Autor Wątek: Sprzedawcy psiego mięsa  (Przeczytany 238 razy)

Offline Norek19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2016
  • M: Tuchola
Sprzedawcy psiego mięsa
« dnia: 19.01.2017 o 20:30 »
Witam jakich sprzedawców polecacie chodzi wysyłkę
Mam na oku Aspol ale opinie są podzielone

Offline becia166

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2013
  • M: Mroków
Odp: Sprzedawcy psiego mięsa
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2017 o 20:54 »
Wprawdzie ja barfem nie karmię, po niemiłych przygodach właśnie z Aspolem ale na facebooku polecali ten sklep http://sklep.belloandfriends.pl/ może ktoś zna i się wypowie :)

Offline oskardeka269

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 20.01.2017
  • M: Gdynia
« Odpowiedź #2 dnia: 20.01.2017 o 18:04 »
Spod lady zaprzyjaźnionego rzeźnika ;)

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.02.2018
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2018 o 16:00 »
Witam
A ja z innej beczki
Niedawno kupiłem od sprzedawcy mięso w kostkach mrożone wołowe i po rozmrożeniu strasznie śmierdzi
Czy takie mięso można podawać psu ?

Offline Rafik

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.05.2016
  • M: Radzymin
« Odpowiedź #4 dnia: 20.12.2018 o 11:03 »
Ja bym nie ryzykował...

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #5 dnia: 20.12.2018 o 11:07 »
nie będę robić reklamy, chyba że ktoś bardzo chce takie informacje... Ale może sporządzić listę firm i jakiś ocen co do jakości produktów dla psów, tym bardziej że barfowanie staje się bardzo modne?
Zaopatruje się w róznych miejscach w mięso dla psów. W pewnej czesci sa to sklepy internetowe. Są takie miejsca w których można uzyskac mięso typowe dla psów, dostałam takie z trzech firm które ciesza się dobrym powodzeniem. Mięso po rozmrożeniu śmierdziało, mało tego - cała lodówka mi się zasmierdziała, poniewaz nie mialam już miejsca w zamrażalce i część batonów trzymałam w lodówce. Takie mięso jest przeznaczone głownie dla psów, zazwyczaj pochodzi z głowizny, nóg ( czyli to co zazwyczaj można spotkac w psich  mielonkach ) ale zapach jest dokładnie taki sam gdy dostałam surowy nos wołowy ze znanego mi źródła, świeży nawet jeszcze nie mrozony. Dlatego nie przejmuję się tym zapachem, psy jedzą, koopy idealne.

Gdy zamawialam z innej firmy, to chyba najstarszy mięsny internetowy sklep. Zamawiając rózne mięsa wszystko było ok, przy trzecim zamówieniu sarnina, jeleń po rozmrożeniu miał wlasnie taki sam zapach, kolor mięsa był w porządku (nie szaro brązowy). Zdazało się to jeszcze kilka razy. W koncu zaczełam zamawiać z innego sklepu internetowego w którym produkty są zdatne do jedzenia przez ludzi tam wszystko jest w najlepszym porzadku, choć gdy mieli nosy wolowe też śmierdziały. Wycofali je chyba ze względu na ten zapach.

Sprawdz date waznosci, zepsute mięso śmierdzi niemilosiernie, osoba wrażliwsza na zapachy nie mogła by stanąc obok. Moze kostki były wczesniej źle przechowywane? Dotarły do ciebie rozmrożone? Albo jest to zapach o którym pisałam wczesniej.

Nie wiem skąd zamawiales te kostki ale są źródla które wysyłają totalny syf, typowy przemiał dla psów. Nie ma tam opisu procentowego z czego kostka sie dokładnie składa. Są często bardzo tłuste a zamiast mięsa są tam zmielone uszy, wymiona czyli tak jak w tanszych puszkach karmy mokrej. 

Moje psy mają żelazne żołądki, może dlatego ze jedzą wszystko, gdyby je puścił w las to z głodu zeżarły by najbardziej śmierdząca padline.
Jak nie masz pewnosci, nie podawaj, dopytaj producenta i zainwestuj w mięso przeznaczone dla ludzi, przebadane, z jakimiś certyfikatami wedle wymogow spozywczych, mieso w kawałkach, nie mielonki .
« Ostatnia zmiana: 20.12.2018 o 11:09 wysłana przez Kamila_ »

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #6 dnia: 20.12.2018 o 11:50 »
firmy internetowe z którymi miałam styczność:

AS POL - kilka zamówień które były w porządku, któregoś razu dziczyzna przyszła śmierdząca. Od 2 lat chyba nic nie zamawiałam ze względu na wysokie ceny, więc nie wiem jaka jest teraz sytuacja.
Ale brałam rózne częsci, od mięs mielonych czego staram sie unikac po kawałki. Wszystko przychodziło zamrozone na kość, dobrze zabezpieczone. W jednym zamówieniu nie dotarły pewne mięsa do mnie mimo że na fakturze sie pojawiły, ale pozytywnie można było sytuacje rozwiązać, pomyłki zawsze się zdarzają.

CHAMPION/ e-zoologia - Wszystko przyszło zamarznięte, w ofercie przewaga mielonek (kostek i batonów). Niestety wołowina śmierdziala ale nic poza tym. Tak ładnych kup jeszcze nie widziałam, choć miałam obawy że przy śmierdzącym narobię psom bidy i będzie placek... obawy sie nie potwierdziły, ostatni raz brałam wołowine z kością, kolor ma inny jak na wolłowinę ale to raczej przez kość i szpik . Mają swój barfobus i trasa objemuje coraz więcej rejonów, także można zyskać dostawe pod sam dom. Chętnie podejmują wspolprace. Wysyłka przy prawie 30kg tez jest darmowa.

Barfiaki - Duży wybór, to jeden z moich ulubionych dostawców, panie zarzadzające interesują się czy otrzymujemy paczkę, czy kurier czasami nie leci w kulki.. Dzwonią i pytają czy paczka została odebrana.  Mięso przychodzi zamrozone, i może stać w pokojowej temperaturze nie wyciągane z kartona z 5 dni, tak jest zabezpieczone styropianem i wkladami z lodem.. Też planują darmowe dostawy w rózne czeci kraju. Są na facebook i aktualizują listę dostaw na dany miesiąc. Mielonki, mięso w kawałkach , podroby, mięsne kości, a nawet krew- wszystko w jak najlepszym porzadku. U mnie niektóre sklepy mięsne nie oferują tak dobrych i swiezych produktów.
Ceny całkiem w porządku. Na grupie fb Barfiaków jest post w którym umieszczamy zdjęcia danych produktów, można ocenic i dopytać o jakość klientów. Można tez u nich zamówić wędliny, kiełbasę dla ludzi bo ich produkty są zdatne do spożycia przez ludzi, na osobnej stronie fb mają oferte Jeziorany Super smak.

są jeszcze madagaskar, primex, barf original, barf expert i wiele innych ale przewaznie oferują mielonki i ceny mają kosmiczne, dlatego lepiej kupić u zaufanego dostawcy, w swoim sklepie mięsnym, okolicznej hurtowni mięsnej, rzeźni czy u gospodarza  [tak]

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.02.2018
« Odpowiedź #7 dnia: 20.12.2018 o 20:28 »
Daty ważności właśnie na kostkach nie ma.
Nie jest to taki zapach by nie można było koło tego stanąć tylko śmierdzi z bliska.Pokarm dotarł do mnie zamarznięty. Pies wcina równo a powiedział bym nawet że bardziej niż poprzednie mięso