Autor Wątek: Jaka sucha karma dla psa z tendencjami do biegunek ?  (Przeczytany 2499 razy)

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 20.03.2014
  • M: Katowice
Planuję całkowicie w domu spalić miskę i karmić psa za posłuszeństwo na spacerach bo jakoś innymi metodami ciężko nam się porozumieć  :(
Więc tak... Kiedyś karmiłem suke suchą karmą ale były biegunki. Po badaniach kału wyszło że jest coś z trzustką. Dostawała amyladol.Karmy jakie jadła wtedy to markus-muhle,brit adult L,bosh light workami i wiele wiele innych kupowanych na kilo. Niestety tylko markus jej podchodził jeżeli chodzi o apetyt. Podejrzewam że te karmy nie były jakieś super składowo więc być może coś z karmy jej szkodziło. Po jakimś czasie zrobiłem jej badania tli i wyszło że wszystko w normie i zdecydowałem się na barf. Jednak zabierać barf na spacery nie bardzo jest możliwość. Więc proszę podać jakieś dobre karmy dla psów z tendencjami do biegunek bez świństw w składzie. Z góry dzięki

Offline stiopa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 16.01.2015
  • M: Świdnica
Odp: Jaka sucha karma dla psa z tendencjami do biegunek ?
« Odpowiedź #1 dnia: 14.09.2016 o 18:00 »
U nas sprawdziła się Husse Pro Kyckling.Na innych karmach jest ten sam problem

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rejestracji: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #2 dnia: 14.09.2016 o 20:35 »
Jak mój pies miał kiedyś podejrzenie problemów z trzustką polecono nam i super się sprawdzala Toscana Happy Doga

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 15.09.2016 o 07:28 »
Wielkie dzięki. Czy te karmy były podawane z enzymami czy tylko karma i nie było rewolucji ? Jeżeli ktoś ma jeszcze do polecenia jakieś karmy które się sprawdziły bez dodatkowych tabletek to będę wdzięczny.

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 31.03.2005
  • M: Rychwałd
« Odpowiedź #4 dnia: 15.09.2016 o 09:04 »
Jeśli są problemy z trzustką, to bez leczenia (czytaj: tabletek) się nie obejdzie. Ale odradzam samodzielne "leczenie". Dużo lepiej dla psa, jeśli zajmie się nim jakiś rozsądny wet.
A jeśli chodzi o karmy, to trzeba szukać takich, które mają w swoim składzie niską zawartość tłuszczu (powiedzmy poniżej 7%). Ja swojego karmiłem początkowo Royal Canin, a później, kiedy producent zmienił skład i tłuszczu zrobiło się 15%, przeszedłem na Bosch Adult Light.

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 16.02.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #5 dnia: 15.09.2016 o 11:08 »
U nas były problemy jelitowo-biegunkowe na tle emocji psa tz syndrom jelita wrażliwego i u nas sprawdziły się wszystkie karmy typu sensitive-lekko strawne z pulpą buraczaną albo małą zawartością tłuszczu na problemy żołądkowe, teraz podaję karmę na bazie ryby i kupy fajne.
W dobrej cenie masz z tego rodzaju karm np. brita kaczka+ziemniak albo brita śledź i łosoś dla psów wystawowych.

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 15.09.2016 o 12:27 »
Decyzja wetów nie jest jednoznaczna. Zdaniem jednego jest znt zdaniem drugiego nie ma. Na barfie bez leczenia kupy są ok. Dlatego chciałem wzmocnić to posłuszeństwo na jedzeniu i ciągłym podtrzmywaniu tego że ma smaka coś zjeść. Jeżeli będzie wymagała tabletek to z tego nic nie wyjdzie ponieważ pewnie mają określony czas działania.  Mogę na worek wydać z 200 zł i szukam karmy mozliwie najodpowiedniejszej składowo dobremu trawieniu.

