Autor Wątek: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja  (Przeczytany 11095 razy)

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.06.2006
  • M: Gdynia
  • Technik Weterynarii
    • Wonder Dog - Szkoła dla super psów!
Odp: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: 29.03.2008 o 13:46 »

Cytat: Lukaszlesko
<P =Msonormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Oczywiście macie rację „ilu forumowiczów tyle opinii. Ale schemat pozostaje nadal jeden; Indywidualne szkolenia są dla psów skrajnie agresywnych (niebezpiecznych) które mogą zagrozić grupie. Są to szkolenia bardziej by psa sprowadzić do parteru i muc go przenieść do zajęć grupowych. Inna strona takich zajęć to właściciele psów z kasą i ustalający sobie godziny dogodna dla siebie, ale tu pies pracuje poprawnie tylko sam i na określonym terenie. Roblem zacznie się gdy w okolicy pojawi się coś ciekawszego niż ćwiczenia z panem np. inny pies czy kot itd. Przy pracy grupowej są eliminowane wszystkie czynniki rozpraszające takie jak obce psy, koty, ludzie itd. Są też (a przynajmniej powinny być) ćwiczenia poza ośrodkiem, czyli plenerowe by pies uczył się pracy w różnym terenie. A to jak pies zostanie wyuczony zależy tylko od przewodnika.

Nie zgodze sie z tym, ze psy pracujące indywidualnie to psy agresywne i problematyczne. Czesto sa to bardzo dobre psy ktore po mimo zajesc w grupie maja jeszcze dodatkowo zajecia indywidualne aby dopracowac pewne elementy.

Offline Lukaszlesko

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.10.2007
  • M: Poznan/Lesko
« Odpowiedź #16 dnia: 29.03.2008 o 14:07 »
Ale mają bądź miały zajęcia grupowe.

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #17 dnia: 29.03.2008 o 14:09 »
Znam psy, ktore szkolą sie sportowo i co prawda inne psy sa gdzies obok placu jednak na placu w momęcie cwiczen nie ma innych psów. Wiec to tez szkolenie indywidualne  

Guest

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 29.03.2008 o 14:12 »
Łukasz,

od wielu już lat moj klub prowadzi szkolenia indywidualne.

Są to szkolenia w naturalnych warunkach dla psa. Słowem, idzie się do parku, na ulicę. Są tam rowerzyści, rolkarze, przejeżdża straż pożarna z wyjącą syreną...

Spotyka się inne psy, dziwnie zachowujących się ludzi (niepełnosprawni, staruszkowie o lasce).

Zajęcia te sprawdzają się w 100% - i bynajmniej nie chodzą na nie psy tylko agresyne.

W ciagu godziny instruktor jest cały dla pary pies-pan.

Ja nie wyobrazam sobie grupówki większej niż 3 pary gdzie trener będzie w stanie fizycznie podołać pilnej obserwacji przewodników i dać radę korygować ich WSZYSTKIE błędy.

Kwestia kosztów jest dyskusyjna - bowiem czas jest najefektywniej wykorzystywany, poza tym tak to już jest, ze czlowiek ma dodatkowego kopa żeby systematycznie ćwiczyć przed nastepną lekcją bo... jest na zajęciach sam ze swoim psem i przecież będzie dokładnie widać, czy i ile ćwiczyli.  
Toteż spotkania nawet rzadsze i krótsze niż tradycyjne póltora-czy dwugodzinne "kółeczka" na grupówkach w większości przypadkow dają jednak lepsze efekty.
Choćby przez to że zdecydowanie lepiej podtrzymuje się koncentrację psa na lekcji krótszej...
To tyle z mojej praktyki.  

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.06.2007
  • M: Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: 30.03.2008 o 18:04 »
Paulina! cytować Cię nie będę bo jedna po drugiej same 'prawdy' wypunktowałaś!

