Autor Wątek: KAGANIEC FIZJOLOGICZNY  (Przeczytany 17922 razy)

Offline czarnewilki

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 04.03.2009
  • M: wielkopolska
  • Hod: Czarne Wilki/Black Wolves - Owczarki Staroniemieckie i Niemieckie Długowłose
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #15 dnia: 20.03.2011 o 12:44 »
Ło matko! Ale sobie nosa rozkwasił ShockedLOL

Offline Mayka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.05.2008
  • M: Szczecin
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #16 dnia: 20.03.2011 o 12:58 »

Ja kupiłam ten

Już się przyzwyczaiłam, że jest taki wielki, najważniejsze, że Kenzo nie protestuje. Nie jest może najszczęśliwszy, ale nie przeszkadza mu jakoś specjalnie. Zakładam mu go tylko jak jedziemy gdzieś autobusem, ale potwierdzam..... do spania nie jest najwygodniejszy Tongue Po powrocie ze szkolenia czy jakiejś dłuższej wyprawy Kenzo wygląda w autobusie podobie jak Bros. No może nie ma tak nosa zadartego, ale też mu tak zachodzi na oczy Ermm

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.07.2010
  • M: Cesky Krumlov/ Kornwestheim
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #17 dnia: 20.03.2011 o 13:47 »
dziekuje BARDZO wszystkim za odpowiedzi!

lobylou...pieekne to zdjecie Brosa spiacego w kagancu Thumbs%20Up...ciekawe co by Twoj pies sam odpowiedzial: czy mu wygodnie czy raczej nie LOL

Ja zamierzam kupic kaganiec ze wzgledu na podroz do Polski wlasnie, bedac na poczatku marca dowiedzialam sie ze w miejscach publicznych pies (powinien) nosic kaganiec (nie mowiac juz o tym ze na smyczy powinien byc zapiety)...bylam przerazona iloscia psow w Polsce...Wacko

A ze Aresio nie lubi niektorych pieskow Ermm, wiec namordnik trzeba mu sprawic. (Przyklad: rok minal jak nie widzial sie z "kolega" Nero-syberian husky...przedtem bawili sie swietnie...teraz przy spotkaniu skoczyli sobie do szyi...zadyma byla jak ta lala, cale szczescie ze wlasciciel byl z tych normalnych i wiedzial co jest grane- psy podokazywaly, ale schodzilismy sobie pozniej z drogi) stad pomysl na zakup kaganca.

Sorry za offa ale taka mysl mnie naszla (przy okazji tematu):

ja mam nakladac kaganiec mojemu psu, a co bedzie jak inny pies na mojego napadnie...i Ares nawet nie bedzie mial szans na obrone?...ze smyczy mozna szybko spuscic..ale kaganca tak szybko mu przeciez nie zdejme.

Czy wogole...kaganiec jako ochrona przed psimi zadymami,..to chyba zly pomysl?! (noo teraz wsadzilam kij w mrowisko)...co Wy na to?

Offline annobor255

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.05.2010
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #18 dnia: 20.03.2011 o 14:18 »
Ja również kupiłem dla swojego onka ponad rok temu taki kaganiec.Muszę przyznać że pies dsyć szybko przyzwyczaił się do niego.Jak dla mnie produkt rewelacyjny

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #19 dnia: 20.03.2011 o 18:15 »
Też mam już od jakiś 5 lat, niedługo po tym gdy weszły na nasz rynek, i sobie bardzo chwale. Jedyne co mogę powiedzieć, to ten z IPO-sklepu jak widzę po zdjęciu ma 100000 razy lepszy pasek na pysk - szeroki i skórzany z solidnym filcowym podbiciem. Ta czerwona "pianka" od Maszerowskiego pod wpływem wilgoci i brudu z czasem pęka i sztywnieje, nie jest juz taki miękki - choć nadal spełnia swoje funkcje bez zarzutu.

