Autor Wątek: Szkolenia owczarków w Łodzi  (Przeczytany 3280 razy)

Offline MartaC

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.01.2009
  • M: Szadek
Szkolenia owczarków w Łodzi
« Odpowiedź #15 dnia: 08.02.2009 o 19:41 »
Jeszcze raz polecam : www.dorplant.strefa.pl

Offline Blondii

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.07.2008
  • M: Łódź/Pabianice
« Odpowiedź #16 dnia: 09.02.2009 o 22:09 »
Dziekuje za zaproszenia, postaram sie w miare mozliwosci odwiedzic Was wszystkich. Nie chcialabym zepsuc cudownego charakteru mojego psa i zmarnować potencjału.
Jesli to mozliwe prosilabym o opisanie jak wyglada szkolenie w wyzej wymienionych szkolach, ile trwaja zajecia jak czesto i jak duzo ich jest. Prosilabym tez o opinie co takiego jest w tych szkolach czego nie ma w innych itd. Takich informacji szukalam na forum, niestety nie moglam nic znalezc, a sadze, ze przydadza sie nie tylko mnie.

Offline Blondii

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 01.03.2009 o 18:23 »
W dniu dzisiejszym mialam przyjemnosc uczestniczyc w charakterze widza w treningu psow z pozorantem - Slawkiem Kawka, na placu szkoleniowym u Doroty Stawickiej i musze wszystkim oznajmić, że jestem zachwycona. Pierwszy raz w życiu widziałam taki trening na żywo - niesamowity widok - teraz jeszcze bardziej cieszę się, że mam owczarka niemieckiego. Dodatkowo też jestem dumna z mojej Vivian, która zapoznała się z pozorantem i dzielnie go oszczekiwała w czasie wykonywanej przez niego pracy z innymi psami. Atmosfera na placu była bardzo miła i czułam, że są tam ludzie, którzy chcą mi pomóc dobrze wyszkolić moją sunię. Mimo, że na IPO jest jeszcze za wcześnie to już jestem dobrej myśli i mam nadzieję kontynuować dzisiejsze doświadczenia, zaraz po opanowaniu tajników posłuszeństwa (o ile nie równolegle). Dziękuję dorte za dzisiejsze zaproszenie na plac i do zobaczenia.

Offline Mars

• szkoleniowiec & hodowca ON
  • Owczarkarz
  • Data rej.: 20.09.2005
« Odpowiedź #18 dnia: 01.03.2009 o 23:25 »
Smile dzięki za odwiedzenie nasSmile

Offline Blondii

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 14.03.2009 o 17:58 »
Dziś byłam z Vivian na kolejnych zajeciach w Dorplant. Muszę powiedzieć, że żaluję, że nie skierowałam sie tam wcześniej.

Viv skończyła dziś pół roku. Gdy miała 3,5 miesiąca zaczełyśmy chodzić do przedszkola JB szkoły. W przedszkolu tym głowną atrakcją dla mojego psa było ganianie suczki w kubraczku (nie jestem pewna jakiej rasy, ale podobna do wyzla wegierskiego), tudziez innych szczeniakow typu labradory, goldeny, bordery itp. Forma zajęc, albo raczej ich oprawa byla ciekawa dla mnie i myslalam tez ze dla mojego psa - bo przeciez sie wyganiala i byla zmeczona... niestety teraz na placu jest mi trudno odwrocic jej uwage od innych psow i wyrywa sie do nich przy kazdej nadazajacej sie okazji. W JB na bardzo dobrym poziomie byla teoria, duzo materiałow, wykłady itp. jednak ze strony praktycznej nie dostalam rady jak wychowac idealnego ONka. Smakołyki wszak juz nie są atrakcyjne dla mojego psa. Chudzinka jest. Codziennie zjada trzy porcje Puriny po ok. 150g i zoladek ma do tego dostosowany. Poza tym siad, waruj,daj łapę - tego wszystkiego nauczyłam jej sama.

Pani trener w Dorplant (Dorota Stawicka) podchodzi indywidualnie do każdego psa. Dostrzeże każdy błąd przewodnika i skoryguje go, tłumacząc o co chodzi. No a pies mimo, że nie biega bez składu z innymi psami i tak jest zmęczony i śpi po powrocie kilka godzin, a ja nauczyłam się jak się bawić na zwykłych spacerach by pies jak najwięcej koncentrował sie na mnie i nie zwracał uwagi na inne psy. Pewnego razu w minionym tygodniu Vivcia nawet zapomniała zrobić siusiu byle tylko nie stracić okazji na zabawę z Pańcią. Co jest dla mnie dużym krokiem do skucesu.

