Autor Wątek: Szkolenie PO i PT  (Przeczytany 393 razy)

Offline tweety

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.01.2015
  • M: Bytom
Szkolenie PO i PT
« dnia: 10.11.2015 o 11:35 »
Witam. Chciałabym posłać moją owczarke niemiecką 11 miesięcy na szkolenie PO i PT ... Znalazłam obok siebie nie daleko Pana Janusz Kawiorski hodowle i szkolenie dla psów. Chciałabym zasięgnąć porady czy dobrze wybiorę ? Jak wyglądają szkolenia ? Jak jest z cenami za szkolenia ?
Poza tym chciałabym zapytać czy jeżeli poślemy Naszą sukę na takie szkolenia nie będzie to kolidować z 2 letnią córką tzn czy takie szkolenie na obronę nie będzie niebiezpieczne bo chodzi o dobro dziecka ... Pozdrawiam

Offline Deya

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.08.2015
Odp: Szkolenie PO i PT
« Odpowiedź #1 dnia: 10.11.2015 o 11:40 »
Też słyszałam o tym Panu, znajoma chodzi tam ze swoim Malinosem, ale z tego co mówiła, Pan stosuje obroże elektryczne, a przed nimi mam dość mocny opór... Może bardziej doświadczeni mogą coś opowiedzieć o takich metodach szkoleniowych.

Offline tweety

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 10.11.2015 o 11:43 »
Ja mam sąsiada tu który ma owczarka tyle że samca po szkoleniu PT u Pana Janusza i chwali sobie go . Mówi że bicie i stosowanie jakichkolwiek metod przedyskutowuje z właścicielem . Jak nie wyraża się zgody na to to stosuje inną metodę. Nie wiem ile w tym prawdy więc piszę tu żeby jak najwięcej się dowiedzieć .
Ja jestem przeciwna obroży elektrycznej i kolczatce (pomimo że mamy ale stosowana jest na prawdę rzadko)
Czekam na dalsze rady :)

Offline Deya

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 10.11.2015 o 11:56 »
Ja rozważam dwie szkoły http://wesolalapka.pl/szkolenie-psow/gliwice lub http://dogmar.cba.pl/?page_id=42 .W dogmarze znajomi wyszkolili swojego rotka, psina jest kapitalnie ułożona  :) cenowo obie wychodzą podobnie.

Offline Asiek1622

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.01.2015
  • M: Gütersloh
« Odpowiedź #4 dnia: 10.11.2015 o 11:57 »
Bicie i inne metody stosuje jak wlasciciel pozwoli ???? Spierniczaj od tego goscia jak najdalej , to nie jest szkoleniowiec , to sadysta.

Offline tweety

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 10.11.2015 o 12:15 »
Bicie i inne metody stosuje jak wlasciciel pozwoli ???? Spierniczaj od tego goscia jak najdalej , to nie jest szkoleniowiec , to sadysta.

Tak słyszałam od moich sąsiadów którzy tam szkolili swojego ONka ... Tylko ja tam dużej poprawy u tego psa nie widzę ... Jak był agresywny do psów tak nadal jest , do ludzi nadal leci ... a jedyne co widzę to że umie usiąść na komendę i nic więcej.

Offline Asiek1622

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 10.11.2015 o 12:29 »
Bo biciem nic u psa nie zyskasz - z tego co piszecie , uciekac jak najszybciej od tego szkoleniowca!!

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #7 dnia: 10.11.2015 o 12:45 »
dopisuje się do komentarza Asi :) poszukaj innego szkoleniowca bo nie powinno się szkolić psa poprzez bicie.poszukaj szkoleniowca co szkolą metodą pozytywną :) za każde wykonane poprawnie komendy są nagradzane :)

Offline Deya

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 10.11.2015 o 13:01 »
To ja też się podepnę pod post z moim pytaniem. Czy jest sens iść z 5 miesięcznym szczeniakiem na PT? Czy poczekać aż skończy 6 miesięcy i dopiero po nowym roku się szkolić.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #9 dnia: 10.11.2015 o 13:25 »
najlepiej jest zacząć jak najszybciej :) ale to zależy od człowieka,my swoje psy zaczynamy szkolić na PT-1 od 4,5-5 miesięcy :)

Offline tweety

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 10.11.2015 o 14:43 »
Drogie Panie a jeszcze takie pytanie . Czy PO nie zaszkodzi relacji Azy z moją 2 letnią córką ? Tzn chodzi mi czy nie stanie się nic ? Bo kilka osób mnie nastraszyło że potem pies może zagryźć czy coś . Żebym sobie odpuściła.
Ja nie chcę psa zabójcy tylko chcemy żeby była posłuszna odwoływalna ale także umiała obronić w sytuacji niebezpiecznej Nas czy dom . Poza tym czytałam że po PT i PO jest kontrola 100% nad każdym zachowaniem psa nawet tym agresywnym .
Mam ubogą wiedzę na ten temat więc chętnie poczytam od doświadczonych właścicieli

Offline popek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.10.2013
« Odpowiedź #11 dnia: 12.11.2015 o 17:26 »
Witamy jesteś  Śląska a tu dobrych i złych szkoleniowców od groma . Wesołych łapek nie polecam  [zgoda] szkoleń z Dąbrowy nie znam .... .
Szkolenie obronne zrobione u dobrego lub choćby poprawnego pozoranta nie ma prawa nic popsuć w relacjach domowych z dziećmi itd chyba ze pozorant stwierdzi ze pies na obronę się nie nadaje , czasem tak jest.  Ze szkoleniowców działających w naszej okolicy mogę polecić Sajo team ( my tam szkolimy się od paru latek ) Michała Wiśniewskiego i Anete Migas ez bywaja regularnie  Marka Fryca chyba regularnie tez JACEK Lewkowicz jest u nas i no i Zbyska Goreckiego . To są pozoranci którzy z psa wyciągną ci to co najlepsze pewno o kimś zapomniałem ale jest z czego wybierać

Offline Asiek1622

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 12.11.2015 o 17:51 »
Jak znajdziesz dobrego pozoranta to on powie czy pies sie nadaje czy nie . My IPO nie robimy bo moj pies to histeryk jest i trener nam to odradzil . Marek Fryc to bylby bardzo dobry wybor , wiele osob go poleca i slychac same superlatywy o nim .