Autor Wątek: Gotowe mięso dla szczeniaka, gdzie kupić?  (Przeczytany 2637 razy)

Offline akapap

• Forumowicz
  • *
  • Data rejestracji: 12.10.2016
  • M: Mińsk Mazowiecki
Gotowe mięso dla szczeniaka, gdzie kupić?
« dnia: 24.11.2016 o 11:17 »
Hej,

po walkach z karmami chcę przeskoczyć na żywienie domowe. Gdzie kupujecie mięso dla psa? Z tego co wyliczyłem, poprawcie mnie jeśli się mylę, szczeniakowi muszę dać dziennie 1kg mięsa i 1kg dodatków (ryż, marchewka itp.).
Gdzie kupujecie mięso. Ja co chwilę słyszę, że a to ten ma zrzuty z marketu, ten ma dostęp do taniego mięsa. Nie muszę szukać mega okazji ale kupowanie kurczaków w mięsnym też jest bez sensu. Na necie są kostki wołowe, myślicie, że to jest dobry produkt, kosztuje raptem 2PLN za 1kg. Mieszkam w okolicy Mińska Mazowieckiego i jakoś nie wiedziałem takich ofert. Co do barfa to mam mieszane uczucia, może na pierwszy rzut zacznę z gotowanym jedzeniem.
A co do karm suchych to mam mieszane uczucia, czy droga czy tania zawsze te kupy są za duże. Dam tyle samo jedzenie mokrego (w przeliczeniu na suchą) to kupy prawie nie ma. Tzn. zamiast suchego 300g, daje  1,2kg mokrego (450g mięsa)  i wtedy kupy są mikro. Chyba tego nie da się oszukać, wygoda spoko ale dla psa suche to chyba z obowiązku niż z chęci ludzie dają.

Pozdrawiam!

Offline irena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 04.02.2015
  • M: Piaseczno
Odp: Gotowe mięso dla szczeniaka, gdzie kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.11.2016 o 12:23 »
Przejdź od razu na barf. Mięsa nie gotuj i nie mieszaj z suchym ani wypełniaczami takie jak ryż, kasza, ziemniaki czy makaron. Proponuje abyś zaczął od jednego gatunku mięsa np indyka czy wołowiny później stopniowo wprowadzasz wieprzowinę, kaczkę, gęś koninę itd W Barfie najważniejsza jest różnorodność. Po jakimś czasie podajesz podroby , a później kości . Tylko nie suche gnaty a kość z mięsem np szyja indycza, królik, kaczkę. Jeżeli po 3-4 dniach będzie ok to możesz zacząć podawać inne mięso. Przez takie stopniowe podawanie mięsa będziesz mógł zobaczyć jak pies je toleruje ( czy nie ma biegunek, czy nie występuje drapanie itd).  Mięso możesz kupować w sklepach mięsnych tylko pytaj o wołowe II lub III klasy im bardziej tłuste tym lepiej.  Poczytaj o Barfie na stronie http://www.barfnyswiat.org na początku może sie to wydawać dość skomplikowane ale później już się człowiek wie o co chodzi.  Warzywa mogą być surowe lub gotowane. Przed przejściem na taka dietę zrób badania morfologie i biochemie.

Offline xbeatrx

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 17.09.2011
  • M: MMz
« Odpowiedź #2 dnia: 24.11.2016 o 15:30 »
Mieszkam w okolicy Mińska Mazowieckiego i jakoś nie wiedziałem takich ofert.
no proszę Cię... na bazarku dostaniesz same pyszności. serduszka, nereczki, płucka, śledzionki, wątróbeczki, skrawki mięsne bardziej i mniej, to wszystko z krowy. cena? 2-3-4-5-6zł/kg, zależy jakie dobro. kostka wołowa? wielka, od nogi za 1-2zł. wolisz bardziej mięsne? żaden problem, też są 2-5zł/kg. raz mi się udało nawet wymię utrafić.
tylko musisz przyjeżdżać rano i specjalnie wołać mięso dla psa, nie ograniczać się do jednego stoiska tylko po wszystkich pochodzić.
a kurczaka jemy marketowego, bo to jedno i to samo czy on z ubojni czy z marketu.

Offline patrycjawilk90

• Forumowicz
  • *
  • Data rejestracji: 28.01.2022
  • M: Mińsk Mazowiecki
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2022 o 21:09 »
Ja kupuję mięsko tylko z certyfikatem QAFP. Zawsze zdrowe i świeże. Polecam zajrzeć na qafp.pl i poczytac wiecej o tym systemie jesli ''slyszycie'' pierwszy raz.