mita

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 16.03.2009 o 08:05 »
Ja również dołączyłam do grupy szkoleniowej Pani Doroty. Jeśli ktokolwiek zastanawia się jaką szkołę wybrać to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko i wyłącznie Dorplant. Miałam okazję sprawdzić i porównać jeszcze dwie inne szkoły i szczerze żałuję, że trafiłam tam dopiero teraz.
Teraz moja sucz ma już 11 miesięcy. Z żalem muszę stwierdzić, że zmarnowałam co najmniej 8 miesięcy (i jeszcze sporo kasy). Jak na owczarka 8 miesięcy to dużo. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się nadrobić ten czas...
Wcześniej skończyłyśmy przedszkole w szkole JB oraz ponad połowę kursu PT. Efekt jest taki, że jej zainteresowanie piłką jest delikatnie mówiąc średnie, a komenda równaj wykonywana jest ze spuszczoną głową i miną osiołka, który idzie na skazanie. Nie kwestionuję wiedzy ani doświadczenia osoby prowadzącej szkołę JB, jednak przynajmniej dla mojego psa te szkolenia są bardzo nudne.
Na placu Dorplant cały czas dzieje się coś ciekawego, każdy pies ćwiczy indywidualnie choć w jednej grupie i w towarzystwie innych psów. Każdy pies ma się skupiać tylko na swoim przewodniku, a Pani Dorota potrafi nauczyć jak go do tego przekonać.
Naprawdę polecam!

mk69

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 16.03.2009 o 14:28 »
To i ja się dołączę do tematu.My też zaczeliśmy lekcję u pani Doroty.Piszę my bo z tego co widzę to nauka Mony to jedno ale to co ja muszę przyswoić to już zupełnie inna sprawa.A Mona daje mi nieźle popalić. Jeżeli chodzi o szkolenie to im wcześniej tym lepiej.Mona ma 18 miesięcy i dopiero zaczeliśmy .Już widzę że mogliśmy z 8 miesięcy wcześniej.Jeżeli chodzi o wybór szkoły to długo się ociągałem ale jak już wybrałem to jestem bardzo zadowolony.A że mam psa który na widok innych futrzaków dostaje jeszcze większego kopa energetycznego to jest co robić.I chyba mi nadprogramowe kilogramy polecą  
Jeżeli ktoś szuka indywidualnego podejścia do psa i do przewodnika to jest właściwy adres.

Offline RuDa_srl

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.07.2012
  • M: Łódź
Odp: Szkolenia owczarków w Łodzi
« Odpowiedź #22 dnia: 24.04.2014 o 19:53 »
Witam .
Szukam dobrej szkoły dla mojego 2 letniego, niestety agresywnego ON-ka. Nie umiem sobie sama poradzić z moim psiakiem. Spotkaliśmy ostatnio przypadkiem suczkę wytresowaną w szkole prz Starcie w łodzi ale nie mogę znaleźć żadnego kontaktu do nich. Może ktoś zna na nich namiary albo jakąś inną szkółkę poleca ?

Offline Ania1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.01.2011
« Odpowiedź #23 dnia: 29.04.2014 o 14:33 »

Offline ONkara

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
« Odpowiedź #24 dnia: 07.05.2014 o 13:50 »
Też z czystym sumieniem polecam Dorotę i Sławka ze szkoły DORPLANT www.dorplant.pl, zwłaszcza, że przypuszczasz, że masz agresywnego psa (moja przygoda ze światem psiego sportu właśnie od tego się zaczęła).

Offline Kazaron

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.12.2011
« Odpowiedź #25 dnia: 11.09.2014 o 20:25 »
Czy szkolił ktoś psa w szkółce DogUp? Jeśli tak, to jakie wrażenia?

Offline sasza96

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.01.2011
« Odpowiedź #26 dnia: 09.07.2015 o 11:40 »
Czy szkolił ktoś psa w szkółce DogUp? Jeśli tak, to jakie wrażenia?

Ja robię tutaj obronę i czasami posłuszeństwo jak kompletnie nie mam pomysłu na coś.
W końcu nie stoimy w miejscu, tylko krok po kroku przechodzimy kolejne etapy, które zawaliliśmy wcześniej.
Indywidualne podejście ze strony szkoleniowców. Każde zagadnienie dokładnie omówione. Każdy problem, każda poprawa jest zaakcentowana.
Byłam już w wielu szkołach w Łodzi, jednak dopiero tutaj dostałam dawkę mobilizacji, wsparcia i baardzo dużo wiedzy.

Offline Kazaron

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.12.2011
« Odpowiedź #27 dnia: 11.07.2015 o 11:35 »
Dziękuję Ci za info :)...właśnie...szkół u nas mnóstwo, ale żeby dobre mieć wrażenia i chęć powrotu do danej szkółki "jak się nie ma pomysłu na coś" to już zaczyna się problem.
Mizianka dla Santy >:<

Offline ONkara

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
« Odpowiedź #28 dnia: 23.07.2015 o 12:35 »
DogUp na pewno wiedza Patryka jest ogromna, jest wielu, którzy go sobie chwalą.

Offline jacekp00

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.12.2014
  • M: k/Teresina ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 25.10.2016 o 15:32 »
DORPLANT - http://www.dorplant.pl/

za radami z forum - uczęszczamy do tej szkoły a konkretnie psiego przedszkola
w przedszkolu jest 7 szczeniaków (osobiście wg mnie co najmniej  o 2 za dużo)
jak było powiedziane "spotkania i nauka są dla właścicieli ..... dla psa jest codzienna praca z nim"

ograniczył bym też przyjazdy i czynne uczestnictwo "rodzin" - ktoś ćwiczy - ktoś woła - dziecko daje smaczki a drugie poklepuje, nie można się skupić na ćwiczeniach i zabiera to cenny czas bo zamiast się skupić na obserwowaniu innych psów Pani trener musi uspokajać "rozbrykane" rodziny.

...................... cdn..