Autor Wątek: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja  (Przeczytany 11094 razy)

Offline eagle

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.07.2007
Odp: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: 01.10.2009 o 14:03 »

Cytat: Dorotka z Axą

GSD to wspaniali ludzi ktorych łaczy pasja - niestety ciezko o takich ludzi w mojej okolicy - układy, układziki, sprzeczki uprzedzenia ... i nie ma gdzie trenowac z pasją.

Zazdroszcze tego Wawie !

Dorota to chyba cała Polska, to co napisałaś o "swojej okolicy" dotyczy również mojej. Ale te szkoły to nie wielkie koncerny czy urząd skarbowy i ze swojego doświadczenia wiem że jak się chce to do swojego sie dojdzie i warto walczyć o uczciwe traktowanie jako klient. Po to jest net abyśmy mieli na to wpływ.
Czasy "robię co chcę" się skończyły i niestety ale każdy musi szanować swojego chlebodawcę, a w tym wypadku jesteśmy nim my, klienci :-)

eagle2009-10-01 14:04:29

yamayka

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 03.12.2010 o 23:02 »
Oto link do Profesjonalnej oferty Profesjonalnego szkolenia psów przez Profesjonalistów po ukończonych Profesjonalnych kursach... Oczarował mnie zwłaszcza dział "Matrymonialne"...

Guest

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 06.12.2010 o 06:16 »
Dostatek u nas szkół szkolących trenerów psów i wypuszczających ich na świat z dyplomem tejże szkółki.
A dział "matrymonialne" rzeczywiście powala.

Zofia Mrzewińska
  Zofia2010-12-06 06:21:21

Offline Rafka

• dogoterapeuta
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.02.2003
  • M: Gdynia
« Odpowiedź #33 dnia: 10.12.2010 o 16:11 »
Osobiście pojechałam Do Europejskiego Studium Psychologii żeby sprawdzić o czym tam uczą - bo faktycznie ich treserzy rosną jak grzyby po deszczu... Reasumując 2 dni szkolenia - pies to w zasadzie wilk - amen ;-)
Nie polecam żadnej ze szkół treserów ESPZ...

W Trójmiescie mogę polecić z czystym sumieniem:

Dog Project - Miriam Gołębiewska -
Baltic Alility Team - do szkolenia agility

Mam dobrą opinię i dobre doświadczenia ze szkołą
Dogshow - Ania Garbacka - PT, agility, obi

Offline sanda

• hodowca BOS
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2003
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #34 dnia: 15.12.2010 o 15:22 »

Świetny temat – brawo !!

Ja przeszłam długą drogę niewiary w siebie, dzięki czemu poznałam „pisz pan szkoleniowców” jak to mówi pewna mądra forumowiczka ;-)

Jednocześnie przez 25 lat przygody z psami i ich wychowaniem, w końcu osiągnęłam poziom, który pozwala mi na ocenę profesjonalizmu szkoleniowca. Tak kochani, by umieć ocenić szkoleniowca, trzeba samemu dużo się nauczyć i ... spokornieć ;-)

Ja z czystym sumieniem polecam:

Klub Agility de Luks : instruktorki to:

-         Danusia Woźniak wielokrotnie zajmowane czołowe miejsca na zawodach MPPT i Obedience ; Mistrz Polski w Agility ; wieloletni szkoleniowiec.

-         Beata Banaszak Mistrz Polski Jumpingu , vice Mistrz Polski Agility; wielokrotnie czołowe lokaty na zawodach Obedience ; wieloletni szkoleniowiec.

Obie dziewczyny, dodatkowo występują i szkolą ekipę na różnorakie pokazy, najbardziej znany to pokazy na Wystawie Światowej w Poznaniu.

Klub nie dysponuje specjalnym ośrodkiem, ani super profesjonalnym placem, za to zrzesza pasjonatów pracy z psami. Każdy znajdzie tu nie tylko kolosalną wiedzę, ale i ogromne serce włożone w człowieka i psa.

HIT-DOG Jacka Lewkowicza – nie wiem czy tą personę świata sportów kynologicznych trzeba przedstawiać, ale dla mniej wtajemniczonych: Szkoleniowiec, Sędzia Prób Pracy, Licencjonowany Pozorant, człowiek, który wychował już wielu zawodników, w wielu zaszczepił pasje pracy z psem, a do tego prawdziwy miłośnik psów. Jeśli więc ktoś szuka profesjonalisty i pasjonata to lepiej nie mógł trafić.

Kochani, zanim wydacie grubą kasę na kogoś, kto macha wam papierkiem, wydanym przez kogoś.... i do tego jego własny pies ma zaledwie podstawowe umiejętności, nawet nie potwierdzone startami w zawodach – to .... dobrze się zastanówcie, do lekarza bez dyplomu i praktyki byście przecież nie poszli ;-)

Offline donald1209

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.09.2008
  • M: Krosno
« Odpowiedź #35 dnia: 19.12.2010 o 19:50 »
Może nie wielu to zainteresuje , ale może zaglądają tu ludzie z Krosna i okolic. PolecaM przedszkole i kurs PT prowadzony przez ZKwP oddział Krosno.
Magda Galak i Daniel Szydło (jeden z najlepszych zawodników IPO w Polsce) zapewniają wysoki poziom.

