Autor Wątek: słaby apetyt  (Przeczytany 199 razy)

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.02.2018
słaby apetyt
« dnia: 04.02.2018 o 20:11 »
Witam
Jestem nowym forumowiczem i witam serdecznie wszystkich.
Ale zacznę od problemu żywieniowego mojego owczarka 11 miesięcznego.A więc sunia do tej pory nie miała problemu ani z jedzeniem,wagą itd. Ostatnio przyszedł czas na kolejne odrobaczanie i właśnie w tedy jakby coś się zmieniło bo nie che jeść i robi rzadkie kupy Dostała 4 tabletki Według wagi (37 kg).Dodam też że zmieniłem pokarm z
- Eminent Maxi Junior 28/14    na
-Eminent Adult Large Breed 25/13 (coś mnie podkusiło na zmianę )
Nie wielka to zmiana wiec nie wiem czy akurat ma wpływ na jedzenie. Pies strasznie wybrzydza ,raz je a raz nie .Ostatnio 2 dni nie jadła nic ale w końcu chyba zgłodniała i wieczorem całą michę zjadła. Mieszam z płatkami  jajko, jabłko , chleb , dostaje kości .... tak by była jakaś odmiana.
Czy trzeba się już martwić czy na razie czekać bo może pies ma gorsze dni (trwa to  już chyba ok tygodnia)
Co sądzicie ogólnie o tej karmie

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
  • M: Olkusz
Odp: słaby apetyt
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2018 o 21:01 »
Sprawdź przede wszystkim stan zdrowia psa - czyli skoro po odrobaczaniu coś się zmieniło, to można rozważyć próbkę kału do badania pod kątem obecności pasożytów (czasem jednorazowe niewiele daje, a czasem jednorazowe odrobaczanie potrafi podtruć psa, zwłaszcza jeśli robaki były i zostały zabite, a rozkładając się w organizmie psa są cóż, trujące). Do tego podstawowa morfologia z krwi.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2018 o 09:20 »
Udałem się dziś do weterynarza i okazało się że pies ma gorączkę (39 st.) Tak stwierdziła Pani doktor .Dostała antybiotyk i coś przeciw gorączce
Zobaczymy co będzie dalej.
« Ostatnia zmiana: 05.02.2018 o 09:23 wysłana przez Jarmall »

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15.02.2018 o 15:17 »
Witam ponownie
Pies po wizycie u weterynarza 2 dni jadł i był zupełnie inny ale potem znowu przyszło to samo.Więc ponownie wizyta i następne zastrzyki tylko że oprócz zastrzyków dostała antybiotyk przez 7 dni. Pani doktor stwierdziła że może to być coś co nie było doleczone i powróciło.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #4 dnia: 15.02.2018 o 19:52 »
Badanie kału, usg - rtg jamy brzusznej, kpl badań krwi - te badania dałyby wam jakiś obraz co moze dolegać psu. Może byc tak że ani zmiana karmy ani odrobaczanie nie były przyczyną pogorszenia stanu psa, moze to tylko przypadkowy zbieg okoliczności ?

Offline Jarmall

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15.02.2018 o 21:21 »
Stawiam na zbieg okoliczności  ale zobaczymy po jakimś czasie.Na razie jest oki.Pies bierze antybiotyk ( przez 7 dni) , wcina aż miło bez wąchania co jest w misce .Jeśli sytuacja się powtórzy  zabiorę ją na badania
Pozdrawiam