A do IPO to jak niby? w grupach 10osobowych? jeden pies gryzie/rewiruje/oszczekuje - schodzi z placu, wchodzi następny; więc to też jest poniekąd trening indywidualny

Jeśli zaś chodzi o polecenie szkółki w Poznaniu... ja właśnie stawiam na indywidualne zajęcia, a 'socjalkę' zapewniam sama!
Generalnie gafy w szkoleniu strzelamy my-przewodnicy, a nie psy! i sami sobie psy 'psujemy', dlatego uważam, że 1h: Ty i Twój pies + dobry szkoleniowiec jest bezcenna! a jeżeli będziemy wykonywać wszystkie polecenia i stosować się do wskazówek, to nie ma porównania ze szkoleniem grupowym.

Zaś poznańska szkółka dla psów 'na Woli'... nie wiem, jak jest teraz, ale 7lat temu odeszłam od nich z wielkim hukiem w trakcie szkolenia.
Cezar(*) był psem od początku 'trudnym' - zapisaliśmy się na szkolenie kiedy pies miał ok.6miesięcy; pierwszych kilka zajęć spędził PRZYWIĄZANY DO DRZEWA(!) na polecenie pana trenera, bo się 'nieładnie zachowywał'; jak się zbuntowałam, że nie płacę za to żeby mój pies całe zajęcia siedział pod drzewem, to pan trener za punkt honoru przyjął sobie pokazywanie wszystkich ćwiczeń/komend na moim psie... nie docierało do tego pana, że Cezar nie lubi obcych, a głaskanie go po boku jest dla niego wyjątkowo nieprzyjemne(nawet przeze mnie, czy innych domowników). Koniec końców Cezar przy 'pokazie prawidłowego równania' dziabnął obcą rękę, która głaskała go po boku. Dowiedziałam się, że absolutnie muszę tego psa wykastrować, bo tylko to może go uratować
Zaproponowałam panu, żeby sam się wykastrował i tak skończyła się nasza 'współpraca'.
Podkreślam - nie wiem jak jest tam teraz; jednak podejście tego człowieka wynikało chyba nie z niewiedzy, a z przerośniętego i urażonego ego... a to trudno zmienić...

Juliusz2008-03-30 18:06:23

Miotła22

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 31.03.2008 o 08:54 »
Tez polecam szkołke Marka Fryca K9 Training Center Big%20smile

Offline Monika

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2002
« Odpowiedź #21 dnia: 31.03.2008 o 09:39 »

Cytat: Juliusz

Jeśli zaś chodzi o polecenie szkółki w Poznaniu... ja właśnie stawiam na indywidualne zajęcia, a 'socjalkę' zapewniam sama!

Zaś poznańska szkółka dla psów 'na Woli'... nie wiem, jak jest teraz, ale 7lat temu odeszłam od nich z wielkim hukiem w trakcie szkolenia.
Cezar(*) był psem od początku 'trudnym' - zapisaliśmy się na szkolenie kiedy pies miał ok.6miesięcy; pierwszych kilka zajęć spędził PRZYWIĄZANY DO DRZEWA(!) na polecenie pana trenera, bo się 'nieładnie zachowywał'; jak się zbuntowałam, że nie płacę za to żeby mój pies całe zajęcia siedział pod drzewem, to pan trener za punkt honoru przyjął sobie pokazywanie wszystkich ćwiczeń/komend na moim psie... nie docierało do tego pana, że Cezar nie lubi obcych, a głaskanie go po boku jest dla niego wyjątkowo nieprzyjemne(nawet przeze mnie, czy innych domowników). Koniec końców Cezar przy 'pokazie prawidłowego równania' dziabnął obcą rękę, która głaskała go po boku. Dowiedziałam się, że absolutnie muszę tego psa wykastrować, bo tylko to może go uratować
Zaproponowałam panu, żeby sam się wykastrował i tak skończyła się nasza 'współpraca'.
Podkreślam - nie wiem jak jest tam teraz; jednak podejście tego człowieka wynikało chyba nie z niewiedzy, a z przerośniętego i urażonego ego... a to trudno zmienić...

znajoma chodziła tam kilka lat temu z labkiem (z adhd), labek był zamykany za niegrzeczne zachowanie w kojcu, wychodził jeszcze bardziej napalony. Pani owa rzuciła więc szkolenie, niestety w ogóle je odpuściła i jak spuszcza czasem swojego prawie 5 letniego psa to konczy się to gonitwą samochodem za psem:))

Juliusz jeśli można wiedzieć u kogo się szkolisz?

