Autor Wątek: Ciągłe szczekanie u Owczarka Niemieckiego  (Przeczytany 3968 razy)

Offline Nando

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.11.2014
  • M: Piwniczna-Zdrój
Ciągłe szczekanie u Owczarka Niemieckiego
« dnia: 26.11.2014 o 17:36 »
Witam
Mam Owczarka Niemieckiego o imieniu Nando. Psiak w marcu 2015 będzie miał 2 lata.
Nasz problem polega na.. ciągłym szczekaniu PO zmroku. W dzień Nando szczeka tylko, kiedy ktoś przechodzi. Gdy tylko się ściemni, zaczyna szczekanie NA NIC- przynajmniej ja nie wiem na co. Siedzi sobie, albo biega tu i z powrotem, bo ma wielki kojec i szczeka, szczeka.  Nie da się go uciszyć, musiałabym cały czas wychodzić do niego z domu w środku nocy.
Niedługo będzie problem, bo sąsiadom urodziło się dziecko, a drudzy mają małego synka. Nie wiem już co mam robić, jestem tak zdesperowana, że myślę o obroży antyszczekowej, bo nie widzę wyjścia z sytuacji.. Chciałabym go nauczyć na komendę ciszy, ale się NIE DA. Nie szczeka tylko wtedy, kiedy widzi mnie. Jak tylko znikam w oknie- znowu zaczyna. Jest mi posłuszny, dlatego nie szczeka przy mnie, lecz tylko zniknę i samowolka.
Jest wybiegany, bo na spacerach ( wychodzimy codziennie na 1-2 godziny minimum ) ciągle ćwiczymy sportowe posłuszeństwo, aportuje, tropi.. Pod koniec spaceru jest zmeczony, bo wszędzie się kładzie, a jak tylko wejdzie do kojca, zapadnie zmrok- koncert.. Ma bardzo donośny głos, jak to ONek..
Bardzo mnie denerwuje i martwi szczekanie, bo nie wiem dlaczego to robi.
Proszę o rady, jak to wyeliminować, albo chociaż o podpowiedzi dlaczego ciągle szczeka, zazwyczaj bez przyczyny.
Inaczej będę musiała kupić obrożę antyszczekową, a jeśli ona nie zadziała.. to nie wiem..

Błagam  :'(

Offline Kazaron

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.12.2011
  • M: Łódź
Odp: Ciągłe szczekanie u Owczarka Niemieckiego
« Odpowiedź #1 dnia: 27.11.2014 o 09:48 »
NIE DA się, to jak to mówią "majtek przez głowę założyć" ;). Uciszającego hasła się uczy psa ucząc go "daj głos". Jak umie to wprowadzasz "cisza" czy "cicho" czy co tam chcesz i jak jest cicho to chwalisz. Jak już się nauczy reagować na oba, to jak szczeka zawołaj ( tak by Ciebie nie widział tylko słyszał) to hasło uciszające i jak zareaguje to wtedy mu się pokaż i pochwal.  A skoro spacery i ćwiczenia nie męczą go zbytnio, to daj mu wielką kość do obgryzania wieczorem, albo konga ze smakołykami...w każdym razie coś co go zajmie i odwróci uwagę od otoczenia. Psy szczekające w ten sposób jak to robi Nando o zmroku, robią to na ogół z nudów, bądź chcąc na siebie zwrócić uwagę, a Nandusiowi sie udało parę razy, bo Pani jak szczekał to wyszła, czyli znalazł na Ciebie sposób, to teraz Ty musisz go przechytrzyć ;)...ONki to bystrzachy i szybciutko się uczą i tych dobrych i tych nie koniecznie fajnych rzeczy:)

Offline BasiaS.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.09.2014
  • M: pomorskie
  • Per aspera ad astra
Odp: Ciągłe szczekanie u Owczarka Niemieckiego
« Odpowiedź #2 dnia: 27.11.2014 o 11:09 »
Witaj,
bardzo podobny problem był u "Daszy", jest na 3 stronie http://www.owczarek.pl/forum/index.php?topic=24137.30. Spróbuj może takiego rozwiązania  ??:)