Autor Wątek: SKARPETA OWCZARKOWA  (Przeczytany 183675 razy)

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco
    • Paco
Odp: SKARPETA OWCZARKOWA
« Odpowiedź #4200 dnia: 10.10.2018 o 11:03 »
Zerknijcie proszę teraz, czy wszystkie linki do zestawień wpłat abonamentowych się otwierają :) Jeśli coś się nie zgadza, piszcie ;)
- rok 2013 - https://drive.google.com/file/d/1fFixkp9DUIhBK7H_3ghOUyR2jNGED8GM/view
- rok 2014 - https://drive.google.com/file/d/1CM2tgGumYr9MtoiA4D5eFWoQp-NizB-6/view
- rok 2015 - https://drive.google.com/file/d/1tj11qL0TvgSFPLWRN0_6Nn6W5qmk9CeF/view
- rok 2016 - https://drive.google.com/file/d/1eYQCps1YH2-ms380wzl4RL1xsPSyMc1s/view
- rok 2017 - https://drive.google.com/file/d/1hZeQNG6sjFQTTXxM2xCFh4Le4VMsLt89/view
- rok 2018 (stan na 23.09.18r) - https://drive.google.com/file/d/1PjJw_eDmOyyEVsGGsccGa1RRu2X2tx46/view

Wszystko się pięknie otwiera. Dziękujemy za zestawienie. Ze wstydem odkryłam, że w 2016 r straciłam czujność w lipcu i wrześniu i nie wpłaciłam swojej deklaracji. Uzupełniam zatem w październiku 2018  :)

Offline DONnka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.03.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #4201 dnia: 19.10.2018 o 23:33 »
Kochani Skarpetowicze,
robiąc to, co robimy, staramy się walczyć z bezdomnością psów, której skala w naszym kraju jest ogromna. To walka nierówna i być może skazana z góry na przegraną, ale mimo to próbujemy. Staramy się przeciwdziałać niekontrolowanemu rozmnażaniu psów i powoływaniu do życia kolejnych "niechcianych" stworzeń. Dlatego bezwzględnie jesteśmy ZA sterylizacją/kastracją bezdomnych psów, w tym również ZA sterylizacją aborcyjną oraz usypianiem ślepych miotów.

Wczoraj uratowano sunię w typie owczarka z 5 szczeniakami. Prawdopodobnie oszczeniła się w lesie.
Początkowo podano informację, że szczenięta już widzą.
Zaproponowałam naszą pomoc w pokryciu kosztów odrobaczenia i szczepienia.
Jak psia rodzinka dojechała do hotelu dla psów, okazało się, że maluchy nie mają więcej jak 2 tygodnie i dla niektórych wciąż "są ślepe"
Rozgorzała dyskusja, czy kierując się zasadą walki z bezdomnością należy je uśpić, czy pozwolić im żyć.
Osoby, które zaopiekowały się rodzinką i wzięły na siebie pełną odpowiedzialność za ich los zdecydowały, że absolutnie nie uśpią szczeniąt.
Pojawił się dylemat, jak powinniśmy się w tej sytuacji zachować, aby nie sprzeniewierzyć się naszym standardom.
Wycofać się z deklaracji wsparcia czy nie ? A może zmienić przeznaczenie naszego wsparcia i zaproponować, że dofinansujemy sterylizację suni ?
Bardzo proszę Was o wypowiedzi. Nie chcę sama podejmować tej decyzji

Tutaj LINK do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2247556832191365/?active_tab=discussion

« Ostatnia zmiana: 19.10.2018 o 23:46 wysłana przez DONnka »

Offline dor_cia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.06.2013
  • M: Żelechów
« Odpowiedź #4202 dnia: 20.10.2018 o 11:05 »
Ja jestem ZA pomocą.  [tak]
Mam takie same poglądy na temat walki z bezdomnością ale skoro opiekunowie napisali, że to nie jest ślepy miot to musimy im zaufać, nie jesteśmy w stanie sprawdzić każdego zgłoszenia o pomoc. Wiem, że osoby, które zdecydowały się pomóc psiej rodzince ratują owczarki (i nie tylko owczarki) Jeśli na bieżące potrzeby maluszków wystarczy środków ze zbiórki na wydarzeniu, to faktycznie Skarpeta może pokryć koszt sterylizacji mamuśki albo na już kupić dobrą, bogatą energetycznie karmę dla karmiących.

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2013
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #4203 dnia: 23.10.2018 o 01:06 »
Zgadzam się z Dorotką  [tak] i rzeczywiście, żeby być w zgodzie z sumieniem można zaproponować pokrycie kosztów sterylizacji suni, bo podejrzewam, że na utrzymanie maluszków uda się zebrać środki na wydarzeniu.

