Autor Wątek: Szkolenie-Gdańsk?Help mam szczeniaka i dobre chęci  (Przeczytany 599 razy)

Offline AL73

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 08.12.2013
  • M: Trójmiasto
Witam,
05/12/2013 adoptowaliśmy 5m-cznego Wilusia (w typie ON) ze schroniska w Rudzie śl.(i tu wielkie dzięki, bo znaleźliśmy go na owczarek.pl) Psiak jest kochany, przylepa, grzeczny i bardzo mądry, więc trzeba z nim popracować, a my doświadczenia mamy ZERO (to pierwszy nasz pies), więc szukamy w Gdańsku szkoły. Generalnie HELP, bo decyzja była spontaniczna (co nie znaczy że nie przemyślana), po przeczytaniu 2 książek czuję się nieco mądrzejsza, ale to sucha teoria, za wszelkie rady odnośnie wychowania, dbania, karmienia, kąpania, zdrowia, szkolenia......będę wdzięczna. I jeśli piszę nie w tym miejscu co trzeba to sorrki, jestem nowa i nauczę się.

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
Szkolenie-Gdańsk?Help mam szczeniaka i dobre chęci
« Odpowiedź #1 dnia: 08.12.2013 o 22:51 »
Witaj raz jeszcze...Trudno tu byłoby znowu o wszystkim nam pisać,poczytaj forum,zwłaszcza działy Wychowanie i Zdrowie,a potem,jeśli ci się ciśnie jakieś pytanie na usta,to zapytaj.Szeroki uśmiech

Offline truee

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.06.2011
  • M: Wrocław
  • Psiara i jej biesy
« Odpowiedź #2 dnia: 08.12.2013 o 23:01 »
z tamtych okolic jest Julia2011, może ją podpytaj... Szeroki uśmiech

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #3 dnia: 08.12.2013 o 23:06 »
Sebastian Golisz!! Szeroki uśmiech http://www.dogandroll.com/pl-PL/
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline AL73

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 08.12.2013 o 23:15 »
Cały czas czytam i mam Meksyk w głowie, generalnie same pytania i tyle różnych odpowiedzi, za dużo teorii za mało praktyki. A z tymi szkoleniami w Gdańsku to na serio proszę o pomoc, bo info o Hauuwardzie (tą szkołę mi polecono- tzn 1 os. i odradzono 1 os.) i jak poczytałam na internecie to się zgubiłam, bo nie wiem czy ludzie prawdę piszą czy może konkurencja oczernia. I jeśli nawet tam pójdę bo nic innego nie znam, to nie potrafię stwierdzić czy faktycznie jest za dużo (bo ile to jest za dużo) psów, co to znaczy negatywne szkolenie (tzn. jak się objawia) które kończy się nastawieniem agresywnym. 
Podsumowując przeczytałam książkę "okiem psa"J.Fishera o wychowaniu psów i wydawała mi się sensowna, a Pani wet. stwierdziła tylko -fisher bzdura strata czasu. I tak to w skrócie wygląda.

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 08.12.2013 o 23:18 »
Zaopatrz się w książki Z.Mrzewińskiej,nie pożałujeszSzeroki uśmiech,ja swe psiaki na nich odchowywałam!Tulimy

Offline Fahra

• Ekspert
  • Data rej.: 26.01.2012
  • M: za gorka...
  • Teamwork
« Odpowiedź #6 dnia: 09.12.2013 o 06:57 »
Ksiazki pani Zofii Mrzewinskiej przydadza sie kazdemu,poczatkujacemu i troche bardziej zaawansowanemu. Sa napisane bardzo przystepnie i zrozumiale. Szkolenie trwa moze godzine w tygodniu,a psa masz 24 h na dobe, 7 dni tygodniowo - tam znajdziesz wskazowki,jak postepowac z psem w kazdej sytuacji i to tak,zebyscie Wy i czworonog byli zadowoleni...Szeroki uśmiech

Idz na szkolenie jak najbardziej , zajecia plus ksiazki powinny Ci pomoc. Powodzenia !

Offline hiku27

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2010
  • M: Gdańsk
« Odpowiedź #7 dnia: 09.12.2013 o 08:44 »
Witaj i wysłałem PW pozdrawiam z GdańskaUśmiech

Offline AL73

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 10.12.2013 o 01:23 »
Witaj hiku27, jestem tu nowa, dziękuję za pozdrowienia co to jest PW? Czytam już pierwszą książkę Pani Zofii. Mam obawiam się, że moje dzieci są łatwiejsze w obsłudze niż Wiluś. Dziś znowu było siku 2x w domu, a przecież na spacerze był 5x (i to nie jest 5-10 minut). Nie krzyczymy, nosa w siku nie wkładamy, na spacerach za siku jest smakołyk. Co robimy źle? Poratuj, wytłumacz.

Offline Fahra

• Ekspert
  • Teamwork
« Odpowiedź #9 dnia: 10.12.2013 o 07:35 »
Potrzeba troche cierpliwosci i wytrwalosci. Maly musi sie po prostu nauczyc,a do tego potrzebuje czasu i powtarzania...Przypomnij sobie,ile razy pisalas literke "a" jako pierwszoklasistka,az w koncu wygladalo to jak "a" ???Cwaniaczek

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 10.12.2013 o 10:37 »
AL73,PW to priv czyli wiadomość prywatna,którą możesz napisać lub otrzymać od któregoś z userów na swoje konto...Ale żeby otrzymać,musisz mieć 10 punktów-taki wymóg forum,masz dopiero 6...Więc pisz i pytaj!Szeroki uśmiechI dobrze Fahra prawi,jeden szczylek w dwa dni uczy się załatwiania potrzeb na zewnątrz,drugiemu potrzeba na to tydzień lub miesiąc...Powtarzajcie,nagrodzcie,będzie dobrze!Uśmiech

Offline hiku27

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2010
  • M: Gdańsk
« Odpowiedź #11 dnia: 10.12.2013 o 11:32 »
WitajUśmiech jeśli możesz to poproszę o kontakt tel 667 97 83 64 pozdr WojtekUśmiech lub wyślij swój numer smsem to oddzwonięUśmiech

Offline AL73

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 10.12.2013 o 11:38 »
Super bardzo dziękuję za wyjaśnienie dot. PW :). Dobrze więc czekamy i wycieramy to siku. Mam dużo wątpliwości dotyczących spacerów, szkoda mi go że cały czas na tej smyczy, ale boję się że nie wróci, poza tym czekamy na 2 szczepienie i nie wiem jak z kontaktami z innymi psami, tym bardziej że do środy włącznie jest na antybiotyku.

Offline Fahra

• Ekspert
  • Teamwork
« Odpowiedź #13 dnia: 10.12.2013 o 13:10 »
Poczytaj  forum ,dzial "wychowanie"...Z takimi jak Twoje problemami ma do czynienia kazdy wlasciciel malucha...Znajdziesz rady i wskazowki,ktore na pewno Wam pomoga...Szeroki uśmiech

Offline greg30

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 29.11.2011
  • M: 3city
« Odpowiedź #14 dnia: 28.12.2013 o 01:44 »
Hauward....bylismy i ok. Wstepna socjalizacja zaliczona byla.

swoja droga nie czytajcie za duzo.... jako ze pies pierwszy raz...szkolenie jak najbardziej...bi przyda sie ono Właścicielwi bardziej.
Taka prawda.
Jak tam? ;)

scalone posty-monikach
monikach2013-12-28 07:59:03