Autor Wątek: Późno postawione uszy  (Przeczytany 1079 razy)

Offline Rawnez

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 14.12.2017
  • M: Płock
Późno postawione uszy
« dnia: 06.01.2018 o 22:59 »
Witam,
Założyłam ten wątek ponieważ interesuje mnie kwestia postawienia uszu, a dokładniej bardzo późno postawione ucho.  Dużo osób mi mówiło że jak do 6 miesiąca uszy nie staną to juz nie ma szans żeby stanęły. Piesek mojej siostry postawił uszy w wieku 10 miesięcy. Ktoś miał podobny przypadek i jak probowaliscie pomoc? Wkładki? Suplementy? ;) Mój owczarek urodził się 1 czerwca 2017 roku i póki co uszka opadniete chociaż w wieku 4 miesięcy były stojące.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Późno postawione uszy
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2018 o 12:23 »
Wrogiem stojących uszu są nadwaga u młodego psa oraz nieprawidłowe żywienie lub nieprawidłowe przyswajanie składników pożywienia.
Oczywistym wrogiem też są rzecz jasna geny i urazy mechaniczne.
Jeśli wkładka - wklejka to zamontowana tylko przez doświadczonego hodowce lub weta, robiąc to bez pojęcia i składu można pogorszyć sprawę.

Offline Emilek91

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 19.11.2016
  • M: Wohyń
« Odpowiedź #2 dnia: 10.01.2018 o 03:59 »
Moja czarnulka miala 11 miesiecy jak stanely jej 2 uszka, do tego czasu jedno delikatbie wstawalo, a drugie bylo oklaple. Takze na spokojnie, Moj kolezka podawal piesku Arthrovet kupiony u weta i pomoglo.

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.12.2018
« Odpowiedź #3 dnia: 18.01.2019 o 18:38 »
witam moja psina ma 6 miesiecy i nadal uszy jej leżą, na spacerach podnosi 1 albo oba uszy ale na smyczy czy w kojcu zazwyczaj uszy ma oklapłe. wet stwierdził że juz jej nie stana i że jest to mieszaniec, a rodowód nie swiadczy o tym ze jest rasowa. hodowca twierdzi że matce mojej Azji uszy staneły w wieku 8 miesięcy i że mam byc spokojny o to ze jej staną. Komu wierzyć?

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #4 dnia: 18.01.2019 o 19:08 »
Weterynarz ma w tym przypadku racje, on raczej wie że trafiłeś na pseudohodowce który zrobił cie w bambuko i wydał kundelka zamiast owczarka. Niestety przez nowelizacje ustawy w dzissiejszych latach rodowód mają teraz kundelki. Jeżeli pies posiada prawdziwy rodowód a nie stowarzyszenia burka i kocukra jest większe prawdopodobienstwo że psu uszy staną bo nie jest kundelkiem/ mieszańcem tylko psem rasowym o wyznaczonych cechach budowy i charakteru. W przypadku tych drugich miksów jest wszystko możliwe, genetyka, mieszanie psów które komuś wydają się owczarkami, mają wade w postaci np miękkiego ucha

Następną kwestią moga być niedobory w psiej diecie, jezeli pies od małego był źle żywiony i nadal tak się dzieje, uszy mogą nie stanąć z prostych przyczyn. Pies potrzebuje odpowiednich składnikow żeby móc rozwijac się prawidłowo a tym samym żyć przez reszte życia bez problemów zdrowotnych.

Kolejną kwestią jest to że można pomóc stanąć jednemu i drugiemu radarowi, osoba z wiedzą i znająca temat może jest psu podklejać, są rózne sposoby. Jeżeli zalezy ci na uszach, to zrób to wczesniej, dopóki pies się rozwija a ucho jest w miare elastyczne.
Jezeli pies ma niedobory (np. wapnia, etc.. - są suplementy którymi można wspomóc psi organizm)

Ale można tez czekac na cud, bo niektórym psom pozniej stają uszy...

