Brak agresji

Autor Wątek: Brak agresji  (Przeczytany 810 razy)

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.08.2016
Brak agresji
« dnia: 05.02.2018 o 21:39 »
W jakim wieku pies powinien gryzc obcych? Pies w nocy jest wypuszczany i pilnuje posesji. Szczeka na przachodniów. Dziś podczas rozmowy przez telefon ze mną znajomi podeszli do furtki, gdy stalem w oknie, pies najpierw szczekał, kolega go przawołał pies podszedł i machał ogonem po czym skoczył na furtkę szczekając. Trochę potupali i pohalasowali to pies odskoczył. I przyglądał się z daleka. Chyba nie powinien być ufny
Do obcych ? I bać się?  Czy nie za dużo wymagam jak na ten wiek? Chciałbym aby był ostrzejszy. Nie przytulańcem dla obcych. Piesek ma 19 miesięcy, nie podnosi jeszcze nogi do sikania. Miał szkolenie, na spacery chodzi w kolczatce jest wtedy karny.

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Brak agresji
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2018 o 23:01 »
czasami nie wierzę w to co czytam..

w żadnym wieku nie powinien gryźć obcych.

pies nie pilnuje posesji tylko jazgocze bez sensu na wszystko co się poruszy, np. przechodniów.
Jeśli pies nie ma predyspozycji nie będzie stróżował, bronił. Owczarek niemiecki jest psem który lubi prace z człowiekiem, do strózowania weź psa mocniejszego emocjonalnie, niezależnego - chociażby Cao, kaukaz, moskiewski. Pies nie nadajacy się będzie się bał, będzie atakował ze strachu, stwarzając zagrożenie nawet w rodzinie

Dobry pies stróżujący ma być czujny, ma obserwować a nie drzeć pysk na każdego przechodzacego człowieka. Ten pies nie jest ukierunkowany na strózowanie. Miał szkolenie, jakie? u kogo?
 Szkoda tego psa, niech go oceni dobry szkoleniowiec (nie pseudo treser) i pomoze ci w szkoleniu psa w kierunku stróżowki, tak abyś mógł ODWOLAĆ psa zanim zaczniecie mieć powazne problemy

Daj mu dojrzeć, pracuj z nim. Póki co masz nastolatka który nie wie czego od niego oczekujesz.
Bez kolców bo są zbyteczne, szczególnie te podróbki ze sklepów zoologicznych.. Profesjonalna kolczatka ma służyć do korekty - niepożądanych zachowań,zapięta ciasno za uszami i podpięta do smyczy a Ty w tym czasie prowadzisz psa na zwyklej obroży. Nie panujesz w ogole nad psem skoro tylko w kolcach jest karny. Za dużo oczekujesz... skorzystaj z porady profesjonalnego szkoleniowca. Skąd jesteś? Śląsk? - Marek Fryc.
« Ostatnia zmiana: 05.02.2018 o 23:05 wysłana przez Kamila_ »

Offline vom Lienfelde FCI

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 16.03.2014
  • M: Liniewo
  • Użytkownik
  • Hod: vom Lienfelde FCI
« Odpowiedź #2 dnia: 06.02.2018 o 16:20 »
W jakim wieku pies powinien gryzc obcych? Pies w nocy jest wypuszczany i pilnuje posesji. Szczeka na przachodniów. Dziś podczas rozmowy przez telefon ze mną znajomi podeszli do furtki, gdy stalem w oknie, pies najpierw szczekał, kolega go przawołał pies podszedł i machał ogonem po czym skoczył na furtkę szczekając. Trochę potupali i pohalasowali to pies odskoczył. I przyglądał się z daleka. Chyba nie powinien być ufny
Do obcych ? I bać się?  Czy nie za dużo wymagam jak na ten wiek? Chciałbym aby był ostrzejszy. Nie przytulańcem dla obcych. Piesek ma 19 miesięcy, nie podnosi jeszcze nogi do sikania. Miał szkolenie, na spacery chodzi w kolczatce jest wtedy karny.

Nie wiem kogo mi bardziej żal , czy Ciebie czy pieska.

Offline irena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.02.2015
  • M: Piaseczno
« Odpowiedź #3 dnia: 06.02.2018 o 17:39 »
Od bronienia posesji jest alarm, a nie owczarek. Mój ma trzy lata, szczeka jedynie na psy które przebiegają przy płocie z czego jestem bardzo zadowolona. Olewa totalnie ludzi którzy przechodzą, dzieci które przebiegają no chyba że grają w piłkę na ulicy, rowerzystów, motory i samochody. Nie jest agresywny na osoby typu kurier, listonosz itd. Tak naprawdę to wolę aby wpuścił złodzieja i zalizał go na śmierć niż miałabym psa rano zobaczyć zdechłego. Nie wiem czyj jak będzie okazja to pokaże zęby, mam nadzieję że nigdy do tego nie dojdzie.