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 16.09.2016 o 17:02 »
Zaproponowano mi taką eukanube :
http://www.telekarma.pl/p22189-eukanuba.veterinary.diet.intestinal.html?gclid=Cj0KEQjwsO6-BRDRy8bsxfiV2bkBEiQAF8EzKAMUEUyxNFzziRleWgD1JLq9oyCmJrxucznYLjTSYiYaAvhz8P8HAQ

W zaleceniach jest znt ale oprócz tego chyba wszystkie możliwe nieprawidłowości trawienne więc zdaje się najpewniejsza. Więc jak skończy się barf to spróbujemy.

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 26.08.2016
  • M: Śląskie
« Odpowiedź #8 dnia: 22.11.2016 o 21:08 »
Witam pryzmierzam sie do zmiany karmy z gotowanej na suchą, teraz pytanie jka najlepiej przeprowadzić zabieg żeby brzuszek Djangola nie odczuł tego zbytnio, nie dostał biegunki etc?

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 26.06.2015
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #9 dnia: 22.11.2016 o 21:41 »
Wiecie co mi ostatnio wet powiedział ? (tak jak Marzena gościmy u niego regularnie...)
Ponoć najnowsze doniesienia zza Atlantyku mówią, że psy z chorą trzustką powinny jeść normalną karmę, a nie o obniżonej zawartości tłuszczu no i do tego kreon czy tam coś innego, w każdym razie nie light na tłuszcz  :o Powiedział, że w czasie badań wyszło, że jak ktoś przeszedł na taką dietę, to psy były wychudzone i ciężko było to nadrobić i podawać diety ubogiej w tłuszcz bardziej szkodzi niż pomaga przy ZNT. Co Wy na to ?

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #10 dnia: 22.11.2016 o 21:45 »
Witam pryzmierzam sie do zmiany karmy z gotowanej na suchą, teraz pytanie jka najlepiej przeprowadzić zabieg żeby brzuszek Djangola nie odczuł tego zbytnio, nie dostał biegunki etc?

Ja bym wprowadzał karme stopniowo, 50g karmy, zmniejszamy gotowane, i tak dalej by nie było rewolucji żołądkowych

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 26.08.2016
  • M: Śląskie
« Odpowiedź #11 dnia: 22.11.2016 o 22:06 »
myślałem też żeby mu pierwsze dawki namaczać w wodzie.. pozniej coraz mniej i mniej moczyc i podac w końcu całkiem suchą.. :)

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #12 dnia: 22.11.2016 o 22:33 »
Nie wiem szczerze mówiąc czy to ma znaczenie - to namaczanie.

Offline becia166

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 24.01.2013
  • M: Mroków
« Odpowiedź #13 dnia: 22.11.2016 o 22:53 »
Zaproponowano mi taką eukanube :
http://www.telekarma.pl/p22189-eukanuba.veterinary.diet.intestinal.html?gclid=Cj0KEQjwsO6-BRDRy8bsxfiV2bkBEiQAF8EzKAMUEUyxNFzziRleWgD1JLq9oyCmJrxucznYLjTSYiYaAvhz8P8HAQ

Nie wiem czy ta karma sprawdzi się jako smaczek ale ja nią karmiłam moje psy przy biegunce, wszystko było ok, psy szybko doszły do siebie myślę, że możesz spróbować, kup małe opakowanie.

myślałem też żeby mu pierwsze dawki namaczać w wodzie.. pozniej coraz mniej i mniej moczyc i podac w końcu całkiem suchą.. :)
Namaczanie chyba nic nie da  ??:). Najlepszy sposób to stopniowa zmiana karmy tak jak napisała Nami  :)

Offline olka78

• Forumowicz
  • *
  • Data rejestracji: 17.10.2022
  • M: Piastów
« Odpowiedź #14 dnia: 02.12.2022 o 13:48 »
Karma półmokra od Alpha Spirit np. Multiprotein ma świetny, naturalny skład 85% mięsa, a przez formułę lekko mokrawą powinna psu podpasować zdecydowanie bardziej niż tradycyjne suche chrupki. Wiejska Zagroda czy Raw Paleo ma karmy bezbożowe również z genialnym zdrowym menu w środku. Brit ma tańsze karmy od tych co już wymieniłam ale składy i tak napewno lepsza od karm marketowych. Polecam zajrzeć na Unizoo w poszukiwaniu dobrych karm. https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Karma_Sucha-karma-235.html