Autor Wątek: Jaka Karma?  (Przeczytany 4223 razy)

Anusiagg

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #15 dnia: 18.04.2008 o 12:40 »

Cytat: Pawel T.
Hill's to była odpowiedź na pytanie Szalika. Osobiście uważam, że dobra karma to droga karma, a zamiast kupować tanią (czytaj gorszej jakości) to już lepiej gotować-przynajmniej wiadomo co pies naprawdę dostaje do miski.

Zgadzam się z Tobą w 100% :) Taki dzisiaj mamy świat, dobre=drogie :)

Offline Basia M

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.10.2002
  • M: Kraków
Jaka Karma?
« Odpowiedź #16 dnia: 18.04.2008 o 13:17 »
Moja siostra karmi swoją gromadkę Bento Kronen Adult Croc z linii Happy Life, pieski bardzo ładnie wyglądają,sierść piękna,  mają dużo energii, zwłaszcza to widać po rottweilerce, a mamy porównanie, wcześniej były na Bricie, czasem na Boschu (tym tańszym). Kilka lat temu karmiłam swoją Afre karmą  Mera Dog, uważam że to tez dobra karma. Bardzo dobre opinie ma Nutra, np. taka byłaby dobrym rozwiązaniem:  http://www.e-karma.pl/pl/kat/28/Breeders-Bag,
Arion Premium tez ma dobre opinie, http://www.krakvet.pl/arion-puppy-premium-large-breed-15kg-p-1455.html, ponoć Britt też jest ostatnio dużo lepszy. Ja swoją bokserkę karmię  Bento Kronen Perform, tyle że to już droższa karma, ale dawkowanie jest bardzo wydajne, przy jej wadze ok 20kg dostaje ok 180gr. Ja kupuje  na stronie Krakvetu, wypatruje promocji i czasem naprawde mozna zaoszczędzić  kupując psiakowi coś lepszego na promocji, powinieneś cos znaleźć na swoją kieszeń
Basia

Szalik

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #17 dnia: 18.04.2008 o 15:51 »

Hill's to była odpowiedź na pytanie Szalika. Osobiście uważam, że dobra karma to droga karma, a zamiast kupować tanią (czytaj gorszej jakości) to już lepiej gotować-przynajmniej wiadomo co pies naprawdę dostaje do miski.

Popieram,
jeśli nie wydasz na jakościową karmę,
w przyszłości wydasz na weterynarz.
Pytanie co się opłaca?
zdrowy pies?
czy zadowolony weterynarz?
Na zdrowiu się nie oszczędza
o to powinniśmy zadbać mając
 naszego
podopiecznego przyjaciela!
Pozdrawiam

Offline DZINN

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 20.10.2006
  • M: Plock
Jaka Karma?
« Odpowiedź #18 dnia: 18.04.2008 o 22:45 »

Witanko Wszystkim :) Mam podobny problem nie bardzo wiem jaka karme wybrac dla mojej suni:(W tej chwili podaje jej MeraDog junior ale chcialbym zmienic bo to juz najwyzsza pora (ma prawie 2 latka) i...

Zastanawiam sie nad  BELCANDO . Zna moze ktos z Was karmy tej firmy?

herbatka69

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #19 dnia: 19.04.2008 o 21:57 »
Mam nadzieję że Wy te wszystkie "super karmy" podajecie jako dodatek do diety a nie jej główny składnik ..  w składzie każdej jednej suchej karmy jest napisane to samo: " pełnowartościowa, najwyższej jakości, opracowana przez lekarzy weterynarii, z myślą o psach itd.. " w rzeczywistości są to po prostu resztki i odpady nawet w karmach za 200-300 zł 15kg bez wyjątku.. wiem bo miałam styczność z tą branżą.. wiadomo im droższa karma to trochę lepsze resztki.. są one grupowane w III podstawowe kategorie.. a mięso najczęściej pochodzi ze zwrotów sklepów mięsnych(tj mięso najczęściej zamrożone nadające się w większym lub mniejszym stopniu do spożycia..) więc zdecydowanie lepiej samemu przygotowywać naszym pieskom jedzonko a na piękną błyszczącą sierść najlepsze są surowe jajka a nie te w proszku :P 

Offline Natalka&Goldi

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.12.2006
  • M: in the suburbs of Radom
Jaka Karma?
« Odpowiedź #20 dnia: 20.04.2008 o 11:00 »
Ja karmie małego Hillsem Canine Puppy Kurczak, mało zostało a następnie 1 kg karma Bento Kronen NUTRITIONAL BALANCE MEDIUM GROWTH. Myślalam nad Proformance ale zostaje przy Hillsie.

