Autor Wątek: Sucha karma jaka polecacie?`  (Przeczytany 8695 razy)

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.06.2006
  • M: Gdynia
  • Technik Weterynarii
    • Wonder Dog - Szkoła dla super psów!
Sucha karma jaka polecacie?`
« Odpowiedź #30 dnia: 03.01.2009 o 14:47 »

Cytat: polla.k
Sucha karma po to jest sucha, żeby pozostała sucha ;) zalewanie jej wodą o żadnej porze roku nie jest właściwe.Do Siego Roku :)

Totalna głupota

Mozna psuc psu żołądek, jak kto woli ...
Sucha karma zwieksza swoją objetość czesto nawet 4krotnie, rozpycha zoładek 'wysysa' wszystkie soki zoładkowe.
Efekt ? pies z czasem bedzie coraz głodzniejszy gdyz jego zoładek jest coraz bardzoej rozciagniety ( dlatego tak czesto psy an suchej karmie są 'wiecznie głodne')
Dodatkowo pies pije ogromne ilosci wody ktore tez maja swoj wpływ na organizm.

Ja namaczam karme swoim psom efekt ?
Psy nie pija dodatkowo prawie wcale wody, nawet po dlugich spacerach potrafia sie bez tego obejsc po mimo ze maja staly dostep do wody.
Są najedzone i nie węszą ' co by tu zjesc'.
Kupki robia 2 razy dziennie co jest oznaka prawidlowego przyswajania pokarmu.

lalique

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 03.01.2009 o 18:53 »

Mój weterynarz natomiast twierdzi że karmy nie powinno sie namaczać, psy muszą gryźć twarde to wychodzi im na dobre (ząbki) najważniejsze jednak żeby stosować sie do zasad wydzielania pokarmu zgodnie z wagą i wiekiem. Co do węszenia po jedzeniu to taki to już urok psów, że zjadły by konia z kopytami. Szczególnie szczeniaki nie potrafia same dozować pokarmu :) Pozdrawiam

Radzio8927

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 05.01.2009 o 15:54 »
Tak więc co zrobić gdy na dworze jest -10 pies w budzie...? Mnie się wydaje, że karmiąc już dużego psa taką ilością karmy suchej jaka jest zalecana na opakowaniu, nie powinno mu się robić krzywdy. Bardzij zastanawia mnie to czy taka karma po namoczeniu nie traci jakichś wartości odżywczych. 

Offline Juliusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.06.2007
  • M: Poznań
« Odpowiedź #33 dnia: 05.01.2009 o 16:23 »

Cytat: Dorotka z Axą

Cytat: polla.k
Sucha karma po to jest sucha, żeby pozostała sucha ;) zalewanie jej wodą o żadnej porze roku nie jest właściwe.Do Siego Roku :)

Totalna głupota

Mozna psuc psu żołądek, jak kto woli ...
Sucha karma zwieksza swoją objetość czesto nawet 4krotnie, rozpycha zoładek 'wysysa' wszystkie soki zoładkowe.
Efekt ? pies z czasem bedzie coraz głodzniejszy gdyz jego zoładek jest coraz bardzoej rozciagniety ( dlatego tak czesto psy an suchej karmie są 'wiecznie głodne')
Dodatkowo pies pije ogromne ilosci wody ktore tez maja swoj wpływ na organizm.

Ja namaczam karme swoim psom efekt ?
Psy nie pija dodatkowo prawie wcale wody, nawet po dlugich spacerach potrafia sie bez tego obejsc po mimo ze maja staly dostep do wody.
Są najedzone i nie węszą ' co by tu zjesc'.
Kupki robia 2 razy dziennie co jest oznaka prawidlowego przyswajania pokarmu.

Dorota - zgadzam się z Tobą .

Właśnie pomalutku wprowadzam Jagusińskiemu Orijena znów.

Karmę namaczałam, namaczam i będę namaczać. Pies się nie krztusi (a u nas to był wielki problem), nie wypija hektolitrów wody, odpada opcja podrażnienia przewodu pokarmowego jeśli pies je łapczywie, itd.,itp.

Oczywiście musu nie ma , ale nie spotkałam się z ŻADNYM racjonalnym argumentem przeciwko namaczaniu.
Zimą można w ten sposób zafundować zwierzakowi ciepły posiłek.

Co do wagi: ponad 40kg w wieku 10miesięcy - DUŻO...
Pies masy będzie jeszcze nabierał, a stawy obciążone nadmiernie to ryzyko fundowania psu i sobie problemów...

