynajmniej powinny być) ćwiczenia poza ośrodkiem, czyli plenerowe by pies uczył się pracy w różnym terenie. A to jak pies zostanie wyuczony zależy tylko od przewodnika.

luizkaibetina

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 29.03.2008 o 13:36 »
tak KORKUS sorki za błąd w pisowni mam nadzieję, że wybaczalnyEmbarrassed