Offline Barusi

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.12.2017
  • Pies najlepszy przyjaciel.
« Odpowiedź #4 dnia: 06.02.2018 o 18:11 »
Wszyscy nienormalni owczarki są doskonałe do bronienia właściciela posesji to że nie umiecie poczytać KSIĄG albo udać się do szkoleniowca badz mieć obce osoby jako pozorantów. A Irena to już dno to że twój pies się rzuca na psy to jest bład nie powinien pies takiego czegoś robić kanibal jakiś. Na dzieci w piłke ja to może jeszcze dzieci jakieś pogryzie Samochody rowery też się chyba rzuca też śmieszne. Co do pytania które jest bardzo dobre ponieważ mało tej treści jeśli chodzi o karny karny ma być z samego szkolenia a nie z kolczatki Ale zrozummy słowo karny bojący się owczarek nie nie napewno nie dziki też nie więc jaki taki który słucha się właściciela ale się go nie boi. Jest wiele metod wyzwolenia u psów agresji ciętości obronności właściciela siebie pilnowania książki nie zaszkodzą kiedyś psa bili witkami obcy dzisiaj nie używa się takich brutalnych metod lecz inicjatywa została nauczyć psa obronności i tych wszystkich cech niektóre psy będą stawiały opór w szkolenie obronnym czasami niechętne branie szmatki czasami lepiej. Niektórych na dzisiejsze standardy podobno się nie da wyszkolić jak dla mnie to trochę gadanie na wiatr gdyby przewodnik od malutkiego już uczył bierz go komendy czy atak puść gdy miałby trochę więcej nie było by problemu. No ale szkolimy na kolczatce bo pies ciągnie mocno pociągniesz za kolczatkę OOOOO KARNY JEST Idzie przy nodze ze strachu. Jeśli nie ma potrzeby kolczatki nie używamy na żadnym psie nie używam kolczatki ani innych bzdet typu chaltery  dławiki. Wracając do końca odpowiedzi Pani Ireny  "Nie wiem czyj jak będzie okazja to pokaże zęby, mam nadzieję że nigdy do tego nie dojdzie. "    Jeśli chodzi pewnie o to gdyby musiał pani bronić nie raczej wy nie bronił z tego co pani piszę Ja wym jednak chciał żeby pies obronił mnie przed jakimś pijanym oczywiście puść puści to nic nie zrobi pies odwołalny tak jak najbardziej to nie ma za wielkich obaw.  Wróćmy do wątku głównego piesek nie jest nauczony nieufności a ma nie być miśiem na 4 łapkach 19 miesięcy wiek w którym można zaczynać już dobrą pracę z psem trochę póżno ale można jeszcze uzyskać efekty. Policja szkoli od 18 miesięcy po przejściu ich testów.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #5 dnia: 06.02.2018 o 19:16 »
Barusi, podpisz się z imienia i nazwiska pod tym co tworzysz - i podkreśl, że bierzesz odpowiedzialność za wszelkie pogryzienia osób postronnych przez wszystkie owczarki, których właściciele naczytają się Twoich "rad" i postanowią zastosować je w praktyce.

Gdyby ktoś się zastanawiał jeszcze - absolutnie nie należy się stosować do takich "dobrych rad".

Pies nie powinien gryźć obcych, w żadnym wieku. Psem obronnym może zostać pies o odpowiednich predyspozycjach, o odpowiednim wyszkoleniu oraz musi on posiadać właściciela, posiadającego w małym palcu wiedzę prawną z zakresu używania "przymusu bezpośredniego", "granic obrony koniecznej" i konsekwencji z tego wynikających. Krótko mówiąc - pies obronny (taki jak policyjny) nie ma prawa być w rękach cywilnych.

A jeśli chodzi o predyspozycje naturalne to albo one są albo ich nie ma. I zawsze jest tak, że jak owczarek jest "ostry", to prędzej czy później ludziom wymyka się spod kontroli i zaczyna być niedobrze. A jak nie jest "ostry" to też narzekają ludzie, że miś... I tak źle i tak niedobrze. Bo ludzie chcieliby mądrego szarika, co sam rozpozna złodzieja i unieruchomi i nic nie zrobi. A psy to tylko psy, one nie mają tak same z siebie. Pies pewny siebie nigdy nie szczeka bez powodu - czyli nie szczeka na przechodniów za płotem, bo wie, że nie stanowią oni zagrożenia. Pies lękliwy, niepewny siebie tak robi. Żeby pies w ogóle potrafił "czytać" intencje obcych ludzi, musi mieć możliwość poznania ludzkich zachowań, tj. spacerów choćby.
1,5 roku dla samca to jeszcze młodzik, samce dojrzewają psychicznie nawet do 2-3 lat. Ale to nie znaczy, że wtedy zacznie być ostry. Być może zacznie być ostry - ze strachu, a to już proszenie się o kłopoty...
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Barusi

