Autor Wątek: STOWARZYSZENIE OWCZARKOWA SKARPETA w skrócie S.O.S  (Przeczytany 213294 razy)

Offline egradska

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.12.2008
Skarpeta Owczarkowa

Konto Skarpety Owczarkowej

UWAGA!! Od stycznia 2020 nowe konto!!

Jest ich coraz więcej – starszych, chorych, przerażonych, wyrzuconych, opuszczonych, wymienionych na nowszy model...

Zostawionych tak po prostu, bo się znudziły, bo właściciel jedzie na wakacje, bo zmienił mieszkanie, bo urodziło się dziecko (oczywiście, z genetycznie w takiej sytuacji wdrukowaną alergią), bo same z siebie nie są tak mądre jak komisarz Rex, bo gubią sierść, bo szczekają, bo nie szczekają...

Powód, by zostawić psa, znajdzie się zawsze.

Powodów, by je ratować, jest równie dużo, o czym my, owczarkarze, wiemy najlepiej, a nawet gdybyśmy zapomnieli, to wystarczy spojrzeć w ufne oczęta naszego czworonoga, zwłaszcza takiego, który sam kiedyś był wśród tych potrzebujących.

Ten wątek jest apelem o nasze zjednoczenie się w walce o ratowanie owczarków, i to w tym najbardziej przyziemnym aspekcie – finansowym. By uratować psa potrzeba pieniędzy, na jedzonko, na lekarza, na przechowanie w bezpiecznym miejscu do czasu znalezienia nowego domu, na sterylizację przedadopcyjną...

Skarpeta powstaje po to, by chociaż częściowo partycypować w kosztach związanych z ratowaniem, stawianiem na łapy, sterylizacją, zapewnianiem bezpiecznego schronienia bezdomnym owczarkom niemieckim.

Oczywiście, nie będziemy w stanie udźwignąć ciężaru wszystkich potrzeb, ale może chociaż w niewielkim stopniu uda nam się przyczynić do ocalenia psiego życia.

Środki, które uda się zgromadzić w Skarpecie będą przeznaczone przede wszystkim na pomoc w ciężkich, przewlekłych i nagłych przypadkach.

Liczymy na każdą możliwą formę zasilania skarpety:
- Stałe dobrowolnie zadeklarowane wpłaty, czyli owczarkowy abonament,
- Jednorazowe wpłaty, czyli owczarkowe cegiełki,
- Organizowanie cyklicznych aukcji z przeznaczeniem na Skarpetę,
- Organizowanie owczarkowych bazarków.

Proponujemy następujące formy wsparcia:
Leczenie – do 200 zł
Zakup karmy – do 150 zł
Sterylizacja – do 150 zł
Pomoc w hotelowaniu psa czekającego na dom,  o ile rezygnacja z hotelu jest równoznaczna ze znalezieniem się na ulicy.
Jednorazowa pomoc w uzasadnionych przypadkach – do 50 zł

Procedura wspomagania bezdomnych owczarków:
- przedstawienie historii psa, przywołanie jego wątku
- wskazanie dokładnego celu pomocy
- zaproponowanie wnioskowanej kwoty pomocy
- poza kolejnością będą wypłacane pieniądze dla psów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo a brak funduszy może mieć bezpośrednie przełożenie na odejście psa
- każdy wnioskodawca, który otrzymał pomoc, jest zobowiązany w terminie do 6 tygodni od wypłaty środków zwrócić 15% kwoty uzyskanej pomocy w formie bezpośredniej wpłaty albo bazarku na rzecz Skarpety
- osoby opłacające owczarkowy abonament od conajmniej 3 miesięcy mogą wnioskować o przyznanie środków owczarkowi w potrzebie bez konieczności zwrotu 15% wnioskowanej kwoty
- wszystkie osoby płacące owczarkowy abonement w kwocie od 5 zł wzwyż będą tworzyć RADĘ OWCZARKOWĄ, do której będzie należało dysponowanie środkami Skarpety (zakładam, że wystarczą trzy takie osoby do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pomoc)

POWYŻSZE ZASADY MAJĄ CHARAKTER PROPOZYCJI.

PROSZĘ DOBRE DUCHY OWCZARKOWE umiejące zrobić ADEKWATNY BANER .

I jeszcze jedno, mam nieśmiałą nadzieję, że Skarpeta się rozwinie i z czasem stanie się jakąś silniejszą strukturą, która będzie mogła wspierać oneczki także dzięki pieniądzom z naszego podatku.

Chcę też podziękować za inspirację organizatorom i prowadzącym inne Skarpety, mam nadzieję, że się nie obrażą za skorzystanie z ich pomysłów.

