Autor Wątek: Jaki model obroży antyszczekowej polecacie ??`  (Przeczytany 198 razy)

Offline Witek05

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 05.05.2015
Jaki model obroży antyszczekowej polecacie ??`
« dnia: 21.01.2016 o 09:05 »
Witam.
Na wstępie proszę o darowanie sobie odpowiedzi typu nie rób tego swemu psu, nie masz serca itd... Jeśli masz zamiar pisać coś w tym stylu daruj sobie...
Problem mam ogromny pies ujada w nocy nie pozwala spać mi i dzieciom, sąsiedzi też nie są zadowoleni, mało tego za płotem sąsiedzi maja sklep pies lata przy płocie za każdym klientem który wchodzi do sklepu, Pani sklepowa też zwracała uwagę że boli już ją głowa tak słychać psa przez zamknięte drzwi sklepu.
Niechciałbym trzymać psa cały  dzień w zagrodzie wybiegu ani upinać do budy na łańcuch dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie obroża antyszczekowa elektryczna więc  jaki model polecacie dla owczarka długowłosego ?? Wiem że są obroże kosztujące 500 zł raczej wolał bym coś w przedziale 200-300 ale tylko sprawdzone modele...

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Jaki model obroży antyszczekowej polecacie ??`
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2016 o 11:00 »
Obroża antyszczekowa d-mute firmy Dog Trace, sprzedaje je sklep internetowy Dog Sport, akurat mają promocję, więc ceny są przystępniejsze. Na pewno udzielą ci tam informacji jak używać bezpiecznie i jak prawidłowo założyć obrożę (może być konieczne dobranie dłuższych bolców do długiej sierści albo podgolenie, bo bolce muszą dotykać bezpośrednio do skóry).
Natomiast inna kwestia, że szczekanie jest wyrazem frustracji lub nudy, więc to jedynie pozbywanie się nieprzyjemnych objawów, ale przyczyna nie zostaje wyeliminowana. Pies może więc znaleźć inny sposób na wyładowanie tej frustracji lub zabicie nudy - ucieczki, samookaleczanie, rycie całego ogródka, drapanie drzwi... Stąd trzeba mu i tak zapewnić inne zajęcie, może zabawki fajne, może więcej spacerów, szkolenia.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Witek05

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 05.05.2015
« Odpowiedź #2 dnia: 28.01.2016 o 20:58 »
Szczekanie mojego psa nie jest wyrazem nudy czy frustracji poprostu psu nie pasuje ze ludzie chodzą przy płocie a z racji takiej lokalizacji to jest nieuniknione....

Offline xbeatrx

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.09.2011
  • M: MMz
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2016 o 10:42 »
a ile godzin dziennie pies ma ruchu i zajęcia? można psa nauczyć, że przechodzący za płotem ludzie są tłem i przestaną psu przeszkadzać.