Autor Wątek: Pozorowanie dla STORAT-u - każdy może pomóc :)  (Przeczytany 1060 razy)

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.01.2012
  • M: Stalowa Wola
Pozorowanie dla STORAT-u - każdy może pomóc :)
« Odpowiedź #15 dnia: 20.07.2012 o 13:02 »
Aha rozumiem. Własnie tak się domyślałam, że to pewnie są jakieś wymogi. A co do określenia "ludzie z ulicy" to groźnie brzmi Szeroki uśmiech O byle co się nie obrażam Cwaniaczek Mam nadzieję, że dojadę i zobaczę Was w akcji Uśmiech

Offline MarzenaG

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 13.09.2011
  • M: Kraków
  • Hod: Rosa Polonica
« Odpowiedź #16 dnia: 20.07.2012 o 13:04 »
Na stadionie jest akcja pod tytułem: posłuszeństwo i sprawnośćSzeroki uśmiech.

Marzena Gałczyńska

Guest

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 20.07.2012 o 13:04 »
W treningach terenowych STORAT-u uczestniczą tylko psy zakwalifikowane do szkolenia. Obserwować pracę na przeszkodach na stadionie można, ale w nocnym treningu obserwatorzy raczej przeszkadzaliby - nie każdy ma taką kondycję, aby dotrzymać kroku w lesie dobrze już zaawansowanym zespołom; w nocy początkujących zespołów nie ma. Pozoruje się zawsze bez własnego psa; zostanie się odprowadzonym na miejsce "zagubienia" - prowadzący trening ma wszystkie miejsca, gdzie leżakują "ofiary" w GPS-ie, zespoły poszukiwawcze nie wiedzą, gdzie to jest. Mają podane tylko granice terenu, który muszą przeszukać.  Jak już pies znajdzie i doprowadzi ratowników - to do bazy ktoś odprowadzi lub wróci się z zespołem, o ile było się tą ostatnią poszukiwaną przez zespół "ofiarą". Uważajcie na kleszcze, znowu nimi obrodzilo, trzeba po powrocie z lasu wejść pod prysznic i przed lustro.
Oczywiście zawsze jest kontakt komórką czy radiotelefonem z bazą, gdyby ktoś przestraszył się robaczków świętojańskich albo naprawdę nagle poczuł się niepewnie. Ja tym razem nie jadę pozorować; nie zawsze mogę, a szkoda.

Zofia Mrzewińska

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 20.07.2012 o 13:08 »

Czyli, żeby oglądać trening na stadionie nie będzie problemu, super Uśmiech Bardzo szkoda Pani Zofiu, że Pani nie będzie bo byłoby mi miło oglądać Pani psa podczas treningu Uśmiech 

coffe2012-07-20 13:09:15

Guest

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 20.07.2012 o 13:25 »
Moja suka nie jest psem ratowniczym STORAT-u! Węch ma owszem, nienajgorszy, ale nie aż tak dobry, jak to wymagane od psa-ratownika.  Na treningi jeżdżę pozorowac bez niej.
A poza tym - ja jestem w wieku dośc zaawansowanym. Jakby nie bylo, moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to Warszawa jak morze gruzów, zrównana z ziemią i spalona przez Niemców (o, przepraszam, teraz się poprawnie pisze "nazistów").

Niezależnie od tego, jak to się pisze, ze względu na rok urodzenia teraz po przejściu ostrym tempem dziesięciu kilometrów w trudnym terenie natychmiast z ratownika zamieniłabym się w ofiarę:-)))   

Z Raszką trenujemy dla własnej przyjemności w Krakowie.

Zofia Mrzewińska

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 20.07.2012 o 13:28 »
Hehe rozumiem Uśmiech

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 20.07.2012 o 13:58 »
A na jakiej ulicy to jest? Bo szukam autobusu jakiegoś Uśmiech

Offline MarzenaG

• Hodowca
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 20.07.2012 o 14:09 »
Ja nie mam pojęcia, jaka to jest ulica, wiem jak tam dojechać i tyleNieśmiały. Z mapy wnioskuję, że Ceramiczna, koło Hotelu Antyczny Dwór.

Marzena Gałczyńska

Offline MarzenaG

• Hodowca
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 23.07.2012 o 09:44 »
No i nie udało nam się Ewo spotkaćZażenowany. Pewnie nie trafiłaś, a i pogoda była odstraszająca.

