Autor Wątek: jak uniknąć chorób skóry u owczarka długowłosego ?  (Przeczytany 326 razy)

Offline wrobel

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 27.01.2017
  • M: Poznan
Czy sa jakieś witaminy ,jakaś karma czy jedzenie żeby nic takiego jak problem ze skórą się pojawił?

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.06.2015
  • M: Wrocław
Odp: jak uniknąć chorób skóry u owczarka długowłosego ?
« Odpowiedź #1 dnia: 27.01.2017 o 08:00 »
Czy sa jakieś witaminy ,jakaś karma czy jedzenie żeby nic takiego jak problem ze skórą się pojawił?

Pewności nigdy nie ma. Ze sporym prawdopodobieństwem jakaś karma hipoalergiczna.

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
« Odpowiedź #2 dnia: 27.01.2017 o 08:08 »
Nikt tak  naprawdę nie poda Ci recepty na zdrowa skórę u długowłosych, ja z własnego doświadczenia na podstawie 3 owczarków mogę powiedzieć  tak : 2 poprzednie były kąpane co jakiś czas w  dobrych  szamponach dla psów długowłosych, oba miały łupież, suchą skórę ale włos ładny, obecna sunia ma 19 miesięcy, nie była do tej pory kompana w żadnym środku "chemicznym" od małego jeździmy z nią od maja  nawet do października nad zalew z bardzo czysta wodą, w zimie jak jest ładny świeży śnieg nacieramy ja tym czystym śniegiem ( oczywiście tez po za miastem  gdzieś w polach), dostaje żółtko  surowe raz w tygodniu i olej lniany do serka wiejskiego  raz lub 2 razy w tygodniu, w zależności od tego ile razy ma ochotę  na serek, na tym koniec. Młoda ma zdrową skórę i okrywę. Długowłose wymagają tez regularnego czesania.

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.02.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #3 dnia: 27.01.2017 o 11:13 »
Duża ilość kwasów omega 3,6,9 najlepiej olej z wiesiołka lub kapsułki kupowane w aptece dla ludzi, u nas niwelują problemy skórne właśnie, jeśli takowe się nasilają w okresie newralgicznym tz. obecność pyłków i traw wtedy objawy alergii znacznie łagodnieją co świadczy o dobrym działaniu tychże kwasów.