Autor Wątek: Plamka na oku u owczarka  (Przeczytany 2256 razy)

Offline Paniek

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 22.01.2014
Plamka na oku u owczarka
« dnia: 22.01.2014 o 14:51 »
Witam posiadam 7 letniego owczwarka niemieckiego. Jest to suka. Od ponad roku czasu na prawy oczku pojawiła się plamka. Udałem się do weterynarza nie jednego i usłyszałem że to zrogowacenie rogówki lub zaćma. Stosuje takie kropelki DEXAMETHASON WZF 0.1%. Od tego czsu plamka się nie zmniejsza stoji w miejscu;/ Czy ktoś miał z Was podobny problem u psa? Posiadam zdjęcie na którym widać to oczko ale nie wiem jak mogę je tu wstawić.

Offline Bacho

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.11.2013
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2014 o 14:59 »

W dziale - 'Pokaż swojego psa' znajdziesz w pierwszym temacie info nt. wstawiania zdjęć ;)

Offline ZARAza

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2012
  • M: Wrocław
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2014 o 15:00 »
Proponuję udać się do Psiego okulisty :)

Offline Paniek

• Forumowicz
  • *
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2014 o 16:57 »
Tutaj jest fotka na ktorym widac to oko. Najgorsze jest to że na drugim oku też zaczyna się malutka plamka robic;/ byłem u trzech weterynarzy i stosowałem krople ale zadne z nich nie zmniejszaja tego. A do psego okulisty na podlasiu ktoś moze zna?
Oto link to zdjecia:

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2014 o 17:33 »
Zasmucę cie,krople zaćmy nie wyleczą,mogą tylko spowolnić proces jej rozwoju.Tu jedynym ratunkiem jest operacja,drogaPłacz,koszt jakieś 2-2,5 tys.złotych...Wiem,że w Warszawie takie operacje w klinice robi okulista Garncarz z dobrym efektem.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #5 dnia: 22.01.2014 o 17:43 »
Czy oprócz tego są jakieś inne objawy czy pies generalnie zdrowy? Czy traci wzrok? Jak szybko postępuje ta zaćma tj. jak szybko ta "mgiełka" zaczyna się powiększać...
Ja bym dla świętego spokoju zrobiła morfologie + biochemie krwi, zwłaszcza ze zwróceniem uwagi na poziom glukozy.
Moja sunia ma 10,5 roku, ma lekka zaćmę (najprawdopodobniej starczą), która rozwija się od 2 lat około powolutku. Skok choroby nastąpił, jak miała zabieg na powiece na usunięcie gruczolaka i został szew, który podrażniał rogówkę. Ale po usunięciu źródła podrażnienia po kilku miesiacach stan wrócił do uprzedniego. Przy czym nasza zaćma starcza to bardziej jak równomiernie delikatne zamglenie na rogówce, które wraz z postępem po prostu robi się coraz bardziej mleczne. Jeśli u Was jest silne zamglenie oka i nie całej rogówki, ale tylko pewnej częsci, to bym nie zostawiała tego jako zaćma starcza, która i tak będzie powoli postępować, tylko dalej starała się diagnozować.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Paniek

• Forumowicz
  • *
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #6 dnia: 22.01.2014 o 19:22 »
Pies ogólnie zdrowy jest żadnych problemów nie ma. SPrawdzałem jej wzrok że gdy siedzi lub lezy a ja ruszam palcem bądź ręką koło tego oczka to reaguje i przymyka je tak samo jak idzie lub biegnie to prosto nie to że lekko na bok. Co do tej plamki to od ponad roku jest taka sama nie powieksza się naszczęscie a może delikatnie zmniejsza i lekarz zalecił stosowanie tych kropelek 2 razy dziennie. Włąśnie czytałem że operacje dorgie są ;(

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #7 dnia: 22.01.2014 o 21:20 »
Jeśli się ta plamka nie powiększa,to widać krople pomagają.Musisz być jednak świadom tego,że nie leczona zaćma czy to u ludzia czy u psa powoduje ślepotęNieszczęśliwy...Kiedyś na operację może być za późno,im pies starszy,tym słabsze ma serce,a i z czasem inne choróbska lubią się przyplątać,a zabieg dokonuje się niestety pod narkozą.

Offline Paniek

• Forumowicz
  • *
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #8 dnia: 22.01.2014 o 22:42 »
Wiem włąsnie tylko zeby to było tańsze bo jednak to sporo a funduszy nie mam :( pod narkozą to jest zle bo nie bardzo rozumiem? Narazie bede podawal krople poki nazbieram kase innego wyjscia nie mam chyba

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #9 dnia: 22.01.2014 o 22:50 »
Chodzi o to,że im starszy pies,tym bardziej dla niego niebezpieczna narkoza...Uśmiech

Offline Paniek

• Forumowicz
  • *
Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #10 dnia: 23.01.2014 o 08:01 »
Aha rozumiem to bede zbieral jak tak pieniadze i na operacje wtedy. Dzieki za pomoc

Offline loconnell

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 24.08.2020
  • M: Gliwice
  • Weterynarz
Odp: Plamka na oku u owczarka
« Odpowiedź #11 dnia: 24.08.2020 o 17:24 »
Zaćma u psa  [cenzura] [cenzura] [cenzura], inaczej zwana kataraktą może wystąpić w każdym wieku zwierzaka. Jest to schorzenie soczewki, w przebiegu którego dochodzi do zmętnienia soczewki lub torebki soczewki. W zależności od stopnia zaawansowania zmian zaćma może prowadzić do pogorszenia widzenia lub wręcz całkowitej utraty wzroku.