Autor Wątek: Śląsk który ośrodek szkoleniowy wybrać  (Przeczytany 386 razy)

Offline konradZ

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.05.2009
  • M: OsieK
Śląsk który ośrodek szkoleniowy wybrać
« dnia: 28.01.2017 o 22:57 »
Witam

Zasadniczo ze względu na pogodę trochę nam sie opóźniło szkolenie ON zamiast ruszyć w 6 miesiącu będzie to 1.5 miesiąca później. Początek oczywiście posłuszeństwo następnie obrona cywilna. Na oku mam dwa ośrodki na Muchowcu PERRA Paweł Górecki oraz K9 u Marka Fryca .

Będę dojeżdżać blisko godzinę do obydwóch tak ze odległość tutaj nie ma znaczenia , no chyba ze ktoś zna dobra szkołę w rejonie Myszkow-Zawiercia-Siewierza

sugestie mile widziane opinie jeszcze bardziej :)

zender

Offline madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.08.2014
  • M: Zawiercie
Odp: Śląsk który ośrodek szkoleniowy wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2017 o 16:46 »
Marek Fryc- polecam.
Tej drugiej szkoły nie znam.

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.10.2014
  • M: Kiełczów
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2017 o 12:53 »
Może zamiast obrony cywilnej spróbujecie swoich sił w obronie sportowej (IPO)? Do Byciny co drugi weekend przyjeżdża Michał Wiśniewski, ja z nim trenuję i jestem zadowolona. Największym plusem Michała jest to, że ciągle się uczy np. teraz przyjedzie jako obserwator na seminarium z Martinem Plechackiem.

Trenując obronę sportową możesz później zdać egamin IPO :)

Tutaj jest filmik jak Michał pozoruje mojemu psu:
https://www.youtube.com/watch?v=cXUwvJFjOJc&t=45s

Offline konradZ

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 07.02.2017 o 21:20 »
................ Do Byciny co drugi weekend przyjeżdża Michał Wiśniewski, .......

Witam
Dziękuję za odpowiedz Bycina dość daleko od mnie szkoda mi czasu na jazdę wole go poświęcić psu , już te dwa ośrodki znajdują sie dość daleko. 50min jazdy w jedna stronę na godzinę szkolenie.  W moim rejonie występuję powszechnie znany p.Zagaj - bylem lata temu 1 raz i nie przekonałem sie.

Wychodzi na to ze do K9 sie zapiszę. Po wykonaniu posłuszeństwa zobaczymy czy dam rade iść w IPO ::). W miedzy czasie może uda sie psiaka chociaż na jednej wystawie pokazać.

zender

ps. Jak ktoś jest zainteresowany spotkaniami w rejonie Myszkowa/Koziegłowy/Siewierz to proszę o kontakt

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 08.02.2017 o 16:15 »
Noo my na obronę jeździmy 160 km w jedną stronę, ale moim zdaniem do fachowców warto pojechać dalej :)

Offline konradZ

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 09.02.2017 o 20:33 »
Noo my na obronę jeździmy 160 km w jedną stronę, ale moim zdaniem do fachowców warto pojechać dalej :)

po takiej drodze pies jeszcze jest na tyle chętny aby coś działać ? Nie-ukrywam ze jak pies będzie pojętny [brawo] oraz właściciel cierpliwy  :DD to może być ze i tam zawitam wg may  do Byciny mam 1.1h

Ja odkryłem ze PERRA dzleiała również w Sosnowcu tak ze wybiorę się tam na próbę  8).

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 10.02.2017 o 11:27 »
Na każdy trening jeżdżę autem i mój pies jest nauczony, że w samochodzie się odpoczywa, a dopiero na placu jest akcja. Myślę, że drugim domem psa sportowego jest klatka w samochodzie :) np. dzisiaj popołudniu jedziemy na seminarium - o godz. 18 rozpoczyna się wykład (psy oczywiście w autach) a jutro od rana treningi obrony i wieczorem znów wykład, w niedzielę od rana treningi i wieczorem powrót do domu.

Do Byciny jeżdżę 2 razy w miesiącu na obronę i raz w miesiącu na posłuszeństwo :) ale tak jak napisałam - trenuję z ludźmi, dzięki którym liczę, że spełnię swoje marzenie, czyli start w zawodach IPO :)