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #5 dnia: 18.01.2019 o 19:48 »
Nic dodać nic ująć. Kamila wszystko napisała, ja tylko dom że zrób badanie krwi na poziom wapnia i fosforu. Może ma niedobór wapnia. Czy zmieniłeś jej już żywienie czy nadal ją tak karmisz jak w hodowli?

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 19.01.2019 o 08:17 »
nom wapnia jej brakuje, bo miała kulawizne wędrujaca, doataje multican ser biały, kości, surowe jajka, to tak z konsultacji z wet.
miał ktoś przypadek że u jrgo psa uszy stanęły w późnym wieku? tj po 6 miesiącu
« Ostatnia zmiana: 19.01.2019 o 08:19 wysłana przez Pajej »

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 19.01.2019 o 08:58 »
nom wapnia jej brakuje, bo miała kulawizne wędrujaca, doataje multican ser biały, kości, surowe jajka, to tak z konsultacji z wet.

A skąd wiesz, że brakuje jej wapnia? Robiłeś badanie krwi pod tym kątem i wyszły niedobory? Czy na oko wet Ci kazał podawać witaminy. A nie ma jakiegoś stanu zapalnego ucha? Może niech Ci wet weźmie wymaz do badania i zobaczy czy coś nie dzieje pod tym kątem.... Jaką karmę jej dajesz? Na co się zdecydowałeś, dalej z marketu czy coś normalnego kupujesz.... Ja nigdy nie miałam problemu z uszami u moich psów....

Offline Kaylon123

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.11.2018
« Odpowiedź #8 dnia: 19.01.2019 o 15:22 »
Nasz miał uszka stojące od 7 tygodnia(na zdjęciach widzieliśmy), w odbieralismy go w wieku 8, 5 tygodnia. Miał stojące uszka. Aktualnie ma 6 miesięcy (dzisiaj skończył), no i uszka jak stały tak stoją. Zgubil oczywiście ząbki. Wszystko już stałe i uszka dalej proste. Az wszyscy zachwyceni uszkami😂

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 20.01.2019 o 19:29 »

A skąd wiesz, że brakuje jej wapnia? Robiłeś badanie krwi pod tym kątem i wyszły niedobory? Czy na oko wet Ci kazał podawać witaminy. A nie ma jakiegoś stanu zapalnego ucha? Może niech Ci wet weźmie wymaz do badania i zobaczy czy coś nie dzieje pod tym kątem.... Jaką karmę jej dajesz? Na co się zdecydowałeś, dalej z marketu czy coś normalnego kupujesz.... Ja nigdy nie miałam problemu z uszami u moich psów....
Karma dalej z markietu, ale nie dostaje jej duzo staram sie karmic kośćmi, serem itd tak jak pisałem. Wet nie robił badań krwi, ale chyba trafił bo odką daje jej er to nie utyka

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 20.01.2019 o 20:04 »
Niestety źle żywisz ją i nie ma się co dziwić że i kulała i jest problem z uszami itp... Ludzie Ci tu doradzali we wcześniejszych wątkach na temat karmy itp... ale robisz dalej swoje. Pies jest mięsożercą i przede wszystkim w karmie ma być sporo mięsa a nie pszenicy czy ryżu... Są dobrej jakości karmy i nie to są kwoty z kosmosu. 150 zł wydać miesięcznie na swoją sukę na karmę to nie jest wygurowana kwota...

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 21.01.2019 o 08:17 »
ale daje jej kości na których jest sporo miesa

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #12 dnia: 21.01.2019 o 10:58 »
mógł nie trafić tylko tak się złożyło że mogła miec młodzieńcze zapalenie kości które niektóre psy w tym wieku przechodza, dostała antybiotyk, pewnie dodatkowo przeciwzapalne i jej przeszło, u niektórych psów to samo przechodzi.
Na oko to sobie można stwierdzić, zrób jej badania pod kątem wapnia. Bo jak przedobrzysz to będzie gorzej. Ale pewnie ci kasy szkoda :M

