Autor Wątek: powracające zapalenie łap  (Przeczytany 687 razy)

Offline Patrycja__d

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.09.2016
  • M: Olkusz
powracające zapalenie łap
« dnia: 05.10.2016 o 22:47 »
Dzień dobry, mam problem z moim 1.5 rocznym owczarkiem niemieckim. Otóż od czerwca miał on dwa razy zapalenie łap. Miedzy palcami było ok, a stan zapalny pojawił się między dużą poduszką w łapach. Piesek był pod opieką weterynaryjną, dostał antybiotyk i maść z antybiotykiem. Po leczeniu wszystko było ok. Jednak na przełomie lipca/sierpnia zapalenie znowu powróciło. Tak jak poprzednim razem Aleks dostał antybiotyk i maść, oraz poprano mu próbkę z wydzieliny sączącej się z zapalenia na badanie posiewu czy to nie zapalenie bakteryjne. Okazało się że wynik badania wyszedł dobry, więc Pani Weterynarz zaleciła całkowite odstawienie kurczaka z diety. Tak tez zrobiłam. Pies dostaje suchą karmę bez kurczaka w składzie i suplement diety z kwasem omega 3 i 6 który ma wspomagać skórę, mimo wszystko dzisiaj zauważyłam że zapalenie znowu powróciło. Co może być przyczyną? Dbam o psa, myje mu łapy kiedy ma zabrudzone, przestrzegam diety, a choroba dalej powraca. Czy ktoś wie co mogę jeszcze zrobić żeby dowiedzieć się co jest przyczyną tych powracających stanów zapalnych? 

Offline iwona

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 08.05.2014
  • M: Irlandia
Odp: powracające zapalenie łap
« Odpowiedź #1 dnia: 12.07.2018 o 17:33 »
Hej Patrycja
moze warto sprawdzoc psu pod ogonem czy nie ma tam zadnych ran albo tego typy historii,ja wiem ze post jest dosc odlegly i moze juz wszystko ok z twoim pieskiem ,ale w razie czego to radze sprawdzic ja tak mialam ze swoim Barrym i okazalo sie ze to choroba genetyczna bo czym bysmy lap psu nie leczyli nic nie pomagalo.pozdrawiam