Autor Wątek: FAQ- Suche karmy  (Przeczytany 28674 razy)

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #30 dnia: 23.09.2010 o 09:35 »
po raz ENTY nie mam zamiaru. "starzy" owczarkarze wiedza o jaka chodofffle chodzi.

Offline hulan

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.12.2008
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #31 dnia: 23.09.2010 o 18:22 »

ale nie kazdy tutaj to stary owczarkarz i ludzi nowych przybywa
to moze zanim zaczniemy takie teksty powinnismy potencjalnych nabywcow na kazdym kroku przestrzegac.
a jak ci sie nie chce pisac wstaw linka

hulan2010-09-23 18:23:08

Offline agenciaraa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.05.2009
  • M: Bydgoszcz
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #32 dnia: 23.09.2010 o 18:56 »
Pro Nature Puppy Large Breed - mój się nią zajadał od samego szczeniola do 11 miesiąca życia - smakowała i zmieniłam tylko po to żeby nie jadł ciągle tego samego. Jest z ekstraktem z Yuccy schidigera czego brakuje mi w obecnej (Josera) i dokupuję specjalnie tabsy z yuccą i od razu widać, a raczej czuć nosem różnicę. Smile Pies po za zjedzeniem kiedyś kawałka mydła nigdy nie miał sensacji żołądkowych więc dla owczarków super Smile Polecam i sama również niedługo do niej wrócę - dla psów dorosłych Smile

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.07.2010
  • M: Cesky Krumlov/ Kornwestheim
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #33 dnia: 23.09.2010 o 21:29 »
Cytat: hulan
ale nie kazdy tutaj to stary owczarkarz i ludzi nowych przybywa
to moze zanim zaczniemy takie teksty powinnismy potencjalnych nabywcow na kazdym kroku przestrzegac.
a jak ci sie nie chce pisac wstaw linka

racja!

pegaz35

• Gość
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #34 dnia: 27.09.2010 o 11:59 »
Witam.
Mam taki dylemat Smile
Którą karmę wybrać ???? Doradźcie

http://www.krakvet.pl/acana-puppy-junior-135kg-p-12602.html

tą karmę doradził mi sprzedawca, który zajmuje się żywieniem DON-ków (sam ma 7-mi miesięcznego)

lub

http://www.krakvet.pl/acana-puppy-large-breed-135kg-p-12782.html

Pozdrawiam

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.07.2010
  • M: Cesky Krumlov/ Kornwestheim
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #35 dnia: 27.09.2010 o 17:22 »
pegaz35 moja rada; nigdy nie sugeruj sie tym co ci ...sprzedawca doradza. Wiem z wlasnego doswiadczenia ze takiemu chodzi przede wszystkim zeby SPRZEDAC a dopiero potem zeby brac pod uwage wszystkie pro i contra zywienia ONkow. Jesli nie jestes zdecydowana to raczej poradz sie albo hodowcy albo weta.

Offline drzaczka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.05.2010
  • M: Gdańsk
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #36 dnia: 27.09.2010 o 17:33 »
a ja bym była za samodzielnym analizowaniem składu,bo na wetach też  nie polegam,albo polecili mi hilsa(sztuczne wypełniacze) albo royala(psy nie chciały tknąć) i o zgroza Ariona,którego skład niewiele różni się od chappi.Więc najlepiej samemu przeprowadzić analizę karmy.

pegaz35

• Gość
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #37 dnia: 01.10.2010 o 07:22 »

Witam.
Ludziska pomóżcie !!!!
Mała  (3 m-ce) przeszła z karmy Pronature na Acane i wszystko było OK do wczoraj. Od wczoraj ma rozwolnienie i nie wiem czy to Acana jej nie służy czy może zaszkodził jej mały kawałeczek ogórka kiszonego (dosłownie maciupki).

Dodam jeszcze, że mieszam ariona z acaną a mała ma zwyczaj odkurzać cały ogródek i nie wiem czy czegoś nie zjadłaCry
Proszę o jakieś rady, sugestie.

Pozdrawiam

pegaz352010-10-01 07:27:31

Offline Dharma

• Hodowca ON
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.03.2007
  • M: Kraków
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #38 dnia: 01.10.2010 o 07:50 »
Mieszasz Ariona z Acaną przechodząc na Acanę czy tak chcesz karmić ?
Bo Arion to dziadostwo, a acana jest bardzo dobra. Sam zrobiłeś suni rewolucję, bo wczesniej jadła jeszcze Pronature.
U szczeniaka rozwolnienie może mieć wiele przyczyn, np. coś zjadła, ma robaki (ile razy była odrobaczana i czym). Jaka ta biegunka - jak krowi placek, woda z pupy czy jeszcze inaczej ?
Ile razy dziennie karmisz i jaka duża jest porcja ?

pegaz35

• Gość
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #39 dnia: 01.10.2010 o 07:53 »

Cytat: Dharma
Mieszasz Ariona z Acaną przechodząc na Acanę czy tak chcesz karmić ?
Bo Arion to dziadostwo, a acana jest bardzo dobra. Sam zrobiłeś suni rewolucję, bo wczesniej jadła jeszcze Pronature.
U szczeniaka rozwolnienie może mieć wiele przyczyn, np. coś zjadła, ma robaki (ile razy była odrobaczana i czym). Jaka ta biegunka - jak krowi placek, woda z pupy czy jeszcze inaczej ?
Ile razy dziennie karmisz i jaka duża jest porcja ?

