Autor Wątek: Nowotwór u 15- letniego psa.  (Przeczytany 4466 razy)

Offline kiss73

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 31.10.2015
  • M: ŻARY
Nowotwór u 15- letniego psa.
« dnia: 01.10.2016 o 19:21 »
Witam
Pierwszy raz tu pisze(chociaz forum znam już od dawna)-jak to sie mowi-jak trwoga to do Boga
Mam owczarka (15 lat)i od roku lecze go na stawy (to norma u owczarkow ) ale dzisiaj dowiedzialem sie najgorszego-ma raka (w brzuchu wielkosci glowy dziecka)Weterynarz przedstawil mi trzy propozycje
1-eutanazja-(nie dopuszczam takiej mysli)
2-leczenie dopóki da rade chodzic(2-tygodnie -2 miesiace a moze troche dluzej)
3-operacja-nie dajaca pewnosci czy w takim wieku wybudzi sie
Co radzicie-pieniadze nie graja tu roli(Oskar_tak ma na imie -czuje sie bardzo dobrze na ten wiek)
Co radzicie
Pozdrawiam

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Nowotwór u 15- letniego psa.
« Odpowiedź #1 dnia: 01.10.2016 o 23:05 »
To i tak najbardziej zależy od Twojego podejścia oraz od Twojego psa, bo nie ma tu dobrego wyjścia.
Gdyby to był mój pies, to bym zostawiła i nic nie robiła poza wspomaganiem doraźnym - dopóki by się pies cieszył dobrym zdrowiem, dopóki guz nie powodowałby bólu, dopóki żyłby sobie w miarę komfortowo... a na pierwszy znak, że jest gorzej (bo np. guz spowodował wewnętrzne krwawienie) byłabym gotowa do najcięższej decyzji - eutanazji.
Nie operowałabym - już nie ze względu na to, że jest ryzyko iż by się nie wybudziła tylko ja wiem, że moja suka źle reagowała na różne narkozy, potem długo dochodziła do siebie - a narkozę muszą wypłukać stare nerki i wątroba, nie jest obojętna dla organizmu. Dodatkowo ból pooperacyjny, długie gojenie się, antybiotyki... ja już nie chciałabym narażać na to psa w takim wieku.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline becia166

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
  • M: Mroków
« Odpowiedź #2 dnia: 02.10.2016 o 00:48 »
Też bym tak zrobiła jak Nanami.

Offline gosia02

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 27.10.2016
    • ubrania modne
« Odpowiedź #3 dnia: 27.10.2016 o 17:19 »
Ja też mam owczarka niemieckiego 10-letniego, który w połowie marca zaczął kuleć... ze zdj RTG wyszło że ma raka kości(prawa tylna łapa)
Weterynarz zasugerował 2 opcję eutanazja lub amputacja łapy i  świadomość tego, że może dojść do przerzutów. Zdecydowaliśmy się na operację. Dostawał leki przeciwbólowe silne przed operacją jak i po operacji. Póki jest ciepło na dworze jest z nim ok, a jak się zimniej robi to nie może chodzić.

Co do twojego przypadku to chyba tylko leczenie doraźne. Na operacje w takim wieku pieska bym się nie zdecydowała. Eutanazja to ostateczność, gdy już nic mu nie może pomóc

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.03.2005
  • M: Rychwałd
« Odpowiedź #4 dnia: 28.10.2016 o 10:35 »
Bardzo trudno odpowiedzieć na Twoje pytania, bo to zawsze jest indywidualna decyzja zależna od bardzo wielu czynników.
Ja sam pół roku temu musiałem się pożegnać ze swoim przyjacielem.
Kiedy dowiedziałem się, że ma chłoniaka oczywiście była rozpacz, ale i chęć walki o niego. Niestety, okazało się, że chemia może by i jakoś przedłużyła nadzieje, ale ze względu na małe dzieci w domu nie mogłem jej zastosować.
Pozostała więc opieka paliatywna do momentu, w którym on sam zakomunikował mi, że już dłużej nie da rady.

Pamiętaj ... to jest Twoja decyzja i nikt nie ma prawa w to ingerować. Cokolwiek zrobisz, będzie to najlepsze rozwiązanie. Trzymam kciuki.