Tu wątek równoległy na dogomanii - tutaj znajdują się bieżące rozliczenia finansowe, stałe abonamenty, członkowie rady, informacje jako że na owczarku nie ma możliwości edycji postów.
http://www.dogomania.pl/forum/threads/230056-SKARPETA-OWCZARKOWA-Dla-bezdomnych-Cywil%C3%B3w-Szarik%C3%B3w-Rex%C3%B3w-i-Alex%C3%B3w?p=19441951#post19441951

Tutaj jest profil na fb:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006026835786&fref=ts

Komentarz Globalnego Moderatora Forum Owczarek.pl gościnnie udziela miejsca "Skarpecie Owczarkowej" na łamach forum, lecz nie kontroluje w żaden sposób działalności Skarpety (poza podleganiem pod obowiązujący Regulamin Forum), w związku z czym nie bierze żadnej odpowiedzialności za działalność Skarpety.

zestawienia wpłat abonamentowych za ostatnie lata

- rok 2013 - https://drive.google.com/file/d/1fFixkp9DUIhBK7H_3ghOUyR2jNGED8GM/view
- rok 2014 - https://drive.google.com/file/d/1CM2tgGumYr9MtoiA4D5eFWoQp-NizB-6/view
- rok 2015 - https://drive.google.com/file/d/1tj11qL0TvgSFPLWRN0_6Nn6W5qmk9CeF/view
- rok 2016 - https://drive.google.com/file/d/1eYQCps1YH2-ms380wzl4RL1xsPSyMc1s/view
- rok 2017 - https://drive.google.com/file/d/1hZeQNG6sjFQTTXxM2xCFh4Le4VMsLt89/view
- rok 2018 (stan na 23.09.18r) - https://drive.google.com/file/d/1PjJw_eDmOyyEVsGGsccGa1RRu2X2tx46/view
« Ostatnia zmiana: 27.12.2019 o 21:29 wysłana przez Nanami »

Offline dariex

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.08.2011
  • M: Krk
Odp: SKARPETA OWCZARKOWA
« Odpowiedź #1 dnia: 30.07.2012 o 13:11 »

Ja juz pisałam,ze pomagac będę i chetnie się przyczynie do zapłełnienia skarpety.
Jesli nie znajdzie się druga osoba chętna do wspolnego prowadzenia "skarbonki" skarpetowej ,to także służę swoją osobą ,tyle,ze nie posiadam rekomendacji z Dogo,bo rzadko tam bywam,wiec raczej się nie nadam.

dariex2012-07-30 13:11:19

Offline Nesa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 23.09.2007
  • M: prawie Rzeszów
« Odpowiedź #2 dnia: 30.07.2012 o 13:23 »
bardzo słuszny pomysł,mam nadzieję,że się rozkręci-jak inne skarpety, ja jeśli kiedyś będę mogła zrobić w wolnej chwili bazarek na pewno chętnie to uczynię:)

Offline karolek615

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.07.2008
  • M: Dorohucza /k.Lublina
« Odpowiedź #3 dnia: 30.07.2012 o 14:00 »
Ja też w miarę możliwości będę się dokładała. Więc jak będzie już skarbnik, to podeślijcie mi nr konta.
Bardzo dobry pomysł. Cieszę się, że troszeczkę będziemy, my jako owczarkarze, mogli pomóc tej rasie. 

Offline luiza126

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.07.2006
  • M: Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: 30.07.2012 o 15:49 »
My też do skarpety dołożymy  

Offline sylwiaczek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.08.2011
  • M: Mazury
  • Bądź Twarda i Żuj Pszczoły :)
« Odpowiedź #5 dnia: 30.07.2012 o 16:28 »
Tak  przyłączamy się do pomocy Tak

Offline aannee99

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2011
  • M: Sulechów
« Odpowiedź #6 dnia: 30.07.2012 o 16:50 »

Ja oczywiście również wspomogę Uśmiech

Offline My obie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.10.2011
  • M: dolnyśląsk
« Odpowiedź #7 dnia: 30.07.2012 o 17:07 »
I ja

Offline egradska

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.12.2008
« Odpowiedź #8 dnia: 30.07.2012 o 18:42 »
Bardzo Wam dziękuję, że jesteścieTulimy na dogo też pojawiły się pierwsze oferty udziału w tej akcji pomocowej.

Ponawiam swoją prośbę, może macie jakieś pomysły

CZEKAM DO KOŃCA TYGODNIA NA WSZELKIE SUGESTIE I PROPOZYCJE ZMIAN CZY  UZUPEŁNIENIA REGUŁ RZĄDZĄCYCH SKARPETĄ

Offline myrta

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.10.2011
  • M: Gryfino
« Odpowiedź #9 dnia: 30.07.2012 o 19:13 »
I my sie z Heidi w miare mozliwosci dorzucimy do skarpetkiUśmiech

Offline agaton85

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.07.2008
  • M: Bydgoszcz
« Odpowiedź #10 dnia: 30.07.2012 o 19:52 »
Nareszcie Język ja też się dorzucam Cwaniaczek

Offline bicolor

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.06.2012
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #11 dnia: 30.07.2012 o 20:09 »
Ja moge zadeklarować comiesięczną wpłate, jej wysokość do dogadania. No i nadal aktualna jest moja propozycja odnośnie zdjęć futrzaków w potrzebie Bejsbol

Offline dariex

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.08.2011
  • M: Krk
« Odpowiedź #12 dnia: 30.07.2012 o 20:28 »

Cytat: bicolor
J No i nadal aktualna jest moja propozycja odnośnie zdjęć futrzaków w potrzebie Bejsbol

a ja dzwoniłam do Pani która miała mi te fotki wysłac i ni dydy do dziś dzien Ouch

Offline bicolor

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.06.2012
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #13 dnia: 30.07.2012 o 21:10 »
To czekamy dalej Uśmiech

Offline Elwira1992

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.10.2009