Offline Lukaszlesko

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.10.2007
  • M: Poznan/Lesko
« Odpowiedź #22 dnia: 01.04.2008 o 21:09 »

Ja w styczniu skończyłem szkolenie PT na Woli, a teraz jeżdżę tam indywidualnie. Jestem zadowolony z zajęć grupowych jakie tam prowadzi obecny instruktor. Ale muszę przyznać że dwie lekcje prowadził jakiś młody łepek i na tym zaprzestał prowadzenia zajęć. Twoja obawa zapewne wynika z urazu do trenera a nie do ośrodka. Nie jestem ekspertem w szkoleniu, ale z tego co opisałeś to był karygodny błąd trenera który nie powinien nieć miejsca. Nie twierdzę że szkolenia indywidualne są złe i nie należy szkolić psa w tym systemie, ale uważam że  jeśli jest dobry trener to szkolenie grupowe może okazać się skuteczniejsze, nie wspomnę już że przyjemniejsze dla osób które traktują to jak „Zło konieczne- bo straciły kontrolę nad psiakiem”

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 01.04.2008 o 22:55 »
Jeśli właściciel 'stracił kontrolę nad pieskiem', to nawet nie proponowałabym zajęć grupowych! To już nie jest uczenie psa 'siad','waruj' itd.,itp., tylko wnikliwa obserwacja relacji przewodnik-pies przez trenera, a następnie naprowadzenie takiego tandemu na właściwe tory - jak dla mnie na zajęciach grupowych: trudne do osiągnięcia.
I oczywiście zależy co się z psem chce osiągnąć... czy wystarczy Ci, że po prostu wykona komendę (mnie już nie satysfakcjonuje złożenie Jagowego dupska na ziemi) czy ma chodzić jak w szwajcarskim zegarku (teraz młody uczy się całkowicie od początku(!) wykonywania komend z automatu) no ale tego ostatniego nie osiągnie się na 3miesięcznym szkoleniu

Guest

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 03.04.2008 o 13:50 »
"Nie twierdzę że szkolenia indywidualne są złe i nie należy szkolić psa w tym systemie, ale uważam że  jeśli jest dobry trener to szkolenie grupowe może okazać się skuteczniejsze"

Nigdy nie widziałam psa po szkoleniu grupowym ktory "wyłamuje" mniej, niż taki po indywidualnym.

Oczywiscie nie można generalizować - wiele zalezy od pracy jaką wklada w psa jego własciciel.

Ale też i bardzo dawno nie widziałam dobrych grupówek. NIestety.  

Offline ankap

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.04.2005
  • M: poznań
« Odpowiedź #25 dnia: 03.04.2008 o 14:01 »
Cytat: Juliusz
....

Raczej nic sie nie zmieniło, dwa lata temu było to samo ... dodam jeszcze ze w przypadku konkretnych pytań odpowiedzi były bardziej niz wymijające:(

Juliuszko ponowię pytanie Moniki: a u kogo ty szkolisz psa?
ankap2008-04-03 14:02:54

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 03.04.2008 o 14:17 »

Zrobiliśmy psie przedszkole w Cywilu; później była przerwa - sama z nim różne opcje przerabiałam(z różnym skutkiem, a teraz 'wielki powrót do szkolenia' u Pawła Zielińskiego - oj, po głowie dostaję równo, poprzewracało mi się wszystko, gafy strzelałam i jeszcze pewnie długo będę, ale staram się bardzo stosowac do zaleceń!

I jeśli mnie Paweł nie pogoni to dłuuugo będę pod jego okiem Ciapatego układac.

