Autor Wątek: Projekt SPCA z USA  (Przeczytany 2102 razy)

joannaka

• Gość
Projekt SPCA z USA
« dnia: 09.09.2010 o 16:23 »
 drodzy Forumowicze,

od jakiegos czasu powaznie mysle o zlozeniu projektu do UE (podjelam juz kroki), aby zalozyc w Polsce,w dwoch ,trzech miastach
odpowiednik SPCA z USA. Moze ogladacie ten program na Animal Planet?
Wiem,ze mamy TOZ i inne instytucje,ale mysle,ze warto byloby wprowadzic
cos na wieksza skale w sensie udzielenia samej pomocy,z lepszym sprzetem, bezkosztowo itp. To mialo by byc polaczenie z rezerwatem na psow,ktory
bedziemy "budowac za okolo rok czasu,bo narazie kupujemy ziemie w Wielkopolsce.

co sadzicie??

Offline wapiszon

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.07.2006
  • M: Piła
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #1 dnia: 09.09.2010 o 20:32 »
Myślę, że pomysł jest niezły. A gdzie chcecie kupić ziemię( też jestem z Wielkopolski) ? Koniecznie koło Poznania? Tam jest drogo. Jeśli mogę pomóc to chętnie to zrobię:)

joannaka

• Gość
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #2 dnia: 09.09.2010 o 22:22 »
Zalezy nam na Wielkopolsce,ale nie blisko Poznania. Obecnie jeszcze mieszkamy w Poznaniu,ale w przyszlym roku zaczynam budowe troszke pod Poznaniem. A jakie tereny proponujesz?
Dalam sobie czas do konca roku na rozkrecenie tego tematu wraz z UE i ze sponsorami. Akurat prowadze firme, ktora sprzyja pozyskiwaniu inwestorow.
Ogladalam dzialki w lesie, przy jeziorze  15000m2 za 125.000zł i wydaje mi sie,ze to nie drogo. Jak sadzisz?

Offline Mal.

• moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 24.06.2002
  • M: Kędzierzyn-Koźle
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #3 dnia: 10.09.2010 o 09:30 »
Działka w lesie przy jeziorze może być tania z uwagi na brak dostępu do mediów. Koniecznie to należy sprawdzić. Wykonanie zwykłego przyłącza (zazwyczaj kilkadziesiąt metrów), gdy media są w miarę blisko to kilka tys zł (za każde), a jeśli trzeba będzie ciągnąć rury czy kabel kilometrami - koszt może być ogromny.

W PL działa już OTOZ Animals, oni chyba mają podobne zasady jak SPCA.

Toro ['] Wegas ['] Ollik

joannaka

• Gość
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #4 dnia: 06.08.2011 o 10:16 »
Kilka osob do mnie napisało, gdyz zamilkłam z tymtematem. Otóż nie. Działam. Obecnie otwieram fundacje miedzynarodową z oodziałem w Polsce-to troche trwa. Dlaczego zagranica?Bo w Polsce prawo bardzo ogranicza projekty pomocy,szczegolnie zwierzetom. Bede niedlugo pisala o prezentacji online,ktora wspolnie z Jakubem poprowadzimy, o głównym systemie pomocy zwierzakom,bez sponsorow i bez kosztow. To znaczy bez datków.Pomoc finansowa jakoby generuje sie sama. Ale o tym pozniej.

W sierpniu wiele spraw domykam,aby moc dalej działać w tym temacie, o czym bede na biezaco pisać !

dziekuje za zainteresowanie !

Offline Ironi_a

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.01.2011
  • M: Edinburgh/Rybnik
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #5 dnia: 06.08.2011 o 13:03 »
Kurcze zainteresowalas mnie strasznie tym postem. Moglabys jakos jasniej wyjasnij na jakiej zasadzie bedzie fundacja generowac pieniazki na dzialanie i pomoc? Ogolnie w jakim kraju fundacja teoretycznie zostala otwarta? Macie jakas strone internetowa gdzie mozna by cos poczytac?
Wyglada to poki co super!

