Autor Wątek: Problem ze szczeniakiem  (Przeczytany 346 razy)

Offline Mektub

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.03.2017
Problem ze szczeniakiem
« dnia: 29.03.2017 o 09:18 »
Witam, od 2 tygodni posiadam owczarka niemieckiego, suczka ma 3.5 miesiąca została przywieziona z hodowli na wsi a teraz jest w mieszkaniu. Problem polega na tym iż jest ona strasznie strachliwa względem innych ludzi oraz boi się chodzić na spacery ( przechodzi kilkanaście metrów a następnie wyrywa się w kierunku klatki schodowej ) nikt nie może jej pogłaskać ani się pobawić poza mną. Kiedy jestem z nią sam wszystko jest w porządku, bawi się, rozrabia i jest energiczna natomiast przy kontakcie z innymi ludźmi chowa się za mną i widać że się boi. Czy jest to normalne i czy można z tym coś zrobić? A może psiak potrzebuje trochę czasu żeby się przyzwyczaić?

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.09.2016
  • M: Łódź
Odp: Problem ze szczeniakiem
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2017 o 10:18 »
Jak dla mnie to nie jest normalne, i są to braki socjalizacji wynikające przez błędy hodowcy.  Praca ze smaczkami, dużo cierpliwości i wprowadzanie wszystkiego powoli.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #2 dnia: 29.03.2017 o 10:40 »
zgadzam się z Danielem bo to nie jest normalne tym bardziej że ona ma 3,5 miesiąca więc powinna być otwarta na kontakty z innymi ludźmi. moje maluchy jak były odbiory to jak ktoś przyszedł wybiegały do obcych ludzi i chciały być kiziane i miziane. nikt mi nie zgłaszał że są lękliwe i że się boją obcych ludzi. zresztą większość swoich maluszków już odwiedziłam i wszystkie były bardzo chętne na dotyk. widocznie źle była socjalizowana, dużo pracy i smakołyki może wybierz się też do jakiegoś psiego przedszkola. pomalutku i do przodu.
« Ostatnia zmiana: 29.03.2017 o 10:43 wysłana przez Paulina K. »

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2013
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 29.03.2017 o 11:54 »
A ja przewrotnie powiem, że to normalne...............w przypadku psa, u którego nikt nie zadbał o prawidłową socjalizację. Pewnie  wychował się w zamkniętym otoczeniu, bez kontaktu z ludźmi. Okres kiedy szczenię powinno poznać jak najwięcej rzeczy, kiedy jest ciekawskie, odważne to okres do 16 tygodni i jest to najważniejszy okres w życiu szczeniaka na tzw. socjal. U Twojego malucha niestety hodowca nie zadbał o to dlatego będzie Cię kosztowało dużo więcej pracy i cierpliwości.
Tak jak napisała Paulina najlepiej byłoby wybrać się z maluchem do psiego przedszkola  [tak]

Offline Mektub

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.03.2017
« Odpowiedź #4 dnia: 30.03.2017 o 08:01 »
Rozumiem, w takim razie uzbrajam się w cierpliwość i zacznę szukać dobrego przedszkola dla Luny. Dzięki za radę ;)

Offline matimati

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.07.2018
« Odpowiedź #5 dnia: 29.07.2018 o 22:18 »
Psie przedszkole pomogło? Mam ten sam problem, dlatego pytam o rezultat...

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #6 dnia: 29.07.2018 o 22:36 »
Psie przedszkole nie rozwiąże problemu samo w sobie, ale dobry instruktor i sensownie przeprowadzone przedszkole pomoże nadrobić braki socjalizacyjne. Efekt końcowy zależy też od zaangażowania właściciela, naprawdę dobrego przedszkola i instruktora oraz od tego, jaki jest bazowy charakter psa (ten, który dziedziczy po rodzicach; faza socjalizacji, którą prawdopodobnie skopał hodowca, to jakby druga warstwa problemu). Jeśli charakter bazowy jest bojaźliwy plus socjalizacja u hodowcy była mierna, to efekty będą takie, że pies będzie pod kontrolą, ale zawsze pozostanie nieufny z natury.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili