Autor Wątek: Wylizał do rany  (Przeczytany 709 razy)

Offline mymlon2

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.11.2010
  • M: Wrocław
Wylizał do rany
« dnia: 05.10.2013 o 19:34 »
Witajcie.
Dawno mnie tu nie było. ok 3 dni temu Bandzior zaczął dośc intensywnie wylizywać sobie odbyt. Rano w piatek pyło juz makabrycznie, ale myslałem, ze to normalne. Po przyjściu do domu zobaczyłem, se ma jedna strone odbytu bardzo spuchnieta , wyrwaną sierść wokół odbytu oraz bardzo go to boli. Dodatkowo w mieszkaniu ulatniał sie niesamowity smród. Po natychmiastowym pojciu do weta, okazało sie, ze ma zatkane gruczoły około odbytowe...przez to sobie tak lizał.
teraz pytanie, czy znacie jakis srodek w spay'u odkazajacy i wysuszający ranę...
zdjęcia zada bandziora zaraz wrzuce. makabra i żal wg mnie. To jest 2 choroba w jego przypadku. Zaczeło objawiac sie niemoznością załatwienia...ale lekko olałem to, myslałem, ze to kłopoty załadkowe...

Offline dariex

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.08.2011
  • M: Krk
Wylizał do rany
« Odpowiedź #1 dnia: 05.10.2013 o 19:48 »
Owczarki z gruczołami mają bardzo często problemy. W tym my.
Na ranę polecam Dexapolcort w sprayu, przy stanie zapalnym dobrze sprawdzają się czopki Distreptaza ale generalnie leki powinien dobrać Wam wet,na podstawie tego co "tam" zastał.. 

Offline mymlon2

• Owczarkarz
  • **
Wylizał do rany
« Odpowiedź #2 dnia: 05.10.2013 o 20:02 »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Wylizał do rany
« Odpowiedź #3 dnia: 05.10.2013 o 21:02 »
Rywanol z takch srodkow które mamy w domu na bieżąco mogę polecić. A już coś bardziej specjalnego to wet powinien Ci polecic. 

Offline madlen26

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.03.2011
  • M: Wolin
Wylizał do rany
« Odpowiedź #4 dnia: 05.10.2013 o 21:45 »
Cytat: mymlon2
 Bandzior zaczął dośc intensywnie wylizywać sobie odbyt. Rano w piatek pyło juz makabrycznie, ale myslałem, ze to normalne. 

Nic nie rozumiem, wyglądało makabrycznie, ale myślałeś że to normalne??Mur Współczuję Zły

Offline mymlon2

• Owczarkarz
  • **
Wylizał do rany
« Odpowiedź #5 dnia: 06.10.2013 o 00:52 »
to wytłumaczę, bo wiem, że nie składnie napisałem.
Rano bez przerwy sobie wylizywał, ale nic nie świadczyło, aby sobie wyrwał sierść....

Czekałem na to jak któras madra mnie skrytykuje, na tym forum to normalka...

Monikach...Badek jest na antybiotykach teraz, powoli mu schodzi, ale kiedyś słyszałem o sprayach...lekach w sprayach na odkażenie rany i jej lepsze wyszuszenie...

Offline Kaku

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.09.2013
  • M: Kraków
Wylizał do rany
« Odpowiedź #6 dnia: 06.10.2013 o 01:02 »
O matko masakra, ale sądze że równiez poleciłabym Rivanol.

Raz używałam Alu Spray i całkiem znosnie się goiło.

Offline szyszka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.11.2012
  • M: Wałbrzych
Wylizał do rany
« Odpowiedź #7 dnia: 06.10.2013 o 09:37 »
multibioticiem mozesz posmarowac, my Toli ranke przesmaorwaliśmy jak miala na pyszczku ale to byla mala ranka... mielismy problem u tesciow pieska, z tymi gruczolami, tyle, ze powinienes zauwazyc czy pies np nie ''saneczkuje'', bo wlasnie ich pies tak dziwnie sunal tylkiem po trawie, bo ją swędziało.. te gruczoly trzeba regularnie czyscic u weta...