Mój DON (20miesięcy) waży w porywach 39kg, ale ja sadystka jestem i psa 'katuję' zadaniowym trybem życia=pięknie wysuszony jest, a diabeł żre 2kg domwego żarcia+suche+puchy+owoce,warzywa,nabiał.

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #34 dnia: 05.01.2009 o 17:05 »

Cytat: Juliusz

Chociaz raz, hehe    

Co do czyszczenia zebów ... jesli ktos wierzy w to, ze karma potrafi oczyscic kamien z zebów to naprawde gratuluje pomysłowosci i łatwo wieronosci.
Na tym zarabiaja wszystkie firmy i weci.

Radze jednak zejsc na ziemie, chwycic za szczoteczke i isc grzecznie umyc psu zabki  

Offline Ralfi

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.11.2007
  • M: Łódź
« Odpowiedź #35 dnia: 05.01.2009 o 19:29 »
Najlepiej pastą Colgate MaxWhite.LOL

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #36 dnia: 05.01.2009 o 22:10 »

Cytat: Dorotka z Axą

Cytat: Juliusz

Chociaz raz, hehe    

Co do czyszczenia zebów ... jesli ktos wierzy w to, ze karma potrafi oczyscic kamien z zebów to naprawde gratuluje pomysłowosci i łatwo wieronosci.
Na tym zarabiaja wszystkie firmy i weci.

Radze jednak zejsc na ziemie, chwycic za szczoteczke i isc grzecznie umyc psu zabki  

a ja zawsze po miekkim gotowanym posiłku daje niuskom kilkanascie granulek suchej , z komentarzem ,,teraz myjemy ząbki"  
klara kiedys nie jadla suchej karmy ( podraznienie dziąsel po żeberkowych gryzakach) i po m-cu byl osad na kłach (oczywiscie sczzotka ,pasta ,kubek itd) . psy co tydzien dostają kosc dużąąąą bardzo , ale ja dalej uwazam ze gryząc suche granulki po prostu usuwają sobie z zębow osad z miekkiego jedzenia . pasty  i szczotki nie uzywa ruda od tamtej pory a zęby ma przepiękne . źaba moze pieknych zebow nie ma ( cos sie nam nadkruszylo na rekawie) ale osadu ani kamienia tez nie ma.  

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #37 dnia: 06.01.2009 o 18:41 »
A dlaczego sucha karma miałaby coś tracić na wartości po zalaniu woda? Przecież to nie gotowane warzywka z których wodę(z wygotowanymi witaminami) się odlewa- tu pies je wszystko co było w karmie+ woda.
W karmy czyszczące ząbki nie wierze, jeden duzy gnat na tydzien i ząbki będą białe. A i szczoteczki do zębów też mnie nie przekonują, mamy,bo mamy zestaw,ale nie używam.

Offline Blondii

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.07.2008
  • M: Łódź/Pabianice
« Odpowiedź #38 dnia: 09.01.2009 o 21:03 »
@ Dorotka, moj wet tez polecil by przestac moczyc karme i by podawac juz jej tylko sucha. Viv dostaje 3 razy dziennie po ok. 100 g, a Ty ile razy dziennie karmisz swoje psy? U mojej kupka jest z czestotliwoscia proporcjonalna do ilosci posilkow, czytaj - 3 razy dziennie.

zombi

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 10.01.2009 o 17:20 »
ja jestem zadowolny z bestchoice ,

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #40 dnia: 10.01.2009 o 18:22 »

Cytat: Blondii
@ Dorotka, moj wet tez polecil by przestac moczyc karme i by podawac juz jej tylko sucha. Viv dostaje 3 razy dziennie po ok. 100 g, a Ty ile razy dziennie karmisz swoje psy? U mojej kupka jest z czestotliwoscia proporcjonalna do ilosci posilkow, czytaj - 3 razy dziennie.

Ciekawa jestem uzasadnirnia. Nie zalewac bo ? ..

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #41 dnia: 10.01.2009 o 18:27 »
bo peisek musi umiec gryzc! moje psy jedza wszystko, suche, gotowane, surowe. problemow zadnych nie maja. namaczanie kazdej porcji karmy przy "zdrowych" psach ktore nie wicagaja zarcia jak odkurzacze wydaje mi sie bezsensowne.

zombi

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 10.01.2009 o 18:37 »
surowe ?
co dajesz psu surowego?

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #43 dnia: 10.01.2009 o 18:52 »
mieso, kosci, kadlubki, warzywa i owoce. glownie jedza sucha karme czasem zalewana woda.

zombi

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: 10.01.2009 o 19:01 »
u mnnie też jedza główmie suchą karme czasem też daje surową wołowine