Napiszę za chwilę króciutką relację z Rzeszowa - gdyby ktoś był zainteresowanyUśmiech.

Marzena Gałczyńska

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 23.07.2012 o 10:09 »
Oj Marzenko, jak czegoś sie chce to zawsze pod górkę. W piątek przyjechałam wieczorem do Rzeszowa, czepiło się mnie jakieś choróbsko, ale caly czas twardo stalam przy tym, że jade. W sobote rano nie mogłam mówić tak mnie bolało gardło, mialam dreszcze i w ogole tragedia, ale wciąż twardo "jade!". Autobusem tam się dostać to niezły wyczyn, jeszcze w sobote to już  w ogóle nic nie jeździ Zły Nawet na google map znalazłam dokladnie gdzie jest to boiskoi ta restauracja o ktorej pisałaś, i okazalo się że to jest kawal drogi mimo wszystko a autobus zatrzymuje się chyba przy głownej więc pieszo jeszcze pare km trzebaby bylo przejść. Do tego lało,wiało, a ja coraz gorzej się czułam Płacz I takim sposobem nie dałam rady dotrzeć... a nawet nie wiesz jak strasznie chciałam, ale cóż zazwyczaj tak właśnie jest Zły Nie zostaje mi nic innego jak przyjechać do Krakowa na te Wasze wspólne spacerki Cwaniaczek Wymiziaj Fabiolkę i powiedz jej, że innym razem ją wyprzytulam Tulimy

Guest

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 23.07.2012 o 11:12 »
Pozorować psom STORAT-u można także w każdą niedzielę w dzień, nocne treningi są raz na miesiąc.  Trzeba najpierw zatelefonować, umówić termin, podać, że przyjedzie się pociągiem czy autobusem - od dworca do siedziby STORAT-u jest jak dla mnie 15-20 minut spacerku. Miejsce w samochodzie jadącym stamtąd na trening na pewno się znajdzie, byle się wcześniej umówić.

Zofia Mrzewińska  

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 23.07.2012 o 11:16 »
Aż tak w to nie wnikałam, szczerze mówiąc to nie mam na temat pozorowania zielonego pojęcia. Chciałam pojechać, zobaczyć jak to wszystko wygląda. Ale może warto by bylo się w to wgłebić skoro ma to miejsce nie tak daleko ode mnie i odbywa się tak często. Dziękuję za informacje. Jak się podkuruję to myślę, że wybiorę się na "zwiady" Uśmiech 

Guest

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 23.07.2012 o 11:32 »
Pozorowanie psom ratowniczym jest niezwykle proste. Prowadzący trening odprowadza delikwenta na miejsce w lesie czy na łące. Dostaje się karimatę do wygodnego leżenia, płachtę maskującą do przykrycia i można sobie słodko drzemać lub patrzyć na chmurki. I to wszystko. Za jakiś czas znajdzie nas pies, nie wchodząc w kontakt z nami wróci po ratownika i doprowadzi do nas. I to wszystko:-).
Oczywiście może się zdarzyć, przy pozorowaniu szczeniakowi czy bardzo początkującemu psu, że będziemy poproszeni o podanie bringsela (to kawalek rzemyka) podbiegającemu zwierzakowi, ale to prowadzący trening powie, czy mamy cokolwiek robić czy być "ofiarą nieprzytomną". Może się zdarzyć, że także początkujący pies poliże nas serdecznie.

Groźne są tylko kleszcze i komary.

Zofia Mrzewińska 

Guest

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 23.07.2012 o 11:36 »
I jeszcze jedno - każdy, kto pozoruje psom ratowniczym, ma swój udział w tym, że kiedyś ten właśnie pies odnajdzie człowieka naprawdę. Naprawdę uratuje komuś życie. Moim zdaniem warto.

No i czekamy na relację Pani Marzeny.

Zofia Mrzewińska

Offline coffe

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 23.07.2012 o 11:40 »
Hehe buziaki mile widziane Uśmiech Gorzej z tymi komarami i kleszczami, ale porządne ubranie i da się przeżyć, bo domyślam się, że wszelkie preparaty psikane na te robactwa nie wchodzą w grę. Rzeczywiście z tego co Pani pisze to nic wielkiego, a pozorant zawsze jest jeden?