Offline kiss73

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 28.10.2016 o 19:52 »
Dziekuje wszystkim za odpowiedz ale Oskar odszedł 24-10-2016 o godzinie 13.00 w domu na rękach mojej żony-ja niestety nie zdążyłem wrocic z pracy  ale miał przy sobie najbliższą osobę.
Ps-Zycze wszystkim duzo wspaniałych chwil spedzonych z Waszymi Pupilami - kazda chwila jest bezcenna

Offline kiss73

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 28.10.2016 o 20:03 »
Jak dojde do siebie to wkleję zdjecia mojego Oskara

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #7 dnia: 28.10.2016 o 20:04 »
Współczuję i przytulam (::) ...To gorzkie co napiszę...ale moze lepiej tak,jakby się miał męczyć i cierpiec a Wy z nim,znam to,przechodziłam,nie wiem co lepsze,trwać z psem chorym przy życiu czy podjąć te najgorszą ostateczną decyzję :-\ ...Twój psiak wybrał sam... [**]

Offline Tiago

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.06.2014
  • M: Poznań
« Odpowiedź #8 dnia: 28.10.2016 o 22:49 »
Współczuję bardzo  [**] Trzymajcie się

Offline becia166

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
  • M: Mroków
« Odpowiedź #9 dnia: 29.10.2016 o 22:20 »
 [**]

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2005
« Odpowiedź #10 dnia: 04.02.2017 o 20:08 »
 [**] :'(

Offline daderma

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.08.2011
  • M: Łódź
« Odpowiedź #11 dnia: 16.02.2017 o 18:46 »
 [**]

D.

Offline kiss73

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 18.03.2017 o 09:35 »
Witam Wszystkich

Myslalem ze już nigdy nie wejde na to forum ale...... -no wlasnie
Minelo juz piec miesiecy jak Oskara niema i dalej nie mogę sie pozbierac.Wstaje o tej samej porze (zamiast pospac te połgodziny dłużej)krece sie po mieszkaniu bezsensownie-przychodze do pracy poł godziny wczesniej i niby wszystko jest OK-ale niestety nie
Bardzo tesknie za Oskarem -zbliza sie urlop i mam WIELKI problem (przez ostatnie 15 lat wszystko bylo jasne -ale teraz....)moja zona nie chce jechac w to samo miejsce gdzie bylismy z Oskarem(tez bardzo go kochała)powiedziała mi ze zamiast wypoczywac bdzie sobie przypomoinac  -a ja sam nie wiem  chciałbym tam pojechac i zmierzyć sie z przeszłoscią a z drugiej strony sam nie wiem jak to zniose.Życie toczy sie dalej ale moje jak na razie zatrzymało sie 24-10-2017 o godzinie 13
Pozdrawiam
Ps-chciałbym wkleic pare zdjec Oskara ale nie wiem jak to sie robi(jezeli ktos mi podpowie jak to zrobic to chetnie to zrobie)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #13 dnia: 18.03.2017 o 10:08 »
Witam Wszystkich

Myslalem ze już nigdy nie wejde na to forum ale...... -no wlasnie
Minelo juz piec miesiecy jak Oskara niema i dalej nie mogę sie pozbierac.Wstaje o tej samej porze (zamiast pospac te połgodziny dłużej)krece sie po mieszkaniu bezsensownie-przychodze do pracy poł godziny wczesniej i niby wszystko jest OK-ale niestety nie
Bardzo tesknie za Oskarem -zbliza sie urlop i mam WIELKI problem (przez ostatnie 15 lat wszystko bylo jasne -ale teraz....)moja zona nie chce jechac w to samo miejsce gdzie bylismy z Oskarem(tez bardzo go kochała)powiedziała mi ze zamiast wypoczywac bdzie sobie przypomoinac  -a ja sam nie wiem  chciałbym tam pojechac i zmierzyć sie z przeszłoscią a z drugiej strony sam nie wiem jak to zniose.Życie toczy sie dalej ale moje jak na razie zatrzymało sie 24-10-2017 o godzinie 13
Pozdrawiam
Ps-chciałbym wkleic pare zdjec Oskara ale nie wiem jak to sie robi(jezeli ktos mi podpowie jak to zrobic to chetnie to zrobie)

musisz dodać zdjęcia np. na fotosik.pl potem prawym myszy KOPIUJ ADRES OBRAZU na forum jak piszesz odpowiedź zaznaczasz zdjęcie (z lewej strony pod pogrubieniem czyli po literą B) i wklejasz adres skopiowany zdjęcia pomiędzy IMG...

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #14 dnia: 19.03.2017 o 17:48 »
Hmmm..napiszę coś,co pisze wielu w takiej sytuacji...a moze juz w Waszych sercach jest miejsce na drugie futro? ??:) **> Moze ono ukoi żal?Bo nie uleczy,to jeszcze potrwa nim przestanie boleć... :'( :-\