Mieszam pronature z acaną (ariona nie je !!!). Odrobaczana była 3 razy a kupy to jak krowi placek - b. luźna konsystencja. Mieszam te karmy po to by sunia stopniowo przeszła na Acane.

pozdrawiam

Offline Dharma

• Hodowca ON
  • Owczarkarz
  • **
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #40 dnia: 01.10.2010 o 07:55 »

Cytat: pegaz35

Dodam jeszcze, że mieszam ariona z acaną a mała ma zwyczaj odkurzać cały ogródek i nie wiem czy czegoś nie zjadłaCry

Sam tak napisałeś.
Pytam jeszcze raz: czym była odrobaczana ? W jej wieku mogłaby już mieć czwarte odrobaczenie.
No i ile karmy porcję ?
Dharma2010-10-01 07:57:44

pegaz35

• Gość
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #41 dnia: 01.10.2010 o 07:59 »

Cytat: pegaz35

Sam tak napisałeś.
Pytam jeszcze raz: czym była odrobaczana ? W jej wieku mogłaby już mieć czwarte odrobaczenie.
No i ile karmy porcję ?

EEEEE mój błąd - nie je Ariona. Co do odrobaczania to w poniedziałek idziemy do weta na odszczepianie to i odrobaczanie będzie.
Karmę dostaje 3 razy dziennie (6,12, 18) około 150 gr.
pegaz352010-10-01 08:00:46

Offline Dharma

• Hodowca ON
  • Owczarkarz
  • **
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #42 dnia: 01.10.2010 o 08:08 »
Po pierwsze: odrobaczanie w tym samym dniu co szczepienie nie ma sensu. Najpierw musisz psa odrobaczyć,  a dopiero po kilku dniach zaszczepić. Dajesz karmę 3 razy co 6 godzin, a potem 12 godzin przerwy. Najpierw kumulujesz w ciągu dnia dużą dawkę karmy, a potem 12 godzin głodówki. Zacznij podawać posiłki w równych odstepach w ciągu doby, czyli co 8 godzin (to tez pomoże w kwestii biegunki). Dajesz za duzo karmy (w jej wieku powinna jeść ok. 330 g. dziennie), ale napisz dokładnie ile ma sunia tygodni (bo dawki się zmieniają bardzo szybko).
Zacznij od odrobaczenia ( z biegunką i tak nie powinna być szczepiona). Kup w aptece Nifuroksazyd i podaj małej. Zmierz gorączkę (może mieć 38,5 - to będzie w normie).

pegaz35

• Gość
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #43 dnia: 01.10.2010 o 08:16 »

Po pierwsze: odrobaczanie w tym samym dniu co szczepienie nie ma sensu. Najpierw musisz psa odrobaczyć,  a dopiero po kilku dniach zaszczepić. Dajesz karmę 3 razy co 6 godzin, a potem 12 godzin przerwy. Najpierw kumulujesz w ciągu dnia dużą dawkę karmy, a potem 12 godzin głodówki. Zacznij podawać posiłki w równych odstepach w ciągu doby, czyli co 8 godzin (to tez pomoże w kwestii biegunki). Dajesz za duzo karmy (w jej wieku powinna jeść ok. 330 g. dziennie), ale napisz dokładnie ile ma sunia tygodni (bo dawki się zmieniają bardzo szybko).
Zacznij od odrobaczenia ( z biegunką i tak nie powinna być szczepiona). Kup w aptece Nifuroksazyd i podaj małej. Zmierz gorączkę (może mieć 38,5 - to będzie w normie).

Mała urodziła się 11.06.2010r (15 tygodni - o ile dobrze policzyłem). Nifuroksazyd mam w domu tylko ile jej go podać ?????
co do pór posiłków to może tak:
1. o 6.00
2. o 14.00
3. o 22.00

Offline Dharma

• Hodowca ON
  • Owczarkarz
  • **
FAQ- Suche karmy
« Odpowiedź #44 dnia: 01.10.2010 o 09:31 »
Podaj 1 tabletkę Nifuroksazydu. Zobacz jaka potem będzie kupka.
Nowe pory posiłków OK. W jej wieku możesz podawać 3 x po 130 g.
Dawki karmy zwiększam po 25 g. tygodniowo.