Autor Wątek: Oso  (Przeczytany 15847 razy)

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2013
  • M: Warszawa
Odp: Oso
« Odpowiedź #390 dnia: 01.10.2018 o 14:01 »
Dorotka zaangażowana w pomoc bidom to i czasu nie ma za wiele ale poprosimy foteczki Oso  >:< >:< >:<

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.10.2016
  • M: Katowice
« Odpowiedź #391 dnia: 02.10.2018 o 21:43 »
 Bardzo nam miło ,że jeszcze Nas pamiętacie .Niestety  nie mogę wrzucić  zdjęć  :M  próby spełzły na  niczym :M
Co do Oso to niestety nie marnuje czasu   xxx Niby jest poprawa ale jednak nie do końca .Teraz czekamy na sprawę w sądzie , gdyż Oso pogryzł sąsiada psa.Oba psy były bez smyczy .Duzy pies więc w amoku powinien pogryźć również człowieka czyli swojego pana .Niestety mój facet został pogryziony przez sąsiada psiaka w trakcie rozdzielania. Nie będę opisywać całego zdarzenia bo aż dwa dni prawie się ciągło aż w końcu wezwana została policja przez Nas.Okazało się przy policji ,ze pies nie szczepiony od 2016r. Mój facet  szczepienie przeciw tężcowi  drugie szcepienie za miesiąc a potem za półroku.Na dzień dobry po sprawdzeniu przez Pana policjanta książeczki szczepień psa od sąsiada dostał informację ,że sprawa idzie do sądu z powódctwa cywilnego.Pies  bez smyczy, pies nie szcxepiony,pies pogryzł czyli trzy mandaty na pewno .My natomiast mandat ,ze pies bez smyczy.Próba dogadania się z sąsiadem w taki właśnie sposób się zakończyła.Chcieliśmy zapłacić za leczenie psa  oraz zobaczyć zaświadczenie o szczepieniu.Nie dało się . Tak więc czekamy jaki będzie koniec tej sprawy. No i sami powiedzcie jest się czym chwalić  :( O kotku nie wspomnę  :M .I tak cały czas szkolimy się z wyeliminowaniem agresji Oso do czworonożnych futrzastych  :M :M . 5 razy sukces bo przejdzie obok psa za płotem czasem obok minie psa a czasem masakra nnie da się przejść  :M Ot i tak  żyjemy .  Chociaż najważniejsze chyba to jest to ,że jest  zdrowy i grzeczny ogólnie  >:< No po za wyjątkiem  strach przed burzą , strzały i nienawiść do futrzastych  :DD :DD

Ps. Może ktoś mi wrzuci  ja bym wysłała na mesengera  ??:) ??:) to potrafię  :DD :DD
« Ostatnia zmiana: 02.10.2018 o 21:44 wysłana przez .Dorka. »

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.02.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #392 dnia: 02.10.2018 o 22:30 »
Dorotka, historia jak z filmu. Dobrze, że razem z mężem się trzymacie i macie mimo wszystko pozytywne podejście ale nie ma czego zazdrościć.
Powodzenia  [tak]

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #393 dnia: 03.10.2018 o 07:43 »
Oj to niefajna historia  :( szkoda, że sąsiad mało ugodowy i nie można się dogadać  :(

Mizianko dla Osunia łobuziaka i oby nie było więcej takich przygód  >:< >:<

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #394 dnia: 03.10.2018 o 10:15 »
O jej, ale nie miłe wieści :( trzymajcie się kochani.

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #395 dnia: 03.10.2018 o 10:51 »
Dzisiaj mi przyszło, czy nie myśleliście żeby Oso chodził w kagańcu (są takie, które psu faktycznie umożliwią dużo tylko nie gryzienie). Na moim osiedlu ludzie mają młodą suczkę ON z agresją smyczową, pies puszczony do innych psów jest bardzo przyjazny ale właściciele wychodzą na spacer z psem tylko w kagańcu mimo że według mnie kaganec nie jest potrzebny ale właściciele się boją i kaganiec musi być.

