Autor Wątek: Wstawanie  (Przeczytany 502 razy)

Offline JDTMC

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 13.02.2018
  • M: Warszawa
  • Trevor + Indiana
Wstawanie
« dnia: 16.02.2018 o 14:25 »
Witam, psiak jest młody. 3,5 roku. Jest chudy, zawsze był (już w innym wątku poruszaliśmy ten temat).
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że po dłuższym leżeniu wstaje mu się nieco ciężej. Czasem np. do rzuconej zabawki zerwie się i nie ma problemu, czasem jednak musi się podnieść. Dodam, że biega, skacze, nie zarzuca tyłem.  Kiedy ma iść na spacer, to szaleje z radości. Uwielbia biegać po lesie. Czasem jednak obserwuję właśnie takie nieco gorsze wstawanie lub np. na małej przestrzeni drobi tylnymi łapami, ale tu już sam nie wiem czy panikuję i doszukuję się problemów... Jak zwykle - idź do weta. Problem w tym, że czytam fora, artykuły i zamiast pozyskiwać informacje, to pogłębiam paranoję... Nie chcę męczyć psa prześwietleniami, jeżeli może się okazać, że mam większy problem z głowa niż on z poruszaniem...

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Wstawanie
« Odpowiedź #1 dnia: 16.02.2018 o 14:38 »
To są słuszne podstawy do podjęcia działania - zrób te RTG stawów i kręgosłupa od razu. Tylko u dobrego specjalisty, by nie było trzeba ich powtarzać, bo wyszły nie tak jak trzeba.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline irena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.02.2015
  • M: Piaseczno
« Odpowiedź #2 dnia: 18.02.2018 o 18:42 »
W mnie jest podobnie. Ciągnie się to od października, kiedy pies biegnąc niefortunnie poślizgnął się na liściach i zwichnął kolano. Brał 11 zabiegów laserowych i magnoterapię. Pomogło na chwilę. Miał robione kolejne zdjęcie. Radiolodzy dopatrzyli się, że ma naderwane ścięgna. Ograniczenie ruchu, tylko spacery na smyczy. Dostał opokan. I znów pomogło na chwilę. Po miesiącu pies znów wylądował na rtg. Zrobiono mu rtg, kręgosłupa, kolan, bioder. Niby wszystko ok ale, w opisie było napisane początek spondylozy. Czytając na ten temat faktycznie mogą pojawiać się sporadyczne kulawizny zwłaszcza w tedy kiedy pies wstaje. Lekarz jednak twierdził że kulawizna nie jest od kręgosłupa. Brał tramal przez tydzień i opokan. Stan psa sie poprawił, ale od ponad tygodnia znów okresowo kuleje dosłownie pare sekund, aż rozprostuje łapę. Potem biega i nie ma problemu. Idziemy tym razem do innego ortopedy i zobaczymy co nam powie. Jaka jest tego przyczyna.

Offline milena_

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.06.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: 10.04.2018 o 12:12 »
W tej sytuacji wybranie się do dobrego specjalisty zdecydowanie nie będzie paranoją. Może to jakiś uraz, może coś poważnego... Jeżeli masz pewność, że coś jest na rzeczy, bo widzisz psa w różnych sytuacjach, to lepiej nie gdybać.  ;)

Offline esperanza.bartell

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 13.06.2020
  • M: Gorzów Wielkopolski
  • Weterynarz
« Odpowiedź #4 dnia: 13.06.2020 o 20:20 »
Trzeba zrobić prześwietlenie, aby być pewnym problemu jaki może się rozwijać.