Autor Wątek: Jaką suchą karmę wybrać FITMIN, BRIT, ARION, CANUN  (Przeczytany 9928 razy)

Offline mój pies

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.09.2011
  • M: tu i tam
Jaką suchą karmę wybrać FITMIN, BRIT, ARION, CANUN
« Odpowiedź #135 dnia: 29.01.2013 o 18:02 »
Moja  i inne mi znane szczeniaki wychowały się na Purina Pro Plan Puppy Lamb i uważam, że to jedna z najlepszych karm, ale dodatkowo suplementowaliśmy węglan wapnia.

Offline szyszka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.11.2012
  • M: Wałbrzych
« Odpowiedź #136 dnia: 29.01.2013 o 21:01 »
my po zlych doswiadczeniach z moim zdaniem syfiastym Royalem, Jedlismy Acane ( super samkowala tylko suńcia sie drapala) okazalo sie ze uczulenie prawdopodobnie na drob. Wiec Acana - jagniecina - super. Tylko ze pewna pani w jednym ze sklepow zoologicznych nie zauwazyla ze ta karma jest dla psów OD 1 roku życia a nie DO. Wiec zmienilismy na Brit Care Jagniecinka z ryzykiem dla szczeniat duzych ras i jest super. Sierść piekna, zadnego drapania czy wygryzania, koopy skupione;) i nieczęste. Naprawde moge tę karme polecic (drugi worek konczymy  Tola ma 5 miesiecy)

Offline Silvana_waw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.11.2011
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #137 dnia: 30.01.2013 o 10:02 »
Napiszę o naszych doświadczeniach. 

Przez długi czas psiaki jadły Bosha i wszystko było ok. Chętnie jadły, qpy ładne, oddech zdrowy.

Potem zaczęłam eksperyment z Britem i jedna sucz zaczęła się drapać, wszystkim zmatowiało futro i zaczęło pachnieć z pyska. 

Przerzucamy się w tej chwili na Bozitę, bo wiele osób ja zachwala i zobaczymy co będzie. 

Ponieważ moje psy jedzą worek karmy 15 kg tygodniowo, celujemy w karmy ze średniej półki cenowej. 

Może ktoś coś jeszcze z tego może polecić?

Silvana_waw2013-01-30 10:05:21

Offline szyszka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.11.2012
  • M: Wałbrzych
« Odpowiedź #138 dnia: 30.01.2013 o 10:29 »
a ktos mial doswiadczenia z karma Husse i Josera? (chodzi mi o jagniecine, gdyz mala nie moze karm z drobiem bo sie drapie)
bosch lamb & rice - skłąd 20% miesa z kurczaka....5% z jagnieciny.... to faktycznie, lamb & rice :/

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco (*)
    • Paco
« Odpowiedź #139 dnia: 30.01.2013 o 15:00 »

Josera jest smakowita, pieski chętnie jadły ..... Uważam, że ze średniej półki cenowej całkiem niezła ale mięsa to ona za dużo nie zawiera. Natomiast Husse..... hmmm..... początkowo pies się rzucił na tą z łososiem i ryżem ale po jakims czasie zaobserwowałam u niego jakies paskudne brodawki na skórze, których wcześniej z pewnościa nie miał. Albo przypadek, albo to ta karma. Ponadto pies odmówił "współpracy" i za nic nie chciał tej karmy więcej ruszyć.  

Offline Przemysław

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 05.02.2013
  • M: Ciecierzyce
« Odpowiedź #140 dnia: 06.02.2013 o 07:25 »

Witam my z Asko stosujemy Josera kids wcina tak szybko aż mu się uszy trzęsą. Przybiera na wadze prawidłowo ok 1kg na tydzień i energia go rozpiera. Pozdrawiamy

Offline WiolkaTG

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 11.01.2013
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #141 dnia: 14.02.2013 o 14:16 »
Witam jak wiecie Darcy jest u nas od niedawna. Zastanawiam sie nad zakupem karmy. Myslalam o Brit bo jest w atrakcyjnej cenie. Tylko nie wiem jaki Brit do 9 miesięcznej suni. A moze polecacie inna karmę dobrej jakości w podobnej cenie ?

Offline kulik

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.11.2012
  • M: Grabów n/Prosną
« Odpowiedź #142 dnia: 14.02.2013 o 14:58 »
W podobnej cenie kupisz Fitmin, my ją kupujemy i jest super dla naszego psiaka, dla szczeniaka też widziałam na allegro za 114zł 15kg. Mojej suni bardzo ta karma służy, ma dobry skład jak na tę cenę. Po Bricie tez była w świetnej formie, tylko bąki były bardzo uciążliweZażenowany

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
« Odpowiedź #143 dnia: 14.02.2013 o 18:08 »
brit i bosch sa fajne w tej cenie. Fitmin- tylko ta drozsza wersja.

Offline nela2

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 09.02.2013
« Odpowiedź #144 dnia: 14.02.2013 o 18:28 »
Ja do 16m-cy jechałem na Eukanubie papy junior,póżniej Eukanuba German Schepard,pieski jadły ją bo musiały,stałem nad nimi po 15min aż zjadły(zdrowie,sierść i rozwój IDEALNE,dysplazja "A"obydwoje).Teraz jestem na Brit,jak idę z miskami to psy mają kojec roznieść,czas jedzenia max 3minuty(zdrówko nadal IDEALNE,sierść błysk no i apetyt jak u wilka)
Podsumowanie:
-Eukanuba 2x12kg  340PLN
-Brit 2x15kg             170PLN
Wnioski nasuwają się same...

Offline WiolkaTG

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 11.01.2013
« Odpowiedź #145 dnia: 15.02.2013 o 07:52 »
A jeżeli Brita to jaki rodzaj polecacie dla mojej suni ? Darcy ma 9 miesięcy i na poczatku nie byla chowana na dobrej karmie. Zabraliśmy ja od właścicieli z karmą Puffy. Karme tą zostawiłam i kupiłam jej Acana ale ona jakoś niechętnie chce ja jeść i myślalam że może spróbuję tą Britę

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
« Odpowiedź #146 dnia: 15.02.2013 o 14:59 »
brit care(bialy worek) dla szczeniat ras duzych

Offline boloniusz87

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.10.2012
  • M: zabrze
« Odpowiedź #147 dnia: 15.02.2013 o 15:21 »
ja teraz jade na brit premium junior large

Offline Hazel1R

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 22.02.2013
« Odpowiedź #148 dnia: 23.02.2013 o 18:07 »

Łapka dla wszystkich.
Mój 5-cio miesięczny skarb jest na Purrinie-jagnięcina i ryż.Jak go kupiłam testowałam różne karmy,bo niestety nie chciał jeść.Od hodowcy  wiedziałam,że maluch był na tej karmie chowany.A testowałam inne,bo uważałam za lepsze jakościowo.Ale pies wolał co innego.I tak trzymam.Dosmaczam lekko mięskiem z puszek Carno.Ale teraz jak wrócę do domu,zamierzam zmienić na coś innego.Tylko to pies musi wybrać,więc kupię różne i zobaczymy co bedzie najchętniej jadł.Kolega polecał Hills.Koleżanka jakąś szwedzką karme(zapomniałam nazwy)-droga dość.