podeślę linka jak znajdę ten kaganiec

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #396 dnia: 03.10.2018 o 10:58 »
My mamy fizjologa i dla mnie jest super. używamy sporadycznie ale jeżeli już to spokojnie pies może w nim ziać, pić i zjadać smakołyki  :)

http://ipo-sklep.pl/p1245,owczarek-niemiecki-sport-pies-kod-ch-562.html

Fajne są też baskerville, mięciutkie i po zmoczeniu można je trochę dopasować do kształtu pyska ale mi osobiście się nie podobają 

https://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/kaganiec_dla_psa/372178?gclid=Cj0KCQjw0dHdBRDEARIsAHjZYYCbOAfOw5Lwkm9k3b0P0Y0q8WJX1dhA-_7_67u98alIqP0u617nK1caAlV6EALw_wcB
« Ostatnia zmiana: 03.10.2018 o 11:00 wysłana przez Karinek »

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #397 dnia: 03.10.2018 o 11:04 »

Offline Tiago

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.06.2014
  • M: Poznań
« Odpowiedź #398 dnia: 03.10.2018 o 15:50 »
To się Wam historia przydarzyła :o Szczęście w nieszczęściu, że nie skończyło się wszystko dużo gorzej...  (::)
Pozdrawiamy i oby jak najmniej takich "przygód" >:<

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #399 dnia: 07.10.2018 o 20:48 »
Kiedyś myśleliśmy o kagańcu ale jakoś padło to gdzieś w zapomnienie. Teraz może faktycznie kupić ten ogranicznik mordkowy  ??:) Chociaż gadzina  10 razy przejdzie koło kolegi zza płotu i nic  a czasem nie przejdzie spokojnie  xxx .Dziękuję za linki  cos się pomyśleć  ??:)

Offline monika2415

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.05.2015
  • M: Manchester/Buxton UK,Szczecin PL
« Odpowiedź #400 dnia: 09.10.2018 o 17:56 »
 :o Co ja czytam ? Nie dobrze  :( Oby wszystko dobrze się zakończyło !
Pozdrawiamy  >:<

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.03.2014
« Odpowiedź #401 dnia: 22.10.2018 o 11:17 »
Ja miałem chopo fizjologa i teraz mam baskerville. Plusy i minusy- w chopo pies ma mniejszą mozliwość zjedzenia kości z trawnika ale jest cięższy i rozpedzony pies w nim jak uderzy w psa czy dziecko to moze być problem. Baskerville lekki,łatwiej psu w nim cos zjeść (do treningu lepszy) krzywdy nie zrobi w nim ale szybciej się brudzi i gorzej myje.  Z tą agresją współczuje, mnie czesto xena tym też dzwiga ciśnienie. Pozdrawiam

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #402 dnia: 11.11.2018 o 20:09 »
Dzieki cziluj , moja chłopa na razie nie chce Osowi kupować kagańca et typowo facetowskie :M  Dostalismy dwa listy z policji jeden  odpis zeznań poszkodowanego tj. mój  i drugie pismo ,że sprawa poszła do sądu .jednym słowem oszczędnośc jak nic  ??:) Oso jak na razie grzeczny ,zdrowy .Tylko znowu chłopakowi cos się w główce pomieszało i szczeka  w domu jak jesteśmy  czyli wróciliśmy do początków szczekania  ??:) Pytanie czemu co  się stało ,pracujemy  wysyłka do kuchni na wyciszenie  :DD Może wypad w góry przesiadywanie cały czas na dworze mu przewróciło w główce co nie co  :DD :DD  No i tak sobie razem zyjemy choć właściwie to faceci za sobą sa a ja gdzieś tam  na boku  :DD :DD :DD

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.03.2014
« Odpowiedź #403 dnia: 14.11.2018 o 18:37 »
Dorka jak się zdecydujecie na kaganiec to napisz mi pw,oddam ci za darmo tego baskerville bo xena w nim coś wpierdzieliła z trawnika,nie zdążyłem wyciągnąć i znów mieliśmy kosztowne leczenie więc wracam do chopo. Jeśli nie chcecie to daj znać wtedy go dam na cele dla biednych psów.

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #404 dnia: 12.12.2018 o 20:14 »
cziluj dziękuje bardzo ale mój uparty facio uważa ,że jest nie potrzebny  ::) Zapłacił  100zł  mandatu przyznanego przez Sąd .Widocznie za mało ,żeby zmądrzeć  :DD