Autor Wątek: ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????  (Przeczytany 5651 razy)

Endriuszka

• Gość
ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????
« dnia: 05.09.2008 o 16:13 »
czym sie róznia obie karmy ??? (oprócz ceny :))

do tej pory Atos dostawał ROYAL CANIN Maxi Junior i powiem ze było oki a teraz zerknąłem ze jest jeszcze inny rodzaj RC o nazwie : German Shepherd

bo mysłałem ze Maxi Junior (bądź po 15 m-cu Adult) jest typowo dla naszych wspaniałych owczarków :)

teraz zbliza mi sie kupno karymy i dlatego pytam co wybrac:

1. jak do tej pory tylko teraz w wersji Adult ROYAL CANIN Maxi Adult 2x15kg
2. czy przesjsc na ta ROYAL CANIN German Shepherd 2x12kgEndriuszka2008-09-05 16:37:54

Offline bank8

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.05.2007
  • M: GLIWICE
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2008 o 22:39 »
Sheperd jest dla szczeniąt do 15 miesiąca, skoro twój pies skonczył ten wiek powinien dostawać juz karme dla psów dorosłych, maxi adult jest właśnie karmą dla psów od 15 miesiąca bank82008-09-05 22:39:49

Offline Pitter

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.11.2006
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2008 o 23:04 »
Cytat: bank8
Sheperd jest dla szczeniąt do 15 miesiąca, skoro twój pies skonczył ten wiek powinien dostawać juz karme dla psów dorosłych, maxi adult jest właśnie karmą dla psów od 15 miesiąca

German Shepherd jest dla psów powyżej 15 miesiąca.

Ja mam akurat 2 takie karmy i adult i german, muszę stwierdzić, iż mój pies woli adulta ze względu na mniejszy granulat. Drugi pies je to i to. Jeśli mogę polecić karmę z Royala powyżej 15 miesiąca to jednak wybrałabym energy 4300 lub 4800 - granulat jest mały, bardziej smakowy i ze względu na większą zawartość białka i tłuszczu jest mniejsze dawkowanie, co przy niejadkach jest dużym plusemTongue. Mój owczarek (19 miesięcy) przez 6 miesięcy był na tej karmie i byłam bardzo zadowolona. Ze względu na większą zawartość w/w składników, robię mu przerwę, żeby nie przebiałkować.

Offline robert69

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 23.06.2005
  • M: kraków
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2008 o 23:26 »
Może się nie znam ale uważam że Royal szczególnie dla młodych owczarków, jeśli myślimy o wystawach się nie sprawdza.
Najlepszego pieska w miocie naprawdę dobrze się zapowiadającego w ub. roku sprzedałem osobie która dawała mu Royala, u mnie wcześniej był na First Mate, a sunia nieco gorsza od niego poszła do znajomego karmiącego metodami domowymi plus witaminy, i co sunia jest niezła, dobre lokaty na wystawach, a pies cóż wielki wysokonożny nie to co powinno być. Może uogólniam ale Royal wydaje się dla młodych owczarków za mocny. Może lepiej Happy Dog. To się ostatnio sprawdza.

Offline Pitter

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 06.09.2008 o 17:22 »

Raczej nie masz racji, mój pies od szczeniaka jadł Royala, nigdy nie zmieniałam mu karmy na inną  a na wystawie ma miejsca lokatowe. Myślę, że najważniejsze są pierwsze tygodnie życia szczeniaka, to co je, jakie dostaje witaminy. Dalsze miesiące owszem mają wpływ ale nie aż tak decydujący jak jego początki.

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #5 dnia: 06.09.2008 o 22:39 »
Pitter, ja mysle, ze w wypowiedzi robert69 jest b. wiele prawdy potwierdzonej przez wielu dobrych hodowcow.

Offline nebrot

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.12.2006
  • M: Niemcy
« Odpowiedź #6 dnia: 06.09.2008 o 23:53 »
Ja tez sie spotkalam z opiniami hodowcow, ze RC dla owczarkow jest karma zbyt bogata powodujaca zbyt szybki wzrost, a co za tym idzie pozniejsze problemy ze stawami i koscmi. Polecam bewi dog i belcando.

godzu1

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 07.09.2008 o 09:20 »
Owczarek mojej szwagierki zaczął jeść german shepherd. Na początku było dobrze, ale potem zaczął chudnąc, gdy pojechali do weta to im powiedział że to przez karmę, że ma na nią uczulenie czy coś takiego. Teraz kupili mu purinę i jest wszystko ok. :)

Offline Andzia1230

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.11.2007
  • M: Płock
« Odpowiedź #8 dnia: 07.09.2008 o 10:29 »
Cytat: robert69
a pies cóż wielki wysokonożny nie to co powinno być. Może uogólniam ale Royal wydaje się dla młodych owczarków za mocny. Może lepiej Happy Dog. To się ostatnio sprawdza.

Tez slyszalam od wielu osób ze Royal "wydłuza" psy. I mam chodzacy dowod ktory czesto widuje

monikamaciejka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 07.09.2008 o 21:32 »
moje oba psy od poczatku sa na royalu, i co dziwnego, pies wyglada jak wydluzony, natomiast sunia ma bardzo proporcjonalna budowe, tak wiec dziwnie, tym bardziej, ze to rodzenstwo...
ja podaje RC german shepherd junior, potem zamierzam przejsc na RC german shepherd adult.

Offline Pitter

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 07.09.2008 o 21:44 »
Czytałam tu na forum i w internecie wiele dobrego na temat karmy kanadyjskiej Orijon. Podobno ma mały granulat, jest smakowana i posiada 70% mięsa. Jest to jedna z najdroższych karm na rynku, worek 13,5 kg kosztuje ok. 230 zł.

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 08.09.2008 o 20:25 »
ale nadal nie dostałem odpowiedzi jaki rodzaj RC wybrac ???

nie chodzi mi tutaj o wiek pieska bo wiem ze jedne sa do 15mieisecy a inne powyzej 15mca ale mi chodzi

czy te obie odmiany czyms sie róznia ???
czy tylko nazwami ????

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 08.09.2008 o 21:57 »

Cytat: Pitter
Czytałam tu na forum i w internecie wiele dobrego na temat karmy kanadyjskiej Orijon. Podobno ma mały granulat, jest smakowana i posiada 70% mięsa. Jest to jedna z najdroższych karm na rynku, worek 13,5 kg kosztuje ok. 230 zł.

nie chodzi Ci przypadkiem o ORIJEN?? karma warta ceny -oceniam po skarmieniu paru workow i to roznych na 2 b. roznych psach:)

Offline Peter Beny

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.06.2006
  • M: Siewierz
« Odpowiedź #13 dnia: 08.09.2008 o 22:24 »

Cytat: Endriuszka
ale nadal nie dostałem odpowiedzi jaki rodzaj RC wybrac ???

nie chodzi mi tutaj o wiek pieska bo wiem ze jedne sa do 15mieisecy a inne powyzej 15mca ale mi chodzi

czy te obie odmiany czyms sie róznia ???

czy tylko nazwami ????

Ja karmiłem Royalem dla Owczarków  mojego psa od małego , niestety ostatnio jest dużo negatywnych opinii o tej karmie Confused Poszukaj innej karmy ( to moje zdanie )
Skład dla ONków jest inny , powinien być lepszy dla naszej rasy Wink

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 09.09.2008 o 08:32 »
Peter, lepszy byc powinen.. ale lepsza karma dla ONka to bardziej "uboga" karma... a najlepiej taka bez wypelniaczy:)