Autor Wątek: Nieposłuszny pies  (Przeczytany 1360 razy)

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.08.2016
Nieposłuszny pies
« dnia: 18.12.2016 o 22:01 »
Mam 5 miesiecznego owczarka, mam problem. Chciałem dać go na szkolenie obronne ale jest za mały. Trener kazał mi chodzić z nim na spacery i się nie przejmować.  On nie słucha,  na spacerze rzuca się do samochodów i ludzi ciężko go utrzymać. Nie słucha żadnych komend, nie daje się złapać jak jest przy kojcu. Dziś wpadł do kurnika... prawie zameczyl kury. Pies za parę dni będzie miał 6 miesiecy. Czy da się go jeszcze wytresować?  czy przegapiłem ten okres? Pies wylewa wodę w kojcu, na placu wszystkie przedmioty są jego. Próbowałem go jakoś trenować ale nie skupia na mnie uwagi interesuje go otoczenie.

Offline becia166

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
  • M: Mroków
Odp: Nieposłuszny pies
« Odpowiedź #1 dnia: 18.12.2016 o 22:46 »
Na szkolenie dla psa nigdy nie jest za późno :) Na szkolenie obronne nie chodzi się ze szczeniakiem to raz dwa musisz z psem najpierw przejść szkolenie z posłuszeństwa i musicie mieć te umiejętności opanowane na 100%. Twój psiak to jeszcze dziecko, co nie oznacza że nie potrzebuje nauki prawidłowych, akceptowalnych w ludzkim świecie zachować, czy ludzkie dzieci zostawiamy same sobie i nie uczymy funkcjonowania w świecie? To samo dotyczy psów, a tego trenera omijaj szerokim łukiem, dobry trener pokaże ci jak należy pracować z psiakiem, nauczy jak skupić go na tobie :)

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: 18.12.2016 o 23:04 »
Skoro interesuje go otoczenia nie masz mu nic ciekawego do zaoferowania. Otrzymuje nagrody podczas treningów?

Offline pauka1993

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.05.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2016 o 00:48 »
A ćwiczysz z psem posłuszeństwo? Bo przecież żeby pies słuchał komend, najpierw musi się ich nauczyć, trzeba z nim trenować w różnych warunkach i sytuacjach.Nauka to też socjalizacja z otoczeniem, wychowanie, zabierasz go w nowe miejsca? Do miasta, na dworzec czy obok szkół? Psa można zacząć trenować w każdym wieku, ale im wcześniej tym lepiej, bo potem jak dorośnie mogą się zacząć prawdziwe kłopoty. Ja zaczęłam od pierwszego dnia, kiedy przywiozłam psa do domu, miał wtedy 10 tyg.
« Ostatnia zmiana: 19.12.2016 o 01:01 wysłana przez pauka1993 »

Offline gosiaczek1313

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.11.2010
  • M: Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2016 o 11:05 »
Co z nim próbujesz ćwiczyć? Podaj jakiś przykład, jak to robisz po kolei i w jaki sposób nagradzasz?

A do trenera, który podpowiada tylko spacery i nie przejmowanie się sytuacją, ja bym już nie poszła.

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 19.12.2016 o 12:33 »
Z nim się nic nie da zrobić, jak wołam to nie chce przyjść. Nie chce siadać, aportować nic. Biega po placu i frajdę mu sprawia jak chwyci coś w zęby i mi ucieka... nie da się go ogarnąć...;/ już myślałem żeby w jakimś zamkniętym pomieszczeniu go ćwiczyć gdzie nic nie ma w pobliżu może by skupił na mnie swoją uwagę. Znacie kogoś kto udzieliłby mi wskazówek odnośnie jego tresury? okolice Częstochowy? mogę dojechać do Katowic czy gdzieś na Śląsk sam nie daje rady...

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.10.2014
  • M: Kiełczów
« Odpowiedź #6 dnia: 19.12.2016 o 13:11 »
Jeśli chodzi o obronę to polecam Michała Wiśniewskiego, treningi odbywają się co drugi weekend w Bycinie.

Jeśli chodzi o posłuszeństwo... pamiętaj, że w obronie też masz sporo posłuszeństwa ;)

Myślę, że najlepiej jeśli zapiszesz się do jakiejś rozsądnej psiej szkoły, tam nauczą Cię jak rozpoczyna się trening i co zrobić, żeby pies chciał z Tobą pracować. Póki co możesz po prostu brać smaczne jedzenie (czyli nie żadne suche ciasteczka kupowane w sklepie zoologicznym) i próbować ćwiczyć ze swoim psem - na początku niech to będzie  5 minut :) Pamiętaj, że trening ma być interesujący dla psa :)

Być może zainteresuje Cię mój wpis na blogu na temat rodzajów nagród:
http://dwapsyimy.blog.pl/2016/12/15/jak-nagradzac-psa/

Offline Fahra

• Ekspert
  • Data rej.: 26.01.2012
  • M: za gorka...
  • Teamwork
« Odpowiedź #7 dnia: 19.12.2016 o 16:04 »
Tre_k -pies pokazuje Ci dokladnie to,czego sie do tej pory nauczyl - czyli niczego za wyjatkiem tego,ze to wielka frajda bawic sie z Toba w berka w wariancie takim,ze to on ucieka a Ty gonisz...

Twoj pies jest calkowicie normalny. Nie potrafi opisanych przez Ciebie rzeczy - "sam z siebie" nie potrafi ich zaden pies. To nie jest tak, ze wypowiadamy magiczne slowo "rownaj", w psim mozgu robi sie "klik" i czworonog ustawia sie absolutnie prawidlowo z naszej lewej strony i tam tez idzie razem z nami kiedy my   ruszamy do przodu. Podobnie nie ma co oczekiwac,ze na inne magiczne slowo "waruj" pies rzuci sie na glebe i zastygnie w postawie sfinksa. Magicznych slow ,niestety,nie ma, pozostaje wiec tylko wypracowanie pozadanych zachowan.

