Autor Wątek: Carnilove  (Przeczytany 996 razy)

Offline Rawnez

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 14.12.2017
  • M: Płock
Carnilove
« dnia: 16.12.2017 o 19:22 »
Witam,
Mogłabym poprosić o opinie na temat karmy Carnilove? Mój piesek 1 grudnia skończył 6 miesiecy. Byliśmy na Brit Care, ale myślimy nad zmianą na Carnilove Salmon & Turkey large breed puppy.

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco (*)
    • Paco
Odp: Carnilove
« Odpowiedź #1 dnia: 18.12.2017 o 13:03 »
Plusem jest fakt, że nie zawiera zbóż oraz, że jest smaczna. Mojemu wybrednemu psu smakowała. Minusem jest "mączka" w składzie. Mączka, to może być wszystko, tylko nie mięso  :(  Osobiście wolę, jak podają ilość mięsa w składzie procentowym.
Warto poczytać: http://www.karmopedia.pl/carnilove-sucha-karma-dla-psow/.
Wprawdzie podano przykład innej karmy z tej serii ale jakiś ogólny obraz daje.
Pozdrawiam.

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.02.2018
« Odpowiedź #2 dnia: 17.06.2018 o 14:30 »
Witam
Czym różni się karma ..........
-BRIT CARE JUNIOR LARGE BREED    od
-BRIT CARE JUNIOR LARGE BREED LAMB RICE

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.02.2018
« Odpowiedź #3 dnia: 18.06.2018 o 12:34 »
Odpowie ktos czy to to samo czy jest jakaś różnica

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco (*)
    • Paco
« Odpowiedź #4 dnia: 18.06.2018 o 12:45 »
BRIT CARE JUNIOR LARGE BREED może być z jagnięciną i ryżem lub z łososiem i ziemniakami. Wymagane jest rozwinięcie nazwy o: "LAMB RICE" lub "SALMON POTATO GRAIN FREE" i wtedy wszystko jasne......

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.04.2018
  • M: małopolska
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #5 dnia: 07.03.2020 o 16:59 »
Siema!
Rishka do tej pory zajadała właśnie Carnilova, ale okazuje się, że karma jest strasznie tłusta, a psiak bardzo dobrze ją przyswaja i nie dość, że utyła mi dość sporo, bo waży już 39 (najbardziej to na zdjęciach widać), to mamy problemy, by schudnąć. Nawet zmniejszanie dziennej, zalecanej dawki o połowę, daje niewiele. Poza tym wydaje mi się, że jedna, mała miseczka karmy to trochę znikoma ilość, a Rishka łazi cały czas głodna.

Teraz pytanie do was, czy stosować dalej rygorystyczną dietę, ścinać dzienną ilość Carnilova znowu o połowę, czy dla świętego spokoju, po prostu zmienić karmę na np. Wolf of Wilderness (zwłaszcza, że dostałem z zooplusa kupon rabatowy ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Stosował już ktoś te dwie karmy? Jakieś rady, sugestie? Cokolowiek?
« Ostatnia zmiana: 07.03.2020 o 17:52 wysłana przez Klebezjusz »

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #6 dnia: 07.03.2020 o 17:17 »
Wolfa stosowaliśmy i purizon single meat. W sumie obecnie Nixi teraz jest na wolfie. O Carnilove się nie wypowiem bo nigdy nie dawałam swoim psiakom więc nic nie doradzę.

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #7 dnia: 07.03.2020 o 18:23 »
Hm.. Poczytałem sobie trochę i z tego co widzę, to w składzie Wolf of Wilderness w każdej paczce jest 41% drobiu, a tylko 4 % to mięsko z jelenia/jagnięciny/czy co sobie tam wybierzemy. Natomiast zaciekawiła mnie ta karma Purizona, bo głównym składnikiem jest mięsko które sobie wybraliśmy, czyli np. 30% koniny/kaczki/etc. - co o tym sądzicie?

Poza tym pytanie, czy te karmy też są takie tłuste jak Carnilove, ewentualnie jak to mogę sprawdzić?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #8 dnia: 08.03.2020 o 08:59 »
Hm.. Poczytałem sobie trochę i z tego co widzę, to w składzie Wolf of Wilderness w każdej paczce jest 41% drobiu, a tylko 4 % to mięsko z jelenia/jagnięciny/czy co sobie tam wybierzemy. Natomiast zaciekawiła mnie ta karma Purizona, bo głównym składnikiem jest mięsko które sobie wybraliśmy, czyli np. 30% koniny/kaczki/etc. - co o tym sądzicie?

Poza tym pytanie, czy te karmy też są takie tłuste jak Carnilove, ewentualnie jak to mogę sprawdzić?

Na zoplusie możesz kupić małe paczki po 1 kg bo taka jest promocja. O ile się nic nie zmieniło. To możesz kupić jeden smak purizon i jeden smak wolfa na spróbowanie. Moim zdaniem one nie są tłuste ale nie wiem jak wygląda Carnilove bo nigy nie kupowałam tej karmy. Nixi teraz akurat je wolfa.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #9 dnia: 09.03.2020 o 10:56 »
Carnilove ma b.dużo tłuszczy i białka. Poza WOW i Purizonem, sprawdź jeszcze Simpsons Premium.  Wszystkie trzy sa b.ok moim zdaniem.   Co do wiecznego głodu, jak głodna to zdrowa  :D. Ale spróbuj zalewać karmę wodą bezpośrednio przed podaniem posiłku psu. Psy jedzą wtedy wolniej, trochę dokładniej, może i uczucie sytości wzrośnie ?

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #10 dnia: 09.03.2020 o 22:45 »
Okej. Jutro wypłata więc na pierwszy strzał pójdzie ten Wolf of Wilderness, bo mi się opakowanie wzrokowo podoba. ^^' Trochę irytuje mnie ten kurczak w każdej paczce, bo za taką cenę wolałbym mieć w większości mięsko jakie zamawiam, a nie, że jest tylko dodatkiem w zaledwie czterech procentach. Nie wiem tylko, czy robić psiakowi tak zwany misz-masz i kupić zestaw testowy, czy po prostu jakąś jedną wielką paczkę.

Co do zalewania wodą. Dzięki, pomysł super. Bo o ile co do tej sytości to mam mieszane uczucia (okaże się jutro), to ostatnio tak się rozleniwiła, że jadła mi kolacje na leżąco, po zalaniu wodą stała przez cały posiłek i zjedzenie wszystkiego zajęło jej więcej czasu niż zazwyczaj.

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.03.2005
  • M: Rychwałd
« Odpowiedź #11 dnia: 10.03.2020 o 10:55 »
Co do Carnilove, spójrz sobie jeszcze tutaj: https://www.allaboutdogfood.co.uk/the-dog-food-directory

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #12 dnia: 10.03.2020 o 11:28 »
No ale że co, że ma dużą wartość odżywczą?

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.03.2005
  • M: Rychwałd
« Odpowiedź #13 dnia: 10.03.2020 o 12:47 »
No ale że co, że ma dużą wartość odżywczą?

Do poczytania. Analizy. Porównania z innymi. Zachęcam. I nic nie sugeruję.

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #14 dnia: 11.03.2020 o 10:31 »
Spoko, dzięki.
Chociaż ja do porównywania używałem karmopedii ^^'