Cytat: Bazooka
]ja mam nakladac kaganiec mojemu psu, a co bedzie jak inny pies na mojego napadnie...i Ares nawet nie bedzie mial szans na obrone?...ze smyczy mozna szybko spuscic..ale kaganca tak szybko mu przeciez nie zdejme

Pies-zadymiarz potrafi bardzo skutecznie znokautować drugiego psa solidnym kagańcem. Każdy kto dostał w twarz z kagańca założonego na psa powinien wiedzieć jak to boli  
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Jangcy

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.11.2006
  • M: Ruda Śląska
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #20 dnia: 20.03.2011 o 18:48 »
Potwierdzam że się lepiej i skuteczniej obroni. A mniejszego to nawet ze skutkiem ........

Offline DeKa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.12.2010
  • M: Wrocław
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #21 dnia: 20.03.2011 o 19:29 »
Cytat: mr.madman
Co sądzicie o tym kagańcu: http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-m-a-s-z-e-r-i1516034050.html

Czy mogę spokojnie go kupić dla suki owczarka niemieckiego?

Powód edycji: umieszczam zdjęcie tego kagańca jakby ktoś go jeszcze nie widział bo ten link pewnie niedługo wygaśnie

Oczywiście,że tak mój nosi taki już 7 lat przez dwa porzedzające lata nosił   inne i co pól roku kupowałam nowy bo niszczył je w mig.Ten jest super Thumbs%20Up
DeKa2011-03-20 19:29:21

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #22 dnia: 20.03.2011 o 19:40 »

Nanami i Jangcy...ok kupie psu kaganiec, majac jednakze nadzieje ze do...zadymy nie dojdzie

Dzieki za info!

Offline Anet

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.09.2005
  • M: Gdańsk
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #23 dnia: 20.03.2011 o 21:19 »
Ja też mam dla swojej suni taki kaganiec. Ten prosty. Kupiłam na ipo-sklep.pl.
Sprawdza się super ( jednakże nie w kontakcie z kolanem ;)  zawsze przysyłka ekspresowa.

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam jeszcze taki SPORTOWY KAGANIEC na sprzedaż, a  moją jest za szeroki. Na psa powinien być ok.

Offline dianadi

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.01.2008
  • M: zabrze/uk
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #24 dnia: 20.03.2011 o 21:48 »

Cytat: lobylou
tak wygląda padnięty Bros w tramwaju :)

wlaśnie w takiej pozycji w pociągu mi się Azja poddusiła Dead Confused
mam nauczkę i od tamtej pory do busów/pociągów/etc tylko skórzany kaganiec Embarrassed
do chodzenia - fizjologiczny.
No i piszę o Polsce, bo tu w UK kaganiec nie obowiązuje Big%20smile

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #25 dnia: 21.03.2011 o 14:36 »
wystarczy poluzowac paski a psu bedzie sie wygodniej lezalo ;) moj ma kagance zapiete na stale.. zakladamy i sciagamy bez rozpinana a w srodkach komunikacji miejskiej jesli spi.. to w pozycji zdechl pies ;)

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #26 dnia: 21.03.2011 o 15:56 »
jaka to pozycja "zdechl pies"? czy...podwoziem do gory?

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #27 dnia: 21.03.2011 o 18:10 »
lezenie na boku, plasko ;)  moj sie relaxuje w pociagu i spi jak na swoim lozeczku ;) Kaganiec Brosowy ma swietny pasek na nos. Tez taki mamy. No i mamy jeszce stary ocynkowany z cienkim paskiem...

Offline czarnewilki

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 04.03.2009
  • M: wielkopolska
  • Hod: Czarne Wilki/Black Wolves - Owczarki Staroniemieckie i Niemieckie Długowłose
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #28 dnia: 22.03.2011 o 08:16 »
Bazooka - a gdzieś Ty wyczytała że w Polsce w nektórych miejscach pies musi mieć założony kaganiec oprócz smyczy? Owczarek niemiecki nie jest psem rasy agresywnej i nie ma obowiązku noszenia kagańca poza środkami komunikacji miejskiej.
A tak na marginesie - do Poznania się nie wybierasz?Wink

Offline anka.k

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.11.2010
  • M: Rajcza
KAGANIEC FIZJOLOGICZNY
« Odpowiedź #29 dnia: 22.03.2011 o 09:11 »
W komunikacji miejskiej potrzebny jest kaganiec? Dobrze wiedzieć, jakbyśmy się gdzieś pociągiem wybierali Wink