Na poczatku wydaje sie to trudne,szczegolnie wtedy,kiedy i wlasciciel jest poczatkujacy. Wtedy latwo o frust, bo cos nie wychodzi, o stres dla przewodnika i psa. Postaraj sie pojsc do rzetelnej szkoly dla psow,nie takiej,gdzie szkoli sie "na obrone,zeby gryzl wszystko,co na drzewo nie ucieknie",ale takiej,gdzie bedziesz mogl sie nauczyc jak komunikowac z psem,co zrobic,jakich srodkow i w jaki sposob uzyc,zeby osiagnac pozadane zachowanie.

Obojetnie jaka droga idzie sie do celu sa pewne ogolne zasady - cwiczy sie zawsze z glodnym psem. Mozna,ale nie trzeba uzywac specjalnych smaczkow,normalne jedzenie,ktore pies dostaje zawsze, wystarczy. Tyle,ze nie ma nic za darmo. Na kazdy kawalek trzeba zapracowac. Poza tym,przynajmniej ja tak robie,zaczynam nauke nowych dla psa rzeczy zawsze tam,gdzie najmniej jest "rozpraszaczy" - w mieszkaniu. Jezeli trzeba,zakladam smycz,ona daje mi kontrole nad psem , skraca radius i pomaga sie skupic.Cwiczymy krotko,ale czesto,konczymy zawsze wtedy,kiedy wlasnie cos wspaniale wyszlo. Chwalimy i nagradzamy  czesto, nawet na poczatku bardzo czesto. Kiedy w domu i na smyczy wszystko wyglada tak,jak tego chce -przenosimy sie na zewnatrz, do ogrodu. Kiedy i tam jest w porzadku zaczynamy szukac "odwracaczy uwagi" i idziemy na plac sportowy. Stopniowo zwiekszamy wymagania,jezeli zaczyna dziac sie nie tak cofamy sie do momentu,gdzie wszystko bylo ok.

Jeszcze mala uwaga co do szkolenia z obrony i posluszenstwa...Marita juz o tym pisala,ja sie tylko przylacze - kto nie panuje nad swoim psem w zyciu codziennym i to na 100 % nie powinien nawet myslec o cwiczeniu obrony i zaden solidny trener takiej pary szkolic nie bedzie. Wyobraz sobie dom,ktory ma tylko dwie sciany - to sa popedy i instynkty psa .ktore zostana pobudzone w czasie szkolenia- ale ktoremu dwoch scian brakuje - tych,na ktore skladaja sie  posluszenstwo,chec do wspolpracy z wlascicielem, poddawanie sie prowadzeniu przez przewodnika. Taki dom nie postoi dlugo - przy pierwszej silniejszej burzy zacznie sie chwiac, dach runie i zostana gruzy. Obrona sklada sie ,wbrew pozorom,z 50 % "posluszenstwa w codziennosci",25 % posluszenstwa wypracowanego w nizszych popedach, a dopiero ostatnie 25 % przypada na szkolenie obronne. I o tym warto pamietac.

Twoj pies jest mlody,nic straconego.

Zycze Ci znalezienia dobrego trenera i duzo radosci ze szkolenia Twojego futrzaka. To z pewnoscia wspanialy pies. :))
« Ostatnia zmiana: 19.12.2016 o 16:07 wysłana przez Fahra »

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #8 dnia: 20.12.2016 o 07:20 »
Katowice
http://www.marekfryc.pl/   skorzystaj

to już nie wskazówki tylko ogarniecie właściciela, pies jest stworzony do pracy z człowiekiem. Trzeba poswiecić mu sporo czasu.. to tak jak z dzieckiem.. W każdym wieku psa mozna czegoś nauczyć. Ale pies nie rozumie słów których nie zna, komend które nie zostały wprowadzone albo nie były utrwalane.

Szkolenie z obrony sobie odpusc dopóki nie zapanujesz nad psem bo skutki mogą być tragiczne a pewnie chodzi o zwykłą obrone, ewent. strózówke  a nie sportowe ipo. Trenera zmień od razu, to nie jest człowiek na wlasciwym stanowisku bo szkoda psa i Ciebie.

Ćwicz z psem w miejscu gdzie nic go nie rozprasza, skupiaj jego uwage na sobie czymś co go interesuje (aport, żarcie). Stopniowo wprowadzając '''rozpraszacze''

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.10.2014
  • M: Kiełczów
« Odpowiedź #9 dnia: 20.12.2016 o 10:53 »
Wiele przydatnych wskazówek znajdziesz też na stronie: http://dogup.pl/

Offline Rafik

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.05.2016
  • M: Radzymin
« Odpowiedź #10 dnia: 20.12.2016 o 19:13 »
Linka dla psa również do treningu by się przydała skoro pies Ci ucieka.

Offline madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.08.2014
  • M: Zawiercie
« Odpowiedź #11 dnia: 24.12.2016 o 17:07 »
Skoro możesz dojechać do Katowic to jedź do Marka Fryca, zapisz się do niego na posłuszeństwo i pilnie ćwicz.  Będzie dobrze😀
w Zawierciu lub okolicach często spotykamy się na ONKOWe spacery-zapraszamy😀

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 04.01.2017 o 20:15 »
Szkolenie odbywa się w Katowicach tak? ćwiczycie w okolicach Zawiercia?