Autor Wątek: Szczepienia  (Przeczytany 1269 razy)

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.06.2015
  • M: Wrocław
Szczepienia
« dnia: 25.09.2015 o 09:48 »
Witam Ponownie !  :)
Mam kolejne pytanie..  ;)
Futerko zostało zaszczepione
1. Nobivac Puppy DP
2. Biocan DHPPi
3. ?
I teraz pytanie, za tydzień (3 tygodnie po poprzedniej) ma to 3 szczepienie, weterynarzowi przekazałem, że chcę Nobivac DHPPi (oni szczepią tylko tymi Biocan) i ok będzie (wet nie widzi nic złego w szczepieniu od razu na wściekliznę, ale odmówiłem mądry Waszym słowami i bedzie 2 tyg po kombajnie). Do tego razem ma mieć tą leptospiroze. I teraz tak, z tego co ja rozumiem z netu nie ma już Nobivac Lepto, a zamiast tego Nobivac L4 ? (bo też się uprę na Nobivac)
I jeszcze jak poczytałem chcę do noska na kaszel Nobivac KC - czy on w przeciwieństwie do wścieklizny może być razem z tym DHPPi + L ?
Pozdrawiam i Dziękuję ^^

PS Polecacie szczepić na coś jeszcze, czy to już wszystko, co potrzebne i sensowne ?
« Ostatnia zmiana: 25.09.2015 o 09:56 wysłana przez zapm »

Offline Czako

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.04.2016
  • M: Szczecinek
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #1 dnia: 02.04.2016 o 13:42 »
Witam, jestesmy wlasnie po drugim szczepieniu Biocan DHPPi... w necie czesto pisza rozne rzeczy ale czytałam ze Biocan nie jest za dobry, czy ktos moze cos wie na ten temat? Z gory dziekuje :)

Offline norineko

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.02.2012
  • M: Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: 02.04.2016 o 21:42 »
a mnie się obiło gdzieś, że właśnie nobivac ma dużo powikłań... ale może chodzi tylko o wściekliznę... ktoś coś wie ??:)

Offline Marta12

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 13.09.2016
Pierwsze szczepienia szczeniaka
« Odpowiedź #3 dnia: 13.09.2016 o 09:36 »
Witam  :) od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką pieska (teraz ma 10,5 tygodnia). Mały został zaszczepiony pierwszy raz w wieku 7 tygodni, a drugi raz wczoraj (już u nowego weterynarza). Na trzecie szczepienie jestem umówiona za 4 tygodnie. Weterynarz powiedział, że możemy zacząć wychodzić na dwór i spotykać się z innymi psami za tydzień. Ale czy to nie za wcześnie? Dodam że mieszkam w UK, nie wiem czy tutejsze szczepionki jakoś się różnią. Z góry dziękuję za pomoc  :)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Pierwsze szczepienia szczeniaka
« Odpowiedź #4 dnia: 13.09.2016 o 11:12 »
kwarantanna poszczepienna kończy się 14 dni po drugiej szczepionce, więc wychodź z maluszkiem, socjalizuj go ale unikaj tego aby wąchał odchody innych psów :) czym więcej bodźców dozna w młodym wieku tym nie będzie potem z nim kłopotu że się boi np. przejeżdżających aut itp...

Offline Marta12

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 14.09.2016 o 09:31 »
Ok dziękuję za odpowiedź ;) mam jeszcze jedno pytanie. Szczeniak dostaje Purine pro plan z łososiem, ok 190g dziennie. Ale mam wrażenie ze cały czas jest głodny.. czy powinnam mu ograniczać jedzenie? Co prawda przybiera na wadze, ale rzuca się na miskę jakby nie jadł nic od tygodnia  :-X

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 14.09.2016 o 12:11 »
wiesz co ja swoje karmiłam i karmię taką ilością jak na opakowaniu jest napisane ale one dodatkowo dostają inne rzeczy :P a ile on ma tygodni ? mi się wydaje że to trochę mało bo ja swoim w wieku 7 tygodni dawałam 240 gram dziennie potem więcej...

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #7 dnia: 14.09.2016 o 20:33 »
Ok dziękuję za odpowiedź ;) mam jeszcze jedno pytanie. Szczeniak dostaje Purine pro plan z łososiem, ok 190g dziennie. Ale mam wrażenie ze cały czas jest głodny.. czy powinnam mu ograniczać jedzenie? Co prawda przybiera na wadze, ale rzuca się na miskę jakby nie jadł nic od tygodnia  :-X

Zdrowy szczeniak ma być cały czas głodny jedzenia, zabawy, kontaktów z właścicielem, oczywiscie w przerwach między spaniem sikaniem i kopkaniem :-)

Offline Marta12

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 15.09.2016 o 10:34 »
Dzięki, uspokoiłam się  :D czyli po tych dwóch tygodniach po drugim szczepieniu mogę zacząć z nim wychodzić? Będzie wtedy w pełni bezpieczny?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 15.09.2016 o 10:50 »
unikaj tego aby wąchał odchody innym zwierząt i aby się nie bawił z jakimś psiakiem co nie masz pewności że szczepiony bynajmniej ja tak robiłam, moje się bawiły tylko z psami sąsiadów

Offline Marta12

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 15.09.2016 o 11:19 »
Pod blokiem mam ogrodzony ogródek, po którym chodzą na 99% szczepione psy sąsiadów ;) każdy tam sprząta po swoim psie, wiec myślę że to będzie chyba bezpieczne miejsce na pierwsze spacerki ;)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 09.12.2016 o 12:45 »
tak to powinno być ok :) pozdrawiam

Offline brau

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 23.06.2021
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: 23.06.2021 o 13:38 »
Ze szczepieniami nie ma żartów. Decydując się na małego pieska, każdy powinien sprawdzić kiedy szczepić szczeniaki. Ja takie informacje czerpię stąd https://www.wetmedic.pl/program-profilaktyki-dla-szczeniat  [tak]. Wszystko jest tutaj logicznie rozpisane, że każdy jest się w stanie połapać, kiedy i co powinno być zrobione, na której wizycie. Najważniejsze jest szczepienie przeciwko wściekliźnie, ale nie należy zapomnieć również o regularnym odrobaczaniu i innych badaniach. Pies to w końcu najlepszy przyjaciel człowieka i żeby żył długo trzeba dbać o jego zdrowie!  ;)