Autor Wątek: ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????  (Przeczytany 5652 razy)

Offline ADAMEK

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.01.2003
  • M: Gliwice
ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????
« Odpowiedź #15 dnia: 09.09.2008 o 09:02 »

Cytat: robert69
Może się nie znam ale uważam że Royal szczególnie dla młodych owczarków, jeśli myślimy o wystawach się nie sprawdza. Najlepszego pieska w miocie naprawdę dobrze się zapowiadającego w ub. roku sprzedałem osobie która dawała mu Royala, u mnie wcześniej był na First Mate, a sunia nieco gorsza od niego poszła do znajomego karmiącego metodami domowymi plus witaminy, i co sunia jest niezła, dobre lokaty na wystawach, a pies cóż wielki wysokonożny nie to co powinno być. Może uogólniam ale Royal wydaje się dla młodych owczarków za mocny. Może lepiej Happy Dog. To się ostatnio sprawdza.

Ciekawa teoria poparta doświadczeniami z odchowu jednego miotu. To jak by powiedzieć że wszystkie piękne kobiety są piękne bo ich mamy dobrze gotowały, wiem bo mam piękną córę wychowaną na dobrym jedzeniu mojej żony - litości.
Moja suka dostaje royala i jest raczej drobna a sąsiad zza płotu karmi tylko tanim naturalnym jedzeniem a jego owczarek jest raczej postury konia niż psa.

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 09.09.2008 o 10:50 »

Cytat: marmara_19
Peter, lepszy byc powinen.. ale lepsza karma dla ONka to bardziej "uboga" karma... a najlepiej taka bez wypelniaczy:)

czyli jaka karma bez "wypełniaczy" ???

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
« Odpowiedź #17 dnia: 09.09.2008 o 11:34 »
karma nie zawierajaca zboz

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 09.09.2008 o 11:52 »

Cytat: marmara_19
karma nie zawierajaca zboz

PO ILOSCI POSTÓW I TEMATÓW WIDZĘ ze jestes bardzoo doświadczona/ny w żywieniu, hodowli itd...

ze swojego doświadczenia i wiedzy co bys poleciła/cił ???

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Offline Pitter

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.11.2006
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #19 dnia: 09.09.2008 o 12:07 »
Kupiłam małą karmę Orijen, póki co zjadł ze smakiem, jak dla mnie zalety tej karmy to: mały granulat, mniejsze dawkowanie niż przy np. Royalu, dobry skład karmy, tutaj masz więcej wiadomości na ten temat: www.orijen.pl

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 09.09.2008 o 12:17 »

Cytat: Pitter
Kupiłam małą karmę Orijen, póki co zjadł ze smakiem, jak dla mnie zalety tej karmy to: mały granulat, mniejsze dawkowanie niż przy np. Royalu, dobry skład karmy, tutaj masz więcej wiadomości na ten temat: www.orijen.pl

a mozesz podac jaka karme kupiłes (gdybys podał przykładowy lin byłoby fajnie :))

oki tylko ja chciałem kupic (tak jak poprzednio 2x15kg bo ewtedy moznaliczyc na up[ust itd...) i dlatego pytam bo nie chciąłbym kupic karmy i zeby ona lezała bo Atos ni bedzie chciałjej j jesc albo bedzie choty :( :( :(Endriuszka2008-09-09 12:22:24

Offline Pitter

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 09.09.2008 o 12:22 »
Kup najpierw na spróbowanie  400 gram lub 2,5 kg. Największy worek mają 13,5 kg i Adult kosztuje 220 zł. Natomiast Adult 6 ryb 290 zł. Mój jest niejadkiem i karma mu smakuje :)

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 09.09.2008 o 12:34 »

Kup najpierw na spróbowanie  400 gram lub 2,5 kg. Największy worek mają 13,5 kg i Adult kosztuje 220 zł. Natomiast Adult 6 ryb 290 zł. Mój jest niejadkiem i karma mu smakuje :)

A GDZIE MOZNA ZOABCZYC JAKI JEST PRZEDZIAŁ WIEKOWY LUB DAWKOWANIE BO NIGDZIE w roznych sklepach niemozna zobaczyc co i jak :( :( :(

a jaki sklep internetowy z karma bys polecił ????

Offline Pitter

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 09.09.2008 o 12:51 »
http://www.orijen.pl/page.php?p=produkty
tu masz dokładny opis od wieku szczenięcego do starszego. Jestem z Wrocławia i znalazłam na allegro osobę, która sprzedaje tą karmę i dowozi ją na tym rejonie za darmo.

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 09.09.2008 o 12:57 »

http://www.orijen.pl/page.php?p=produkty
tu masz dokładny opis od wieku szczenięcego do starszego. Jestem z Wrocławia i znalazłam na allegro osobę, która sprzedaje tą karmę i dowozi ją na tym rejonie za darmo.
U MNIE WYSYŁKA BY MNIE TYLKO INTERESOWAŁA  BO JA JESTEM Z OKOLIC tORUNIA

bo od poprzedniego dostawy brałem ale teraz juz nie daje upustów a brałem u niiego zawsze 2x15kg wiec to niejest mała ilosc !!

piaskowa21

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 09.09.2008 o 13:58 »
Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy.Czytalam wasze wypowiedzi  i moim zdaniem Royal Canin German Sheperd jest dobra karma dla onkow.Sama mam 6miesiecznego owczarka karmilam go najpierw RC maxi babydog a teraz przeszlam na germana juniora.Jest zdrowym,silnym psem wiec nie widze przeciwskazan by go tym nie karmic poza tym rozmawialam z lekarzem weterynarii i to on doradzil mi ta karme jako najlepsza dla tej rasy.Dodam iz jest to bardzo dobry lekarz cieszacy sie bardzo dobra opinią i sam rowniez posiada ONka.Pozdrawiam wszystkich  

Offline capri

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.07.2007
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #26 dnia: 09.09.2008 o 14:04 »
Ja powiem tak. Karme royal canin podawałam przed dłuższy czas. no i od roku jej wcale nie podaje ze względów zdrowotnych( drapanie się , biegunka itd) Zmieniłam jej na nurtra nugets.
Ale to zależy od psa..Ja miałam taki kłopot że z karmą musiałam TRAFIĆ bo z regóły mój pies niejadek jest.

piaskowa21

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 09.09.2008 o 14:14 »
A twoj piesek dostal o dniej uczulenie bo wspominalas cos o drapaniu?A co do biegunki to tez chcialam sie zapytac napewno byla to biegunka od tej karmy bo z tego co mi wiadomo to RC reguluje prace jelit i luzny stolec.

piaskowa21

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 09.09.2008 o 14:16 »
pytam sie bo moj piesek teraz od tygodnia ma rowniez biegunki i to nocne niestety oraz czesto sie drapie ale poza tym wszystko ok.Weterynarz powiedziala mi ze to od pylkow traw?

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
« Odpowiedź #29 dnia: 09.09.2008 o 15:13 »
co do orijena to warto zerkac na telekarma.pl adult za jakies 180 zl a 6 ryb za 200zl... ja tak kupilam pare workow..