Krzysztof

Offline doris_st

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.07.2010
  • M: Stargard Szczeciński
« Odpowiedź #36 dnia: 26.12.2010 o 11:58 »
Ja mogę śmiało polecić dla osób ze Szczecina i Stargardu (bo tu dojeżdza Pani Małgosia) szkołę Airis-bis prowadzoną przez Małgorzatę Jędrzejczak. Skończyłam u niej psie przedszkole. Ma pasję, doświadczenie i cierpliwość dla właścicieli psów ;)

Offline Basia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.05.2002
  • M: Kraków
« Odpowiedź #37 dnia: 26.12.2010 o 12:39 »
A ja polecam jako szkoleniowca od posłuszeństwa Emmy Chraplę z Krakowa. 

A na Śląsku polecam szkołę Marka Fryca - wybitny znawca szkolenia w zakresie IPO, ostatnio także organizator zawodów IPO w Będzinie.

A jeśli chodzi o kursy i konferencje:
1.Polecam spotkania szkoleniowe organizowane przez Tomka Chodzenia, który zaprasza szkoleniowców z całej Europy, głownie od IPO
2. Agnieszkę Boczulę, która ostatnio coraz częściej robi szkolenia typu seminarium w okolicach Warszawy (a w styczniu także na Śląsku)
3. Konferencje organizowane przez team Oliwa
4. Konferencje organizowane przez o. Rzeszów.
Ciekawe szkolenia oraganizuje też Fundacja Psia Wachta, ale są one naprawdę drogie.
Jako szkoleniowca o dużej wiedzy i kulturze polecam Szwedkę - Inki Sjosten, która jest specjalistą od posłuszeństwa i śladów robionych w sposób naturalny (śladów nie IPO-wskich).

scalone posty -Monika
monikach2011-09-29 11:03:52

Offline Vimes

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.11.2010
« Odpowiedź #38 dnia: 26.12.2010 o 16:47 »
A ja polecam Szkole K9 - szkolenie odbywa sie: Krakow - Pasternik.
Polecam :) !!

- swietne podejscie do psiakow i ich wlascicieli

- nie wysokie koszty

- szkolenie nieograniczone godzinowo.... (!)

- wiele zalet :D....

Vimes2010-12-26 16:48:58

Offline Basia

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: 26.12.2010 o 17:02 »

Cytat: Vimes
A ja polecam Szkole K9 - szkolenie odbywa sie: Krakow - Pasternik.
Polecam :) !!

- swietne podejscie do psiakow i ich wlascicieli

- nie wysokie koszty

- szkolenie nieograniczone godzinowo.... (!)

- wiele zalet :D....

A jakie wymierne wyniki daje szkolenie w tej szkółce? Pytam, bo nie znam psów szkolonych w tej szkółce, których praca była poddana weryfikacji na egzaminach i zawodach.

Offline Vimes

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: 26.12.2010 o 17:35 »
To nie szkolka.... tylko Szkola....
wiecej info znajdziesz na :

Pzdr

Offline Basia

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: 26.12.2010 o 18:05 »
Nic tam nie mogę wyczytać o sukcesach szkolonych psów. Nie chodzi mi o egzaminy wewnętrzne, tylko zewnętrzne - sprawdzian na zawodach daje najbardziej obiektywną odpowiedź na pytanie, jak skuteczne jest szkolenie.
Ja w każdym razie tej szkoły nikomu nie polecam. Ale to moje własne, subiektywne zdanie.

Offline Vimes

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: 26.12.2010 o 18:10 »

Hmmm dziwne - nie znasz i nie polecasz... a ja POLECAM - chodzimy tam z naszym psiakiem od 3 miesiecy i wyniki sa rewelacyjne.... rowniez sam  sposob treningu oparty nie na nagrodach a przyjazni miedzy psem a wlascicielem godny uwagi i polecenia ...

Zreszta KAZDY moze przyjsc i zobaczyc co potrafia psiaki z I i II grupy...

wiec Basiu mozesz sobie swoje "nie polecam" schowac gleboko w swoj subiektywny snieg :D ......

Vimes2010-12-26 18:11:26

Offline Mal.

• moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 24.06.2002
  • M: Kędzierzyn-Koźle
« Odpowiedź #43 dnia: 26.12.2010 o 18:49 »
Patrząc na wykaz nauczanych ćwiczeń należy sądzić, że ta szkoła ma swoje własne regulaminy i egzaminy, więc na sprawdzian na zawodach raczej nie ma szans.
Toro ['] Wegas ['] Ollik

Offline AM-ON

• Ekspert
  • Data rej.: 10.04.2004
« Odpowiedź #44 dnia: 26.12.2010 o 18:57 »
Cytat: Vimes

Hmmm dziwne - nie znasz i nie polecasz... a ja POLECAM - chodzimy tam z naszym psiakiem od 3 miesiecy i wyniki sa rewelacyjne.... rowniez sam  sposob treningu oparty nie na nagrodach a przyjazni miedzy psem a wlascicielem godny uwagi i polecenia ...

Zreszta KAZDY moze przyjsc i zobaczyc co potrafia psiaki z I i II grupy...

Nie wierzę, że pies robi coś z przyjaźni z człowiekiem - my również nie pracujemy dla szefa bo go lubimy tylko dlatego, że oczekujemy wynagrodzenia.

Ja raz szkoliłam psa po szkole K-9. Owszem pies wykonywał wszystkie komendy ale w tempie ślimaka zupełnie bez jakiejkolwiek radości a raczej bym powiedziałam, ze każda komenda była dla niego ogromnym stresem. Przez kilka zajęć głównie uczyłam go, że współpraca z człowiekiem jest fajna i z człowiekiem można się super bawić. Potem było OK.

Wszystko zależy co się komuś podoba...  Ja bym nie chciała, żeby mój pies ćwiczył z taką niechęcią.
Pozdrawiam,
Aneta, Kenny (*), Gwen (*), Hot i Mini-Me :)