Autor Wątek: od czego zależy piękny czarny kolor sierści?  (Przeczytany 689 razy)

Offline piotrk2683

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.08.2014
od czego zależy piękny czarny kolor sierści?
« dnia: 02.10.2016 o 16:29 »
Witam

Jestem posiadaczem ponad 2 letniej suki Długowłosego Owczarka Niemieckiego i mam odnośnie niej pytanie. Jest to pies po Bi-Colorze, który ma dużo czarnej sierści.

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników znających się na psach.

Stosowałem  różne karmy, od marketówek (Puffy, Chappi, Pedigree) do tych bardziej znanych jak Brit, ostatnio kupowałem jednak karmę Fitmin Lamb & Rice i od czasu jej stosowania suka ma piękny czarny kolor jak w telewizorach plazmowych, od czego to zależy? jaki składnik karmy powoduje ten piękny czarny kolor? wcześniej przy poprzednich karmach takiego koloru nie było, sierść była matowa, bardziej siwa niż czarna, a od czasu stosowania tego Fitmina kolor zmienił się na piękny - czarny.

Który składnik karmy powoduje ten czarny piękny kolor? przy poprzednich karmach nie było takiej sierści jak przy tym Fitminie, dzięki, któremu jego składnikowi pies ma taką efektowną czarną sierść?

Ktoś może pomóc i doradzić? :)

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.02.2011
  • M: Śląsk
Odp: od czego zależy piękny czarny kolor sierści?
« Odpowiedź #1 dnia: 02.10.2016 o 18:05 »
Widocznie Fitmin jest w lepszej jakości w witaminy, olej z łososia, mięso.  Marketówki, to nie karma, składają się z w dużej mierze z wypełniaczy, barwników, chemii, raczej mało w nich składników odżywczych. Nie trzeba się jakoś znać, wystarczy porównać skład.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #2 dnia: 02.10.2016 o 20:45 »
Nie ma jednego składnika wpływającego na "wysycenie czerni", odzwierciedla ona ogólny balans odżywczy. Czyli po prostu ta kolejna karma jest lepiej przyswajalna i dostarcza lepszych substancji odżywczych. Jak karma mało odżywcza to i sierść matowa.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #3 dnia: 02.10.2016 o 21:46 »
Do tego zwróć uwagę, na jesien -zimę owczarki ciemnieją, wtedy czerń może wydawac się głębsza. Czasem też stan sierści u suki zmienia się po ciecze.

Offline ilo1995

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.10.2012
« Odpowiedź #4 dnia: 03.10.2016 o 18:31 »
Może też dlatego, że Fitmin to już karma b. Dobra, a pufy, chappi pedigree to niczym zupka chińska..
Może teraz ma wszystko czego potrzebuje i stad ta zmiana, a na poprzednich brak witamin itp odbił się w ten sposób

Offline piotrk2683

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.08.2014
« Odpowiedź #5 dnia: 04.10.2016 o 14:11 »
rozumiem, dziękuję :)

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.03.2014
  • M: Katowice
« Odpowiedź #6 dnia: 11.10.2016 o 20:08 »
Mój wet mi mówił kiedyś że są suplementy na pigment. Może popytaj w hodowlach które wystawiają psy albo poradź się dobrego weta.

Offline chester58

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 23.06.2020
  • M: Warszawa
  • Fotograf
« Odpowiedź #7 dnia: 23.06.2020 o 12:24 »
Można dawać psu odpowiednie suplementy, na przykład takie na bazie drożdży.