A sucz Barfem.

Offline Pawel T.

• sędzia krajowy - owczarki niemieckie
  • Owczarkarz
  • Data rej.: 31.01.2003
  • M: Kalety
Jaka Karma?
« Odpowiedź #21 dnia: 22.04.2008 o 13:17 »
"Mam nadzieję że Wy te wszystkie "super karmy" podajecie jako dodatek do diety a nie jej główny składnik "
Zdecydowanie podajemy naszym psom te super karmy jako jedyne pożywienie zgodnie z zasadą-nie mieszać rodzajów pożywienia (albo naturalnie albo sucha karma). Piszesz, że we wszystkich karmach są resztki - czy to znaczy, że widziałaś taśmy produkcyjne w każdej fabryce produkującej każdą karmę na świecie ? Zdecydowanie wierzę, że cena MA znaczenie. Dokładnie tak jak w produktach żywnościowych, które kupujemy dla siebie.

belka

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #22 dnia: 22.04.2008 o 14:49 »
gdyby miało być inaczej, wszystki plasowały by się w podobnej cenie, a nie tak jak obecnie z różnicą nawet 200plna na takim samym worku. poza tym karmiąc suchymi bazuje się na wiedzy ludzi, którzy zajmują się karmami zawodowo, odpowiednio bilansują itp. żywienie "domowe" niby takie dobre? biorąc pod uwagę np. to co jedzą kurczaki, które stanowią często składnik domowego pokarmu, nie byłbym pewien co do opowiedzenia się za takim karmieniem naszych psiaków. chociaż jeśli osoba wypowiadająca sie 2 posty wyżej, pracowała/ miała styczność z produkcją karm z górnej pólki, to pewnie wiele osób było by wdzięcznych za jakieś szersze info z tej dziedziny.
pozdrawiam

Offline bank8

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.05.2007
  • M: GLIWICE
Jaka Karma?
« Odpowiedź #23 dnia: 22.04.2008 o 17:57 »

"Mam nadzieję że Wy te wszystkie "super karmy" podajecie jako dodatek do diety a nie jej główny składnik "
Zdecydowanie podajemy naszym psom te super karmy jako jedyne pożywienie zgodnie z zasadą-nie mieszać rodzajów pożywienia (albo naturalnie albo sucha karma). Piszesz, że we wszystkich karmach są resztki - czy to znaczy, że widziałaś taśmy produkcyjne w każdej fabryce produkującej każdą karmę na świecie ? Zdecydowanie wierzę, że cena MA znaczenie. Dokładnie tak jak w produktach żywnościowych, które kupujemy dla siebie.

Thumbs%20Up

nie na darmo używamy starego polskiego przysłowia:

"tanie mięso psy jedzą"Wink

herbatka69

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #24 dnia: 22.04.2008 o 23:17 »

Cytat: belka
żywienie "domowe" niby takie dobre? biorąc pod uwagę np. to co jedzą kurczaki, które stanowią często składnik domowego pokarmu, nie byłbym pewien co do opowiedzenia się za takim karmieniem naszych psiaków.

Myślisz, że kurczaki stanowiące składnik karmy dla psów to co jedzą?(w sumie to nic bo najczęściej już nie żyją) są to zwykle  kurczaki nie nadające się już dla ludzi i pochodzą  zwykle ze zwrotów dużych zakładów mięsnych.. nie są oczywiście zepsute i zielone ale długo mrożone np z pół roku.. LOL a po obróbce termicznej to i tak zostaje z takiego ptaszka tylko z 4-5 % białka kurzego podobnie z jagnięciną, warzywami i innymi.. (oczywiście w składzie podawane są dane sprzed odparowania wody która stanowi nawet 80% ćwiartki kurczaka)