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 06.02.2018 o 19:37 »
Komentarz Globalnego Moderatora Za dużo emocji chyba
Nie biorę odpowiedzialności za pogryzienia Z imienia tylko się wypiszę Jacek. Podkreślę jedynie że nie daję rad piszę jak jest i żeby osoba która nie potrafi szkolić a myśli że będzie miał obronnego posłusznego i tropiącego na raz bez wiedzy praktycznej i teoretycznej Jeśli ktoś nie wie czemu jego pies biegnie za rowerzystami to ja podziękuje. Każdy piesek chce dla swojego pana być najlepszy (przynajmniej ja takie znam) Gdy ma 1.5 roku i nie widać predyspozycji do do 3 lat się nie zmieni chyba że dostanie lęk od bicia witkami  :'(

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 06.02.2018 o 20:24 »
Może wcześniej źle się wyraziłem. Pies od małego jest na spacerach, jeździ samochodem w pasach na tylnym siedzeniu, nie boi się samochodów, rowerów, wybuchów fajerwerków, nie szczeka na inne psy (na to kładłem nacisk, gdy inne psy ujadają mój idzie spokojnie), idzie karnie przy nodze. Bez kolczatki gdy biega luzem mniej słucha. Denerwuje mnie fakt  że pies nie jest ,,pluszowym misiem" i tak zareagował na ,,obcych". Stąd moje pytanie czy jest szansa, że będzie bardziej nieustępliwy? rozumiem że jeszcze się rozwija. Chciałbym mu pomóc.

Offline Barusi

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 06.02.2018 o 20:30 »
Szansa jest zawsze. Czy możesz nagrać film albo chociaż zdjęcia?

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 06.02.2018 o 21:02 »
Zdjęcia samego psa?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #10 dnia: 06.02.2018 o 21:28 »
W takim razie dobrze go prowadzisz, a pies po prostu sam z siebie nie jest "ostry", co w sumie jest dla Ciebie dobrą wiadomością. 1,5 roku to też nie jest jeszcze w pełni ukształtowana psychika ani dojrzałość - to tak jakbyś oczekiwał, że 15-16 latek postawi się grupie agresywnych blokersów - no okej, są tacy, co się postawią, ale większość jednak woli znaleźć inne wyjście z konfliktu. Znajomi też przecież nie byli agresywni, zachowywali się normalnie, więc normalny owczarek nie widzi sensu w reagowaniu. Pamiętaj też, że owczarki niemieckie zawsze pracują z policjantem swoim - współpracują. Jeśli przewodnik-właściciel psa akceptuje gości, to normalny owczarek niemiecki szanuje jego decyzję - czyli Twoi przyjaciele są jego przyjaciółmi. Psa nie oszukasz. Gorzej jak się ma psa samodzielnego, który nie ma więzi z właścicielem i sam podejmuje decyzje, ze kogoś ugryzie...

Wg mnie dobrze ułożony owczarek niemiecki budzi respekt - nie ten szczekający "agresywnie", czyli histerycznie (wzywa stado na pomoc...), a ten, który spokojnie stoi i mierzy wzrokiem. Nikt nie będzie się pchał ot tak na podwórko z dużym psem, a ktoś, kto będzie chciał okraść - widząc psa wcześniej na rekonesansie ułoży najpierw plan jak się go pozbyć.

Tak więc jest wiele innych poważnych spraw, których należy swojego owczarka nauczyć - nie pobierania jedzenia przez ogrodzenie, nie podejmowanie jedzenia przerzuconego, nie wychodzenie poza teren posesji nawet jeśli "przypadkiem" bramka jest otwarta. Tego psa się uczy, on sam z siebie tego nie ma.

