Autor Wątek: Szczeniak nie chce rozrabiać  (Przeczytany 492 razy)

Offline AnnaZ

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.02.2016
Szczeniak nie chce rozrabiać
« dnia: 19.02.2016 o 18:31 »
Witam. Wczoraj zakupilismy psa owczarka niemieckiego suczke ma 11 tygodni. Jest z nami w domu. Bardzo się o nią martwimy. Wybrała sobie jedno miejsce i nie specjalnie chce je opuszczać tylko gdy jest glodna lub ma potrzebę. Jest smutna, nie podchodzi gdy ją wolamy, nie bawi się w żaden sposób. Przebywa tylko w jednym pomieszczeniu nie chce z niego wychodzić. Gdy chcemy wyjść z nią na dwór to musimy na rękach a jak już wyjdziemy to stoi lub leży,  nie chce spacerować i nie interesuje jej nic dookoła. Oraz nie załatwia potrzeb na dworze tylko w domu. Tam gdzie była wcześniej przebywała na podwórku wraz z rodzeństwem. Czy to normalne zachowanie? Czy każdy pies przeżywa aż tak rozlake?  Staramy się być cierpliwi i dać jej czas ale ona tylko leży albo śpi. Co mamy zrobić?  Jak jej pomóc?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Szczeniak nie chce rozrabiać
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2016 o 19:05 »
moja suczką też przebywała w jednym pomieszczeniu przez kilka dni do tego strasznie piszczała ale minęło kilka dni i zapomniała że opuściła stare stado.jeżeli jest z wami od wczoraj to normalne że trzyma się na uboczu.niebawem powinna się rozweselić i być ok :) moja panna też nie załatwiała się na dworze dopiero po kilku dniach zaczęła swoje potrzeby załatwiać na zewnątrz.z jakiej hodowli pochodzi maleństwo ? :) pozdrawiam serdecznie

Offline irena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.02.2015
  • M: Piaseczno
« Odpowiedź #2 dnia: 19.02.2016 o 20:23 »
Mój natomiast chodził za mną krok w krok, od przekroczenia progu domu, a przed dziećmi i mężem uciekał (bał się ich przez pierwszy tydzień po przyjeździe z hodowli).  Załatwiał się w ogrodzie, a na spacerach kompletnie nic i trwało to bardzo długo. Najpierw zaczął robić siku po za ogrodem, a kupkę chyba dopiero w wieku 5 miesięcy już się martwiłam , że mu tak zostanie:)))) Wszystko jednak z czasem się unormowało. Obserwuj pieska, jeżeli pojawi się biegunka lub wymioty jedz do weta., może mieć robaki mimo odrobaczenia w hodowli. Powodzenia i niech się zdrowo chowa!!!!!

Offline Asiek1622

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.01.2015
  • M: Gütersloh
« Odpowiedź #3 dnia: 19.02.2016 o 22:50 »
O ile to nie sa jakies objawy chorobowe to powinno jej niedlugo przejsc ale ja bym na wszelki do weta poszla , dla spokoju ducha  :)

Offline AnnaZ

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 20.02.2016 o 12:27 »
Suczka jest z małej hodowli. Byłam wczoraj u weterynarza i dostała tabletke na odrobaczenie. W nocy sama przyszła do nas i spala przy łóżku :-) dzisiaj jest zupełnie inna :-) wesoła, zaczyna się bawic :-) choć jeszcze trochę jest przestraszona. Chowa się do łazienki jak przychodzi ktoś obcy ale nie ma co się dziwić dopiero do nas zaczęła się przyzwyczajać. Niestety na dwor jeszcze nie chce wyjść więc odpuszczamy może jutro się uda :-) na szczęście załatwia się w jedno miejsce na mate higieniczna. Dziękuję za odpowiedzi :-)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #5 dnia: 20.02.2016 o 14:12 »
no to fajnie :) powodzonka z małą :) ty to masz dobrze z tym załatwianiem się bo moje to sikały i kupkały gdzie popadnie hehe :) wszędzie się załatwiały oprócz maty...

Offline AnnaZ

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 20.02.2016 o 17:25 »
Wzajemnie:-) Ona upatrzala sobie jedno miejsce i tam się zalatwia więc kładziemy tam mate i nie ma problemu, no chyba że czasem stanie z boku i nie trafi :-) chwalimy ja za każdym razem gdy załatwi się na mate :-) jestem zadowolona :-) jest bardzo mądra :-) nawet udało nam się namówić ja na wyjście z domu jak już wyszła to się wybiegala i była bardzo szczęśliwa :-) do domu wracać nie chciala:-)

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #7 dnia: 20.02.2016 o 18:25 »
No to teraz więcej spacerków,coby sunia załapała,ze siku robi się wszędzie   :D ale nie w domu i będzie oki,chwalcie przy tym bardzo,wniebogłosy  :D ,smakola dawajcie,takie wzmocnienie przyniesie efekt.I powolutku,jeśli już ma wszystkie szczepienia,uczcie ją świata,im więcej będzie poznawać,tym mniej się bać będzie!Trzymam kciuki! >:<

Offline Dawid-Dior

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.02.2016
  • M: Pomorze
« Odpowiedź #8 dnia: 29.02.2016 o 21:41 »
Wbrew pozorom bardzo łatwo nauczyć psa czystości :) Liczy się konsekwencja i czas. Jęśli ktoś posiada te cechy to nauczy psa wszystkiego. Jeśli nie posiada to nic z tes współpracy człowiek - pies nie wyjdzie. Pozdrawiam ;]

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.12.2018
« Odpowiedź #9 dnia: 23.12.2018 o 14:46 »
Witam swoja sunie ma 5 miesięcy kupiłem w czwartek, chodzimy na spacery przychodzi na zawołanie (prawie zawsze) uczymy sie siad i leżec oraz chodzenia na smyczy przy nodze. komrndy ładnie wykonuje (jak na kilka dni nauki) ale nie chce sie bawic, zachecam ja róznymi zabawkami z mizernym skutkiem, czt to jeszcze z powodu rozłaki czy to jakis problem z psychika, a może coś źle robie?