Autor Wątek: karma Rinti Max-i-mum  (Przeczytany 347 razy)

Offline Suderin

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.08.2017
karma Rinti Max-i-mum
« dnia: 24.08.2017 o 15:29 »
Witam, czy ktoś kupował taką karmę?
stosunek ceny do jakości wygląda przynajmniej na papierze bardzo dobrze, oto skład:
Skład:
Świeża wołowina (min. 35%), świeży kurczak (min. 30%), skrobia ziemniaczana, hydrolizowane podroby (3%), podroby drobiowe (2%), groszek (suszony), białko ziemniaczane, skorupki ziarna babki (psylium), olej rybny, drożdże piwne (suszone), marchewki (suszone)
Dodatki fizjologiczne:
witamina A (15000 j.m./kg), witamina D3 (1200 j.m./kg), witamina E (octan tokoferylu)(150 mg/kg), miedź (siarczan miedzi(II), pięciowodny)(10 mg/kg), cynk (tlenek cynku)(90 mg/kg), cynk (chelat aminokwasowy, hydrat)(45 mg/kg), jod (jodan wapnia, bezwodny)(2 mg/kg), selen (selenin sodu)(0,2 mg/kg)

cena jaką znalzłem to 290 zl za 24 kg czyli około 12 zł za kg, w tej cenie chyba cięzko znaleść karmę z taką ilością świeżego mięsa?

Offline Barton_

• znów na obrotach
  • Pasterz
  • Data rej.: 18.04.2012
Odp: karma Rinti Max-i-mum
« Odpowiedź #1 dnia: 24.08.2017 o 20:52 »
...w tej cenie chyba cięzko znaleść karmę z taką ilością świeżego mięsa?
Ilością czego?
W suchej karmie nie ma świeżego mięsa.

Offline Suderin

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 25.08.2017 o 08:23 »
Doceniam trafny komentarz, jednak nic nie wnosi w moje pytanie, stosowałeś albo słyszałeś coś o tej karmie?

Offline emkg

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 17.08.2017
  • M: jozefin PL
« Odpowiedź #3 dnia: 25.08.2017 o 08:30 »
@Barton_ zadał pytanie o skład - jakkolwiek chyba zasadne ? świeże mięso w suchej karmie ? chyba mączka ze świeżego suszonego mięsa byłoby bardziej na miejscu ...
uważam, że kłamstwo w opisie składu w zasadzie przekreśla karmę, a przynajmniej zapala światełko ostrzegawcze ...

Offline Barton_

• znów na obrotach
  • Pasterz
  • Data rej.: 18.04.2012
« Odpowiedź #4 dnia: 25.08.2017 o 15:17 »
Doceniam trafny komentarz, jednak nic nie wnosi w moje pytanie, stosowałeś albo słyszałeś coś o tej karmie?
Ależ wnosi. Zadaję kłam Twoim twierdzeniem reklamującym karmę:
... stosunek ceny do jakości wygląda przynajmniej na papierze bardzo dobrze, oto skład:
Skład:
Świeża wołowina (min. 35%), świeży kurczak (min. 30%)
...
cena jaką znalzłem to 290 zl za 24 kg czyli około 12 zł za kg, w tej cenie chyba cięzko znaleść karmę z taką ilością świeżego mięsa?

Powtórzę raz jeszcze: Sucha  karma i świeże mięso się wzajemnie wykluczają. Nawet suszone mięso typu beef jerky to nie świeże mięso pomimo 100% ekstraktu mięsa.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017 o 15:18 wysłana przez Barton_ »

Offline Suderin

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 25.08.2017 o 23:09 »
Powiem szczerze ze tory jakie obrała ta konwersacja mnie zadziwia, ja tylko skopiowałem skład który znalazłem w jednym ze sklepów, poza tym wiele karm ma w składzie "świeże mięso" a to czy jest to prawda, czy nie to druga sprawa i nie za bardzo mnie to interesuje, i to czy w karmie Acana jest 4% świeżego sandacza czy tylko jego głowy i wnętrzności, i czy 12% Bizona w taste of the wild to faktycznie BIZON. Pytanie było proste, szukam osób które stosowały/lub słyszały od kogoś jakieś opinie o tej karmie.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #6 dnia: 26.08.2017 o 17:13 »
Powiem szczerze ze tory jakie obrała ta konwersacja mnie zadziwia, ja tylko skopiowałem skład który znalazłem w jednym ze sklepów, poza tym wiele karm ma w składzie "świeże mięso" a to czy jest to prawda, czy nie to druga sprawa i nie za bardzo mnie to interesuje, i to czy w karmie Acana jest 4% świeżego sandacza czy tylko jego głowy i wnętrzności, i czy 12% Bizona w taste of the wild to faktycznie BIZON. Pytanie było proste, szukam osób które stosowały/lub słyszały od kogoś jakieś opinie o tej karmie.

to chyba dosyć nowa karma albo bynajmniej ja tak uważam bo dopiero tydzień temu zauważyłam ją na zooplusie więc może nikt z forum jej jeszcze nie kupił i nie mają zdania na jej temat. ja teraz kupuję dla swoich psów karmę wolf of wilderness :) pozdrawiam