Autor Wątek: ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????  (Przeczytany 5653 razy)

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????
« Odpowiedź #30 dnia: 09.09.2008 o 15:16 »

Cytat: piaskowa21
Jest zdrowym,silnym psem wiec nie widze przeciwskazan by go tym nie karmic poza tym rozmawialam z lekarzem weterynarii i to on doradzil mi ta karme jako najlepsza dla tej rasy.Dodam iz jest to bardzo dobry lekarz cieszacy sie bardzo dobra opinią i sam rowniez posiada ONka.Pozdrawiam wszystkich  

polecil karme bo zapewne ma ja w lecznicy badz polecil sklep gdzie ta karme kupujesz? a on ma o tego prowizje pewnie;p

piaskowa21

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 09.09.2008 o 15:52 »
marmara a sadzisz ze to zla karma jak tak to dlaczego?Jaka polecasz?

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 09.09.2008 o 16:21 »

Cytat: marmara_19

polecil karme bo zapewne ma ja w lecznicy badz polecil sklep gdzie ta karme kupujesz? a on ma o tego prowizje pewnie;p

A TY JAKA KARME POLECISZ ??????

prosze o linka :) zebym wiedział co i jak

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.06.2007
  • M: Poznań
« Odpowiedź #33 dnia: 09.09.2008 o 16:38 »
Jedna uwaga - Orijen jak najbardziej, ALE... nie dla szczeniąt...

Jeszcze co do: 'na takiej a takiej karmie pies wyrósł na długiego, chudego, szczudłowatego osobnika, a na innej byłby 'wzorcowy''.
Temat mnie kiedyś wciągnął; wnioski: dana karma może mieć wpływ na tempo wzrostu. Ale na 'końcowe' wymiary (oczywiście oprócz stopnia 'utuczenia' i wypracowanej/bądź nie/ masy mięśniowej) już nie. Pies/suka ma zapisane w DNA, co z niego/niej 'wyrośnie'.

Oczywiście nie jest dobrą opcją dla owczarków szybki skok wzrostowy (tu się kłania odpowiednie dobranie sposobu żywienia), ale nawet jeśli zwierz 'wybuja' za szybko - to i tak do 'zapisanych' mu wymiarów.

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 09.09.2008 o 17:29 »

Cytat: Juliusz
Jedna uwaga - Orijen jak najbardziej, ALE... nie dla szczeniąt...

Jeszcze co do: 'na takiej a takiej karmie pies wyrósł na długiego, chudego, szczudłowatego osobnika, a na innej byłby 'wzorcowy''.
Temat mnie kiedyś wciągnął; wnioski: dana karma może mieć wpływ na tempo wzrostu. Ale na 'końcowe' wymiary (oczywiście oprócz stopnia 'utuczenia' i wypracowanej/bądź nie/ masy mięśniowej) już nie. Pies/suka ma zapisane w DNA, co z niego/niej 'wyrośnie'.

Oczywiście nie jest dobrą opcją dla owczarków szybki skok wzrostowy (tu się kłania odpowiednie dobranie sposobu żywienia), ale nawet jeśli zwierz 'wybuja' za szybko - to i tak do 'zapisanych' mu wymiarów.

mój Atos ma około 10-11 mieciecy ! czy to jeszcze szczeniak ???

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 09.09.2008 o 17:31 »
Szczeniak już nie - podrostek raczej .
Ja bym jeszcze ze 2miesiące poczekała z przejściem na wysokobiałkową karmę.

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 09.09.2008 o 17:57 »

Szczeniak już nie - podrostek raczej .
Ja bym jeszcze ze 2miesiące poczekała z przejściem na wysokobiałkową karmę.

czyli prez te 2 miesiace kupił ROYAL CANIN Maxi Junior do 15misiesaca i pozniej przeszedł na ....  ???Endriuszka2008-09-09 17:58:22

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: 09.09.2008 o 18:00 »
Czekaj, czekaj! A co pies je teraz?

Offline talia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.09.2005
  • M: wejherowo
« Odpowiedź #38 dnia: 09.09.2008 o 19:33 »
Azja 1 października będzie miała rok. Teraz je Royala dla ONków, ale szukam czegoś innego, bo psica dużo się drapie i gubi sierściuchę Cry
A wybór taki, że nie wiem, od czego zacząć Shocked Kuszą te nowe karmy bez zbóż, Orijen i TOTW.

Endriuszka

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 09.09.2008 o 20:33 »

Czekaj, czekaj! A co pies je teraz?

mama mu gotuje "papu" czyli gotowane jedzonko i moze dlatego robi wiecej razy kupke !!!

kupy sa jednakowej wielkosci ale jest ich po jedzeniu (2x dziennie, rano i wieczorem) np. po wieczronym (okolo 17-17.30) robi po jedzonku okolo 2-3 kupki

Offline capri

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.07.2007
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #40 dnia: 12.09.2008 o 10:29 »

Cytat: piaskowa21
A twoj piesek dostal o dniej uczulenie bo wspominalas cos o drapaniu?A co do biegunki to tez chcialam sie zapytac napewno byla to biegunka od tej karmy bo z tego co mi wiadomo to RC reguluje prace jelit i luzny stolec.
Ja podejżewałam od karmy. Było i drapanie sioę i wygryzanie. Wetka kazała odstawić karmę bo stwierdziła że za dużo jest czegoś tam w niej. Po odstawieniu karmy przeszliśmy na gotowanie. teraz wcina tę Nutra Nugetss

EwaB

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 16.09.2008 o 10:56 »
Mam pytanie i prośbę o pomoc w doborze karmy
do tej pory mój owczarek jadł wyłącznie RC digest osteo junior. W tej chwili ma prawie 8 msc waży ok. 30 kg.Zaczęłam mu wprowadzać gotowane jedzenie, ale potzrebuję rady na temat suchej karmy. Jaka karmę mu kupić mając na względzie klopoty ze stawami wiek i cenę. Niestety RC jest dość drogaConfused

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #42 dnia: 16.09.2008 o 19:42 »
EwaB ja z czystym sumieniem polecam belcando, cena przystępna, mój młody był zadowolony-wcinał chętnie i wyglądał dobrze. Co do stawów to niezależnie od karmy preparaty wspomagające są nieodzowne, karmy niestety z reguły zawierają ich śladowe ilości.

godzu1

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: 16.09.2008 o 19:44 »
A ja gdzieś czytałem ze belcando nie ma składnika który chroni stawy czy coś w tym rodzaju ale nie wiem czy to prawda. Ja swojemu daję purine pro plan. Bardzo dobra karma. 

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #44 dnia: 16.09.2008 o 19:59 »
Być może nie ma(niestety nigdzie nie mogę znaleźć całego składu belcando,a sklepy podają jedynie niewielką namiastkę),ale tak jak napisała dodatkowe preparaty na stawy to wręcz konieczność bo chyba żadna karma nie zawiera ich tyle ile potrzebuje ONek.