Offline ankap

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.04.2005
  • M: poznań
« Odpowiedź #27 dnia: 03.04.2008 o 15:12 »
Kasiu a jest możliwość szkolenia indywidualnego w Poznaniu? Bo jak mi wiadomo to sama  szkoła jest poza Poznaniem. Powiem ci ze juz dość dawno sobie upatrzyłam właśnie tę szkółkę... ale jesteś pierwszą osoba o której mi wiadomo ze szkoli tam psa. I mam tysiąc pytań:) mogę na PW?

ankap2008-04-03 15:12:46

Offline eagle

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.07.2007
« Odpowiedź #28 dnia: 01.10.2009 o 11:33 »

Proponuję załżyć temat gdzie otwarcie będzię się pisało o wszelkiego rodzaju psich szkołach, kursach , pozorantach..

Cena, jakość infrastruktury, obsługa klienta i jego psa, czy dostaliście rachunek za usługę, co wam się podobało co nie.

Kochani jesteśmy klientami, na codzień w pracy od nas wymaga sie profesjonalizmu, nie inaczej w każdym innym zawodzie.

Skoro w internecie ocenia się hotele, kluby sportowe, szpitale a nawet przedszkola dla dzieci to co szkodzi aby otwarcie wypowiadać się o "psich szkołach".

Cżasy że jak sie nie podoba to .... Skończyły sie chyba wszedzie, jest coraz większa konkurencja a co za tym idzie my Klienci mamy wieksze prawa :-) Chwalmy to co jest tego warte i otwarcie piszmy co nam sie nie podoba.

Ja mam za sobą przejścia od "dziadka tresera z kolczatką" i el loco pozoranto, do wspaniałych ludzi do któych zaliczam w kolejności poznania.

Sławomir Kawka i Dorota Stawicka - Dorplant - co mogę napisać ? Chyba to że na blogu na priv spotykam sie z określeniem że jestem Ich Wyznawcą  :-) Oraz że albo ich zdradzam lub kocham.

Prawda jest taka że to początek mojej przygody z Psem, zawdzięczam Sławkowi tyle że nikomu i nigdy już nie będę tyle winny. Wariaci i Pasjonaci a do tego profesjonalisci co widac po wynikach z zawdow.

Jak chcesz sie zarazic Psim sportem to tam jest wlasciwe miejsce.

Szkołą dla Psów "As" w Lublinie - Dowiedziałem się przez dwa dni masę rzeczy które robię źle , oraz naświetlono mi podstawy śladu.

Zajeła się mną indywidualnie Grażyna Radwan, za co bardzo dziękuję.

Poznałem wspaniałe psy. Poza tym świetny plac, kojce dla psów, super czystość, kawa, coś zimnego do napicia, jest gdzie sie usiąść jak pada.

Profesjonalizm w podejsciu do klienta.

Na forum jest pewna Monika :-) ktora mielismy przyjemnosc ogladac na placu w Lublinie.

Nowa strona "AS"

Jestem pod wrażeniem strona zaje.......

eagle2009-10-15 21:46:25

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #29 dnia: 01.10.2009 o 13:29 »
Eagle - Beata to rzeczywiscie wspaniała Kobieta jej wiedza i podejscie do szkolenia psów po prostu bajka !
Zasługuje na wielkie uznanie za to co robi z ludźmi i ich psami. Szkoda, ze zostaje tak bardzo anonimowa, ale nie ma co sie dziwic w tym psim swiecie kazdy pod kazdym dołki kopie zamiast sie wspierac i pomagac dla słusznej sprawy.
Miałam przyjemnosc byc u niej na zajeciach z Małym Jaskiem duzo pomogła i potrafiła wytłumaczyć.
GSD to wspaniali ludzi ktorych łaczy pasja - niestety ciezko o takich ludzi w mojej okolicy - układy, układziki, sprzeczki uprzedzenia ... i nie ma gdzie trenowac z pasją.
Zazdroszcze tego Wawie !