Offline ewachw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.02.2008
  • M: Włoszakowice
« Odpowiedź #4204 dnia: 23.10.2018 o 07:11 »
Jestem za wsparciem na sterylizację.  :)

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco
    • Paco
« Odpowiedź #4205 dnia: 23.10.2018 o 08:04 »
Trzeba pomóc. Ta suka bezwarunkowo zasługuje na szansę wychowania swoich dzieci i lepszą przyszłość. Niezależnie, czy ślepe, czy nie osobiście uważam, że dwutygodniowe szczeniaki (a więc już nie ślepy miot) nie powinny być usypiane. To zdecydowanie za późno. Matka już jest z nimi zbyt mocno związana. Dlatego, w ramach przeciwdziałania dalszemu rozmnażaniu powinniśmy zasponsorować sterylizację mamusi i nie sądzę, żeby nasze działanie było "sprzeniewierzeniem naszym standardom".   

Offline Carmella

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.02.2011
  • M: Bielsko-Biała
« Odpowiedź #4206 dnia: 23.10.2018 o 08:37 »
Jestem za usypianiem ślepych miotów, ale uważam, że tutaj byłoby to o 2 tygodnie za późno. Jeżeli one mają już naprawdę 2 tygodnie i lada dzień będą widzieć jestem za pomocą i uratowaniem tych szczeniaków.

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #4207 dnia: 23.10.2018 o 09:51 »
tez jestem za usypianiem tzw ''ślepych miotów'' - tuż po urodzeniu/ sterylka aborcyjna. Ale wiek tych szczeniąt ... Dajmy im szanse ... większośc ma takie odczucie że jest już za pozno.  [tak] Skarpeta mogłaby zasponsorowac sterylizacje suki, a szczenieta w miare możliwości - jeżeli nie starczy opiekunom pieniędzy na ich rozwoj można zasponsorowac podstawowe szczepienia, ewentualnie ''dokarmianie'' ich gdy będzie taka potrzeba.
Ja mam nadzieję że ci co najwięcej krzyczą, ci którzy kierują się wylącznie serduszkiem i nie chcą usypiania żadnych miotów będą czynnie wspierać finansowo takie mioty  **>  ;)  :o  ::)

Offline panibuzza

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.01.2013
  • M: ok. Krk
« Odpowiedź #4208 dnia: 23.10.2018 o 09:59 »
Przeglądnęłam wątek suni na fb.
Pomimo, że jestem za sterylką aborcyjną i usypianiem ślepych miotów, to uważam, że powinniśmy pomóc suni współfinansując jej sterylizację.
Nie potrafię ocenić, czy w momencie znalezienia maluchy widziały czy też nie (chociaż na jednym z pierwszych zdjęć widać otwarte oczy u jednego z nich). Ufam osobom, które je znalazły, że podjęły właściwą decyzję, a Skarpeta powinna wesprzeć je finansowo.
O argumentach emocjonalnych pisać nie będę :)

Offline Rena 21

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.12.2013
  • M: Wielkopolska
« Odpowiedź #4209 dnia: 23.10.2018 o 10:18 »
Również jestem za tym aby wspomóc finansowo tą psią rodzinkę i uratować maluszki. Nigdy nie miałam kontaktu z dwutygodniowymi szczeniaczkami ale uważam że to za późno na usypianie.

Offline becia166

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
  • M: Mroków
« Odpowiedź #4210 dnia: 23.10.2018 o 13:54 »
Jestem za pomocą, dwutygodniowe szczenięta prawdopodobnie widzą, a na pewno czują. Jestem za usypianiem ślepych miotów ale nie po dwóch tygodniach od urodzenia. Może być na sterylizację suczki.

Offline DONnka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.03.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #4211 dnia: 24.10.2018 o 00:11 »
Serdecznie dziękuję za Wasze opinie  :-* :-* :-*
Zwłaszcza, że pokrywają się z moimi odczuciami  :-[
"Ślepy miot" to dla mnie pojęcie umowne i oznacza szczenięta tuż po urodzeniu, ewentualnie kilkudniowe.
Rozumiem jednak, że dla niektórych może to stanowić pole do dyskusji.
Dlatego cieszę się, że chociaż my jesteśmy zgodni  :))
A zatem nie wycofujemy się z deklaracji wsparcia, ale zgodnie z wolą większości dofinansujemy suni sterylizację
[tak]
« Ostatnia zmiana: 24.10.2018 o 00:20 wysłana przez DONnka »

Offline Gonia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2014
  • M: Kalisz
« Odpowiedź #4212 dnia: 25.10.2018 o 23:18 »
Widzę, że decyzja została podjęta. To tylko dodam, że jak najbardziej jestem za tym, by wesprzeć sterylizację suni i wykarmienie maluchów.

Offline ola74

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 29.12.2015
  • M: małopolska
« Odpowiedź #4213 dnia: 26.10.2018 o 08:00 »
 [tak]