nie mówię że cena nie ma znaczenia ale resztki to resztki :P "tanie mięso psy jedzą" bardziej by pasowało że tanie warzywa bo mięsa jest tam znikoma ilość zwłaszcza w karmach, w których producenci stosują tzw rozdzielenie składników.. tj w tabeli np jest podane kurczak - x%, kurczak świeży - y%, tłuszcz drobiowy - z% itd.. w sumie wychodzi że więcej jest produktów roślinnych

nie pracowałam także przy wszystkich taśmach produkcyjnych a przy jednej dobrej firmy( której produkty a przynajmniej cena jest z wyższej półki - 225zł za 12kg) i mam inne zdanie co do takiego karmienia ale nikomu nie mam zamiaru go narzucać też podaje psom karmę ale jako uzupełnienie diety..

Ja nie jestem hodowcą ale wiem że pies to mięsożerca i trochę się zdziwiłam że karmicie tylko karmą.. .
herbatka692008-04-22 23:52:00

godzu1

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #25 dnia: 03.05.2008 o 21:14 »
Kupiłem Belcando Junior z tego powodu ze dużo osób ją zachwalało w innym temacie.. :) 

godzu1

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #26 dnia: 03.05.2008 o 21:53 »
Przy kupywaniu karmy sprzedawca poecał mi karmę: Calibra Puppy. Czy ktoś ją kupywał swojemu pupilowi?

Carollaz

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #27 dnia: 03.05.2008 o 22:06 »
Moja jest na ProFormance Large Breed Puppy ale chyba będę musiała jej zmienić, bo strasznie ciężko jej idzie...

Goth

• Gość
Jaka Karma?
« Odpowiedź #28 dnia: 06.05.2008 o 23:20 »
Ja karmię swoją Sabę (ma niecałe 12 tygodni) karmą Friskies junior + czasami Purina jagnięcina z ryżem, do tego gotowane 1 raz dziennie ryż, kasza lub makaron z warzywami.
Kiedy można przejść na inną karmę niż junior? Czy jeśli zacznę jej teraz podawać karmę inną niż junior, ale którą np. chętniej spożywa to coś złego może się stać?

Offline Agnes B.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.03.2007
  • M: Olsztyn/Katowice
Jaka Karma?
« Odpowiedź #29 dnia: 07.05.2008 o 09:31 »
Jak purina dog chow to weź jej juniora large breed. Do 1,5 roku/dwóch lat (w zależności od karmy) ON powinien być na juniorze.

Karmy junior są inaczej zbilansowane, one mają za zadanie odpowiednio budować młodego psa, więc muszą różnić się od adultów, gdzie pies już nie potrzebuje tyle np. białka, bo już nie rośnie. Trzymałabym się dzielnie juniora by nie ryzykować niedoborów u szczeniaka. Karmy junior large breed mają np. obniżoną ilość wapna, by możliwie spowolnić proces kostnienia. Szybkie kostnienie jest powodem dolegliwości w okresie wzrostu u psów ras dużych (np. młodzieńcze zapalenie kości).

Co do "chętniej spożywa"... Powtórzę się po raz któryś z kolei i będę powtarzać aż do znudzenia. Uczmy swoje psy jeść wszystko co im dajemy. Taka "umiejętność" pozwoli nam rozpoznać wczesne objawy chorobowe u psa poprzez mniejszy apetyt lub jego brak. Dajemy psu michę, góra 15 minut czekamy, jak pies nie je zabieramy michę i dajemy w następnej porze posiłku. Jedzenie psie ma nie leżeć cały dzień, by ten łaskawie się częstował. Pies ma mieć stały dostęp do świeżej wody i nic więcej. Jeżeli sucha karma leży cały dzień w misce to tak naprawdę nie mamy kontroli nad ilość karmy jaką zjada pies, co jest ważne (czy za dużo, czy za mało), dodatkowo nie bez powodów suche karmy muszą być przechowywane szczelnie zamknięte, a karma w misce przez długi czas do poddawanie jej działaniu promieni słonecznych i procesom utleniania. Poza tym, pies "je" węchem. Nie rozróżnia smaków tak dobrze jak ludzie, za to wspaniale je czuje. Dlatego tak wiele psów wcina chappi aż się uszy trzęsą, przez dodatki aromatyczne etc.

Friskies jest kolorowy... Nie zastanawiało Cię dlaczego?