Autor Wątek: Agility  (Przeczytany 645 razy)

zebian

• Gość
Agility
« dnia: 20.08.2002 o 10:38 »
Jeżeli znacie jakąś stronę gdzie można znaleźć info o najbliższych zawodach agility w Polsce dajcie znac na maila zebian@poczta.fm.

Co prawda mój owczarek ma dopiero 4 m-ce ale chciałbym zobaczyć jak wygląda atmosfera na tych zawodach, i wogóle poczuć jako to jest, gdyż mam zamiar brać udział z moim Lesterem w Agility.
Po tym jak bawi się w drewnianych ogródkach jordanowskich stwierdzam że nie ma nic lepszego.

Offline Mal.

• moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 24.06.2002
  • M: Kędzierzyn-Koźle
Agility
« Odpowiedź #1 dnia: 23.08.2002 o 22:05 »

A jest Ci obojętne, w której to będzie części kraju, czy nie?

Pozdrawiamy

Toro ['] Wegas ['] Ollik

Czarna

• Gość
Agility
« Odpowiedź #2 dnia: 24.08.2002 o 09:37 »
Czy w Agility może brać udział pies bez rodowodu????

Offline MariuszM

• Administrator
  • Data rej.: 19.03.2002
  • M: Warszawa
Agility
« Odpowiedź #3 dnia: 26.08.2002 o 16:05 »
Może brać każdy pies... z papierami lub bez, jednej rasy lub wielu ras

Monaliza

• Gość
Agility
« Odpowiedź #4 dnia: 26.08.2002 o 21:21 »
Pewnie to zabrzmi dziewnie i idiotycznie ale mam pytanie , na ktore nieznam odpowiedzi ; CO to jest to Agility , nigdy o tym nie slyszalam i niemam zielonego pojecia co to takiego , moze ktos mi wyjasni i poda adres strony inter. gdzie bym mogla se przeczytac informacje.

Guest

• Gość
Agility
« Odpowiedź #5 dnia: 27.08.2002 o 15:16 »

Można uprawić mały nepotyzm?

Podam internetowy adres strony klubu agility: http://members.chello.pl/r.was/fort

A tak najogólniej, agility to sport polegający na pokonywaniu przez psa określonych przeszków: stacjonat, tuneli, slalomu,  huśtawki, równoważni. Liczy sięczas przebiegu i brak punktow karnych, które pies "łapie" za błedy typu ominięcie tzw. strefy (zaznaczone miejsce na przeszkodzie po którym pies musi przebiec - to wymaga od niego dokladności w wykonaniu ćwiczenia) lub zrzucenie drążka.

Sport wcale nie łatwy, jeśli chce sięgo uprawiać na wysokim poziomie - wymaga dużego porozumienia między przewodnikiem i psem, dobrej kondycji od obu, panowania nad procesami pobudzania i wyciszania psa.

Coraz więcej osób interesuje się tym sportem, i bardzo dobrze. O ile tylko warunki fizyczne pozwalają, pomaga to psom się wyżyć, a ludzie też przebywają sporo na świeżym powietrzu; obie strony mają przy tym kupę frajdy.

Monaliza

• Gość
Agility
« Odpowiedź #6 dnia: 28.08.2002 o 09:21 »
Dzieki wielkie : Ide sobie poczytac na tej stronie.

zebian

• Gość
Agility
« Odpowiedź #7 dnia: 04.09.2002 o 23:26 »
>>>A jest Ci obojętne, w której to będzie części kraju, czy nie?

Obojętnie gdzie - po prostu chce być na takich zawodach - dostałem już cynka o Wrocławiu pod koniec września, ale jeśli ktoś z Was wie o jakichś innych to proszę o info.

W końcu są wakacje tak więc taki wyjazd możan potraktować jako wakacyjny :D

marcin

• Gość
Agility
« Odpowiedź #8 dnia: 06.09.2002 o 13:15 »

podaje stronę godną uwagi

.................www.pzspu.pl