Offline pumagr

• Hodowca ON
  • Hodowca
  • **
  • Data rej.: 21.05.2010
  • M: Warszawa
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #6 dnia: 06.08.2011 o 13:20 »
O tak to by sie przydało w Polsce, SPCA bardzo dużo robi aby zmienić zły los zwierzat , ogladam ten program codziennie i nie raz myślałam że przydało by się cos takiego u nas , oby się udało Tak
pumagr

Offline DONnka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.03.2011
  • M: Śląsk
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #7 dnia: 06.08.2011 o 13:33 »

Cytat: pumagr
O tak to by sie przydało w Polsce, SPCA bardzo dużo robi aby zmienić zły los zwierzat , ogladam ten program codziennie i nie raz myślałam że przydało by się cos takiego u nas , oby się udało Tak

Oj tak, oj tak LOL Trzymam mocno kciuki Tak
 OklaskiOklaskiOklaski

Offline Ironi_a

• Owczarkarz
  • **
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #8 dnia: 06.08.2011 o 13:53 »
Ja tak ogolnie chcialam zauwazyc ze SPCA jest pomyslem brytyjskim, to tutaj jako pierwsza powstala organizacja i tutaj powstal pierwszy oddzial. Dziala to do dzisiaj z pieknymi osiagnieciami. Tyle, ze jest jedna roznica, fundacja nie generuje pieniedzy sama. Dostaje pieniade od rzadu ( nie jakies wielkie, ale dostaje), ma siec sklepow charytatywnych, przyjmuje datki od ludzi, opiera sie na wielkim dobrym sercu wolontariuszy. No i mentalnosc brytyjczykow jest troche inna, tutaj ludzie z wlasnej woli oddaja rzeczy do sklepow charytatywnych, daja datki, podpisuje stale zlecenia przelewow na srdoku ulicy (!!!),  a jesli chodzi o wolontariat jest lista oczekujacych ktorzy sa chetni na pomoc w schronach. Tak wiec chyba widac roznice, co nie?

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #9 dnia: 06.08.2011 o 18:36 »
czekamy na dalsze informacje! Serce

Offline pumagr

• Hodowca ON
  • Hodowca
  • **
  • Data rej.: 21.05.2010
  • M: Warszawa
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #10 dnia: 06.08.2011 o 18:49 »
Cytat: Ironi_a
Ja tak ogolnie chcialam zauwazyc ze SPCA jest pomyslem brytyjskim, to tutaj jako pierwsza powstala organizacja i tutaj powstal pierwszy oddzial. Dziala to do dzisiaj z pieknymi osiagnieciami. Tyle, ze jest jedna roznica, fundacja nie generuje pieniedzy sama. Dostaje pieniade od rzadu ( nie jakies wielkie, ale dostaje), ma siec sklepow charytatywnych, przyjmuje datki od ludzi, opiera sie na wielkim dobrym sercu wolontariuszy. No i mentalnosc brytyjczykow jest troche inna, tutaj ludzie z wlasnej woli oddaja rzeczy do sklepow charytatywnych, daja datki, podpisuje stale zlecenia przelewow na srdoku ulicy (!!!),  a jesli chodzi o wolontariat jest lista oczekujacych ktorzy sa chetni na pomoc w schronach. Tak wiec chyba widac roznice, co nie?

Wszystko się zgadza , tylko że przeciętny Kowalski zarabia 4 x mniej od przeciętnego Brytyjczyka Nieszczęśliwy a to robi różnicę , niemniej ja myślę że to może się udać Uśmiech
pumagr

Offline Ironi_a

• Owczarkarz
  • **
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #11 dnia: 06.08.2011 o 19:30 »

Cytat: pumagr

Wszystko się zgadza , tylko że przeciętny Kowalski zarabia 4 x mniej od przeciętnego Brytyjczyka Nieszczęśliwy a to robi różnicę , niemniej ja myślę że to może się udać Uśmiech

Wlasnie o tym mowie, w Polsce ludzi nie stac na pomoc. Dlatego tak bardzo zainteresowal mnie temat samogenerowania pieniedzy. 
Mam nadzieje ze uda sie to oczywiscie, tylko z ciekawosci chcialabym wiedziec na czym ma pomagac takie uzyskiwanie funduszy.

Vermine

• Gość
Projekt SPCA z USA
« Odpowiedź #12 dnia: 06.08.2011 o 19:46 »
Świetny pomysł, ja również trzymam kciuki!
Co do tych zarobków, mimo wszystko są  tacy, których stać i którzy chętnie pomagają. Nie za wielu, ale jednak.
Oby wszystko się udało Uśmiech