Offline dariex

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.08.2011
  • M: Krk
Wylizał do rany
« Odpowiedź #8 dnia: 06.10.2013 o 10:35 »
To wygląda tak,jakby Bandziorowi pękł wrzód na gruczole.Dziura jest ogromna i trzeba dobrze dbać o jej higienę,bo znajduje się wiadomym miejscu,a tam o zakażenie nie trudno.

Warto abyś na przyszłość zwracał uwagę na to,co tam "słychać" u psa,bo jesli ma się to tak stale paprać,to warto przemyśleć sprawę usunięcia gruczołów.

słyszałem o sprayach...lekach w sprayach na odkażenie rany i jej lepsze wyszuszenie...

Podałam Ci w pierwszym poście zaraz pod Twoim początkowym.

dariex2013-10-06 10:37:46

Offline mymlon2

• Owczarkarz
  • **
Wylizał do rany
« Odpowiedź #9 dnia: 06.10.2013 o 10:52 »
Rana schnie, opuchlizna znika, pies juz załatwia się normalnie...zaczyna wracac wszystko do normy. jeszcze zoostała rana ( skóra zdarta) pod ogonem.

Offline luiza126

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.07.2006
  • M: Poznań
Wylizał do rany
« Odpowiedź #10 dnia: 06.10.2013 o 11:06 »
Teraz mymlon musisz pamiętać, żeby gruczoły były regularnie oczyszczane i nie dopuścić do takiego stanu. Gdzieś na forum był wątek dotyczący tej przypadłości i rady jak tego pilnować i na co zwracać uwagę.

Offline madlen26

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.03.2011
  • M: Wolin
Wylizał do rany
« Odpowiedź #11 dnia: 06.10.2013 o 19:35 »
to wytłumaczę, bo wiem, że nie składnie napisałem.
Rano bez przerwy sobie wylizywał, ale nic nie świadczyło, aby sobie wyrwał sierść....

Czekałem na to jak któras madra mnie skrytykuje, na tym forum to normalka...

Ja nie mądra, po prostu mnie te zdanie zszokowałoZszokowany 
Nic więcej nie dodam, że tylko współczuję pieskowi Płacz Niech się goi.

Offline mymlon2

• Owczarkarz
  • **
Wylizał do rany
« Odpowiedź #12 dnia: 06.10.2013 o 20:39 »
goi goi....jest juz dobrze. rada mojego trenera..Rivanol, a skoro nie da sobie smarować i trzeba coś w sprayu to użyj spryskiwacza...czyli Rivanolem spryskuje ranę Bandziorowi, bez dotykania wacikiem itp. Rana schcnie, opuchlizna znikneła....

Pozdrawiam i dziekuje za rady.

Offline Carmella

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.02.2011
  • M: Bielsko-Biała
Wylizał do rany
« Odpowiedź #13 dnia: 07.10.2013 o 09:00 »
Miałam taki problem z moim kocurkiem - kot jest ciut mniejszy to i dziura była mniejsza.

Najpierw miałam ranę przepłukać riwanolem, potem położyć maść z antybiotykiem, a na to miałam nałożyć balsam szostakowskiego w celu szybszego gojenia się ranki. Leczenie u nas trwało 2 tygodnie (pełne zasklepienie się ranki)

Offline DorisNina

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.01.2011
  • M: Sosnowiec
Wylizał do rany
« Odpowiedź #14 dnia: 08.10.2013 o 21:30 »
Jedne psy jeżdżą tyłkiem po ziemi, drugie często liżą okolice tyłka a u mojej jednym z objawów przytkanych gruczołów jest wyczuwalny zapach, podobny do niedosuszonego mokrego futra (niestety ma już skłonność do częstego przytykania).
Warto więc psa obserwować bo skutki mogą być niemiłe a psisko się też męczy.