Autor Wątek: wózek rehabilitacyjny/inwalidzki  (Przeczytany 189 razy)

Offline eddie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.02.2011
  • M: Wawa
wózek rehabilitacyjny/inwalidzki
« dnia: 09.02.2016 o 17:49 »
Witajcie,

piszę, bo już nie wiem w co mam oczy wsadzić w tym internecie. Sama najwyraźniej technicznymi pomysłami nie zabłysnę, skoro do tej pory nic nie wykminiłam. Mój Eddie ma niedowład tylnych kończyn, kupiłam mu jakiś czas temu "nosidło duże max" firmy Admirał. Tyle, że On się przy tym umorduje i ja też, nawet jak jesteśmy we dwie osoby to i tak wszyscy są umęczeni. A nie jest moim celem wywlekać Eddie'go na zewnątrz by potem każdy miał też nietęgą minę, bo jest bardzo ciężko, nie działa to w naszym przypadku.
Tak więc zaczęłam rozmyślać nad wózkiem ale tutaj znowu mam dylemat - na 4 kończyny czy na tylne? Niestety opcji 2 w 1 nie ma, a szkoda. Eddie idzie trochę przednimi łapami, ale obawiam się, że jak przyjdzie co do czego to wózek na tylne łapy może być za mało. Z kolei na wszystkie cztery - nie chcę odbierać mu szansy rehabilitacji, a z takim wózkiem o rehabilitacji mowy nie będzie.
Może ktoś z Was słyszał o jakimś innym, gdzie można to regulować? Bo to jest dla mnie bardzo ważne, jak będzie coraz dłużej w takim wózku to może chociaż przednie łapy będą całkowicie ok...

Na stronie Admirał znalazłam przed chwilą jeszcze ortezę skokowo-kolanową regulowaną. Myślę nad tym, w sensie, że może do tego nosidła by to poprawiło jakość? Ale na cud nie liczę w związku z tym nosidłem.
Z tego co spoglądałam to ich firma wydaje mi się najbardziej solidna, ale to tylko moje "wydaje mi się". Może macie jakieś doświadczenia? Coś wiedzieć na temat? A może polecicie inną firmę, inny patent? Cokolwiek.

Jestem już naprawdę zdołowana, bo chcę zapewnić psu w miarę normalne warunki a nie tylko leżenie w domu 24/h i wyjście raz na kilka dni na kilka minut lub rzadziej... To także nie służy Jego zdrowiu gdy tak siedzi zamknięty w domu choć codziennie wietrzę w nocy, ale to działa na psychikę - moją, a co dopiero Jego... :(

Liczę na jakąkolwiek pomoc, bo szukam, szukam i niby jest trochę opcji zwłaszcza za granicą ale nic nie wydaje się być zajebiste, a może nie znalazłam jeszcze takiego wózka etc. lub mam błędną interpretację.

Pomocy!

Offline daderma

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.08.2011
  • M: Łódź
Odp: wózek rehabilitacyjny/inwalidzki
« Odpowiedź #1 dnia: 07.03.2016 o 15:48 »
Dawno nie zaglądałem  :(

Ja mam tą firmę blisko siebie.Kupiłem u nich ortezy na nadgarstki.Były solidne.Z  jakiegoś sklepu kupiłem wcześniej takie z neoprenu - strata kasy.
Wiesz -najlepiej by było do nich zadzwonić a potem przyjechać -do Łodzi nie masz daleko.
Może by to był właściwy ruch.
Jak masz pytania - pisz na pw.
pozdrawiam
D.