poza tym karmienie koścmi, serem? Nie dość że pseudo marketowa karma bez mięsa która jest paszą (bo od kiedy psa mięsożernego wymaga się jedzenia pszenicy i kukurydzy!?) , to powinna mieć tak dobrane składniki że stosunek wapnia, fosforu powinien być taki jak ma być w rzeczywistości! więc dokarmianie psa serem, koścmi nie jest dobrym pomysłem, szczegolnie przy leczeniu psa na oko i wymyślaniu przez weterynarza konowała że pies ma niedobory! Trzeba miec do tego podstawy i zrobić prawidłowe wyniki! Zaraz zaczniesz mieć problemy z wyproznianiem się suki bo dostanie zatwardzeń a wet będzie pakował w nią szereg ''rozluźniających'' jelita zastrzyków żeby pies mógł się zwyczajnie załatwić. Wtedy dopiero w koszty polecisz, a wystarczyło posłuchać innych i psa dobrze żywić! Zmien weterynarza, oni nie są zbawcami świata którzy leczą na oko (to samo tyczy się ludzkich lekarzy).

btw. Jeżeli podajesz psu kości, nie dawaj jej kości nośnych (czyli piszczele, długie kości cięlece, wolowe (te odziwo bardzo tanie bo mało przydatne). Nie ma tam dobrych rzeczy (jedynie główka kości, szpik), to tak na przyszłość. Bo pewnie ze względu na cene będziesz o nich myślał. Pamiętaj też aby nie podawać gotowanych kości, szczegolnie z drobiu bo są twarde i pękają wzdłuż tworząc igły które łatwo potrafią przebić jelita, podrażnić żołądek psa.

Dobra kość na której jest sporo mięsa to podudzie, udko, ewentualnie szyja na której jest mięso. To się nazywa mięsna kość.
Nie kości nośne, nie łyse korpusy, nie kręgosłupy (częsci kości wieprzowych na zupe).

Nie dziw się że pies nie chce jesć, nie stoją mu uszy... pleciesz bzdury, nie chcesz słuchac, więc po co zadajesz jakiekolwiek pytanie skoro robisz po swojemu? Pies ci nie powie że jest mu cięzko, że jedzenie mu nie pasuje, że boli go brzuch, etc. Posłuchaj innych doświadczonych! Cały czas  ktoś ci wałkuje tematy, dobrze radzi a ty robisz po swojemu i wcale nie jest to dobre! Przecież pisałes ze kochasz psy!
Ludzie przestaną ci doradzać jezeli o coś zapytasz , ty nie chcesz przyjąć do świadomości prawdy i fachowej wiedzy!

Ludzie chcą ci pomóc, chcą dobrze dla psa. Żywienie psa kosztuje ale leczenie potrafi kosztowac znacznie więcej

« Ostatnia zmiana: 21.01.2019 o 11:06 wysłana przez Kamila_ »

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 21.01.2019 o 11:36 »
Nie ma sensu cokolwiek pisać i doradzać bo myślę, że i tak to nic nie da. Badanie krwi kosztuje taki majątek że będziesz musiał brać kredyt. Nikt nie powinien leczyć psa w ciemno, w krwi ci wyjdzie czy ma niedobory wapnia jeżeli tak to kupisz jakieś witaminy i będziesz dawał jeżeli wyjdzie ok to albo ma jakiś stan zapalny ucha ale aby to sprawdzić to także trzeba wydać pieniążki na badanie a nie leczyć w ciemno a jeżeli i stanu zapalnego nie ma to widocznie geny albo jakiś uraz mechaniczny. Kamila wszystko napisała, coś się stanie będzie trzeba jechać do weta na jakieś leczenie i wydać kilkanaście stów to chyba nie wydasz skoro karmisz psa jak świnię...

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.06.2015
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #14 dnia: 21.01.2019 o 16:14 »
Jeżeli nie ma możliwości zapewnienia czegoś więcej to chociaż proszę karme zmień na brit premium junior L, brit care albo markus muhle, fitmin maxi maintenance... Kupisz je w sklepach internetowych typu zooplus, krakvet 15 kg za 115-150 zł. Starczy Ci na miesiąc, dostawa do domu kurierem za darmo. Nie podawaj wtedy żadnych innych suplementów. Ostatecznie zaoszczędzisz na leczeniu i psina będzie Ci wdzięczna. Przemyśl to.
Pozdrawiam