Autor Wątek: Rolki z psem :)  (Przeczytany 164 razy)

Offline o-nek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.12.2012
Rolki z psem :)
« dnia: 15.01.2015 o 11:17 »
Witam wszystkich!  :)

W zeszłym roku próbowałam roweru z moim Lio. Niestety na chwilę obecną jest to nie możliwe - zakup sprężyny odpada, bo wypinał by się z niej, co chwilę na widok kogoś obcego (pies, człowiek, czy cokolwiek innego). Do tego nie chcę żebyśmy zrobili sobie krzywdę - gdyby pociągnął w inną stronę za czymś, za kimś.

Próbowałam też rolek i idzie nam lepiej niż rower :) Biega oczywiście w kagańcu fizjologicznym, do tego była obroża. Dlatego chciałam zapytać.
 1. Jakie szelki były by odpowiednie: żeby amortyzowały, nie grzały go w ciepłe dni, i oczywiście ważna kwestia, żeby w razie X móc panować nad psem.
 2. Jakie rolki do tego - może jest ktoś w stanie doradzić?  :))
 3. Czy codzienna smycz wystarczy? Chyba musi być specjalna z amortyzacją?

Offline Toscana

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.12.2011
  • M: Kraków
  • You live once, so think twice
Odp: Rolki z psem :)
« Odpowiedź #1 dnia: 15.01.2015 o 13:47 »
Co do rolek - nie wypowiem się, bo nie mam doświadczenia, ale jeśli chodzi o rower - dobrym pomysłem jest używanie pasa, takiego jak do dogtrekkingu, wtedy pies nie ma możliwości zerwania się i o wywrotkę trudniej  ;)

Offline o-nek

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 15.01.2015 o 19:44 »
Tak czy siak dzięki za odp :) mam nadzieję, że znajdzie się tu jakiś pasjonat rolek z psem  :))

Offline popek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.10.2013
« Odpowiedź #3 dnia: 16.01.2015 o 10:05 »
rolki z psem super sprawa ale jak pies jest w gazie kontrola jest niewielka :) w moim wypadku trudniej opanować psa niż na rowerze i jest jeszcze jeden problem pies biega tylko po asfalcie a to nie do końca dobrze na psie stawy i łapy. normalnie biegamy na leśnymi ścieżkami a rolki zapinamy dla adrenaliny raz na jakiś czas. jeśli chodzi o kontrole to do ciągnięcia używam szelek typu sled (na pewno nie grzeją psa :) ) przypiętych do pasa biodrowego za pomocą gum (coś ala amortyzator)  a dodatkowo luźna smycz przypięta do łańcuszka lub kolców to działą na wypadek ataku małego szczekacza. Na rolki i do biegania zestaw uprzęży wygląda tak samo w góry zresztą też czasem jak jest duży ruch dochodzi do tego duuży kaganiec. A jakie rolki takie na jakich jeździsz 

Offline o-nek

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 16.01.2015 o 22:31 »
Super dzięki za odpowiedź! :D Nie powiem, że nie obawiam się z nim roweru, bo jak kilka razy mnie tak przeciągnął za psem, że z roweru zeskakiwałam ledwo, co uważając przy tym na psa i swoje chude kości  :))  [nie] U nas gdzie się do lasu nie pójdzie, to tłoki :D na rolkach łatwo mi go opanować, biega ładnie po prawej stronie na trawniku.
Oczywiście woli rower  :P Kiedyś też z nim biegałam, ale mam oficjalny zakaz od ortopedy, szybko u mnie o kontuzję kolan  [nie]