Jeśli zależy ci, by pies jakoś konkretnie reagował - naucz go tego. Czyli m
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline tre_k

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 06.02.2018 o 21:55 »

Offline irena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.02.2015
  • M: Piaseczno
« Odpowiedź #12 dnia: 06.02.2018 o 23:05 »
Barusi po pierwsze czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisalam ze pies moj pies się rzuca na inne psy? Gdzie napisalam ze rzuca sie na dzieci itd. Chyba nie do konca zrozumialas lub zrozumiales mojej wypowiedzie.  Moj pies jest łagodny nie zachowuje się jak inne owczarki szczekadla kiedy przechodze z dziecmi kolo ichi plotu. Dlatego ze jest mega inteligentny i po jaką cholere na szczekac na osoby ktore przechodza lub na rowerzyste ktory jedzie. Ma idealna psychikę. Co do pokazania zębów w mojej obronie? Nie wiem czy pokaże myślę ze jak wyczuje powazne zagrożenie to da chlopak rade. Obym jednak się o rym nigdy nie przekonala. Jezeli kogoś wpuszczam na teren pisesji pies lezy i obserwuje. Nieraz podbiegnie jezeli mu na to pozwoke. To samo jest w domu. Sa goscie pies lezy i nie ma z jego strony reakcji,  Mam nadzieję że tym razem zrozumiałeś co napisalam.y
« Ostatnia zmiana: 06.02.2018 o 23:23 wysłana przez irena »

Offline patryk123

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.11.2017
  • M: Lubelskie
« Odpowiedź #13 dnia: 07.02.2018 o 00:09 »
Nami śiami bami

Gdybym był moderatorem za takie chamstwo dostał być dłuuuuugi ban ...

Barusi zacytuje kilka Twoich wypowiedzi

Po 1. Ortografia. Po 2. Nie chodzi że ja nie umiem psa nauczyć gryżć to był post napisany dla sprawdzenia kto tutaj jest i właśnie wykazujesz swoją inteligencję. :)

Człowieku po co Ty tu jesteś?  A jeżeli czepiasz się ortografii, to najpierw sprawdź swoje posty. Czyta się je bardzo ciężko, brak interpunkcji itd.

Jacek Gałuszka to mój kolega a z tego forum znikam i się nie pojawiam bo widzę że taka pani tutaj myśli że jest najlepszym szkoleniowcem a pewnie psa chodzenia przy nodze nie potrafi nauczyć DO WIDZENIA DZIĘKUJE.

Napisałeś to w grudniu 2017. Mamy luty 2018 , tak więc ?

Mam problem otóż mam około 12 miesięczną sukę owczarka niemieckiego i 2 inne owczarki. Mam taki taki problem ponieważ około kilka dni temu zaczołem trening z obrony i wziołem szmatę i brała 3 razy na jeden dzień pomyślałem że będzie dobrze następnego dnia poszłem znowu posłuszeństwo potem obrona i nie chciała wziąść myślałem że może najedzona bo wczoraj wieczorem dostała dużo to na następny dzień przychodzę i też nie chce brać i dzisiaj tak samo. Wie ktoś może jakiś jest problem? Chciałbym wiedzieć i to zmienić ponieważ już miałem za 2 miesiące kupić rękaw :( A 2 suka tak samo brała nawet baśkę z taką zaciętością a teraz nawet szmaty nie chce?

A sam zarzucasz innym ortografię. Jak możesz zadawać takie pytania, zakładać taki temat. Tak jak amator, zwykły początkujący a przecież jak twierdzisz Twój poziom to pro +++ tak wynika z Twoich wypowiedzi.

??:) Pies idealnie wyszkolony musi umieć wszystko ale żaden z nas nie był na śladzie na jakiejś wystawie czy szkoleń ja z swoim psem już śledziłem nie żebym się chwalił ale nie wiele osób na tym forum ma pojęcie bardziej teoretyczne. Nie żebym obrażał ale każdy próbuję dowieść swego bez porządnych dowodów. A tak gdyby uszanować kogoś treść którą zdobywa latami treningu z psami. A nie tylko siedzi na internecie i wykazuje inteligencje^W^

Ty nią również nie grzeszysz...

« Ostatnia zmiana: 07.02.2018 o 00:23 wysłana przez patryk123 »

Offline Barusi

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 07.02.2018 o 08:50 »
Piszesz o hamstwie, a do osoby starszej piszesz na ty?  [nie]  Forum jest od tego żeby wyrażać swoją opinie bana wyś mi dał gdybyś mial moda ciekawe jakoś moderatorzy są duzo mądżejsi od ciebie  :D Tak więc nie liczyłbym.  Tre_k piesiu mi się podoba myślę że da się z nim zrobić jeszcze pożadnego piesia. Najlepiej nauczyć nie ufności do obczch i nie brania jedzenia z  ziemii bo od tego trzeba zacząć napiszę ci może na pw. A tutaj cytat pani Ireny Dlatego ze jest mega inteligentny. (Nie sądze ze pies nie jest inteligentny ale czy wlasciciel to nie wiem.  8)

Komentarz Globalnego Moderatora Każdy kolejny post w tym tonie będzie skutkował banem. Na forum jesteśmy na Ty, jeśli taka forma zwracania się komuś nie odpowiada, nie musi być na forum.