Autor Wątek: ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????  (Przeczytany 5656 razy)

EwaB

• Gość
ROYAL CANIN: Maxi Adult czy German Shepherd ?????
« Odpowiedź #45 dnia: 17.09.2008 o 09:38 »
Dzięki za informacje
 niestety moje psinco od wczoraj znowu kulejeDisapprove, nie wiem czy niska temperatura na dworze nie ma na to wpływu ( od jakiegoś czasu mieszka na nieocieplonym ganku,  a noce są chłodne i wilgotne).

godzu1

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: 17.09.2008 o 15:51 »
To więc trzeba dać mu witaminki na stawy. : )

EwaB

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: 17.09.2008 o 16:38 »
tylko jakie?? od ponad miesiąca dostaje 5ml dziennie Arthroflexu i kulawizna wróciła!!! bolą go łapy i cierpi a ja razem z nimCry

miloszz8

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: 17.09.2008 o 20:52 »
Moze canvit? Ten preparat mozna dostac w wiekszosci sklepów zoologicznych i jest jego kilka odmian a co od karmy to na na przykładzie mojego onka polecam bosh-a...wsuwa aż mu sie uszy trzesą na royala boczył sie troche

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #49 dnia: 17.09.2008 o 21:01 »
5ml to dawka lecznicza o ile się nie mylę i psiak znowu(czyli miał przerwę) kuleje?
Robiłaś mu prześwietlenie stawów? Badał go wet?

EwaB

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: 18.09.2008 o 08:03 »
wet go badał rtg też miał - to dysplazja

Offline Madzia82

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.01.2012
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #51 dnia: 28.01.2012 o 19:23 »

Cytat: Juliusz
Jedna uwaga - Orijen jak najbardziej, ALE... nie dla szczeniąt...

Jeszcze co do: 'na takiej a takiej karmie pies wyrósł na długiego, chudego, szczudłowatego osobnika, a na innej byłby 'wzorcowy''.

Temat mnie kiedyś wciągnął; wnioski: dana karma może mieć wpływ na tempo wzrostu. Ale na 'końcowe' wymiary (oczywiście oprócz stopnia 'utuczenia' i wypracowanej/bądź nie/ masy mięśniowej) już nie. Pies/suka ma zapisane w DNA, co z niego/niej 'wyrośnie'.

Oczywiście nie jest dobrą opcją dla owczarków szybki skok wzrostowy (tu się kłania odpowiednie dobranie sposobu żywienia), ale nawet jeśli zwierz 'wybuja' za szybko - to i tak do 'zapisanych' mu wymiarów.

A ja Wam napisze  z mojego dosiwdczenia. Mialam dwa dorosłe bule i oba były na karmie orijen. Obydwa mialy awitaminoze i klopoty zdrowotne. Napisze ze po zmianie karmy wszystko ustalo. Karma Orijen jest droga i prosze sie zastanowić czy napewno dla każdego psa sie nada.

Offline dobrusia1986

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.10.2012
« Odpowiedź #52 dnia: 23.01.2013 o 17:04 »
Mi również zbliża się kupno karmy. Moja Sunia ma niecałe 7 miesięcy od 2 miesięcy jest na RC German Junior, wcześniej miała Arion dla szczeniąt dużych ras ale zupełnie odpada - luźne kupy itd. Później Purina dla szczeniąt o wrażliwych żołądkach niby ok ale czegoś mi brakowało, Lucy zachorowała na młodzieńcze zapalenie kości i chciałam dać jej co najlepsze więc od 2 miesięcy jest na RC i niby wszystko ok ale z  ciekawości poszukałam opinii na temat tej karmy i nie wiem co robić czy kupić znowu RC czy inną? Gdybym nie weszła na forum na pewno kupiłabym RC a teraz mam mętlik w głowie. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co będzie najlepsze dla suczki owczarka niemieckiego 7 miesięcznej z młodzieńczym zapaleniem kości?

Offline dobrusia1986

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.10.2012
« Odpowiedź #53 dnia: 23.01.2013 o 17:07 »
Jeszcze odnośnie tempa wzrostu mojej suczki to:
2 miesiące 4 dni: 6,6 kg
2 miesiące 20 dni: 9,8 kg
3 miesiące 17 dni: 14,0 kg
4 miesiące 4 dni: 17,8 kg
5 miesięcy 4 dni: 21,8 kg
6 miesięcy 9 dni: 24,8 kg

Offline stopczyk

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.04.2011
« Odpowiedź #54 dnia: 24.01.2013 o 07:28 »
RC ostatnio nie jest zbyt w modzie z tego co tu się czyta.

Offline szyszka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.11.2012
  • M: Wałbrzych
« Odpowiedź #55 dnia: 08.02.2013 o 14:23 »
nie chodzi mysle o mode, a o zdrowie... sklad royala mowi sam za siebie...żarcie dla kur...