Autor Wątek: wkładki do uszu  (Przeczytany 222 razy)

Offline Birma

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 01.03.2018
  • M: Kobierzyce
wkładki do uszu
« dnia: 01.03.2018 o 16:31 »
Witam!  Mam suczkę 7 m cy.. Je odpowiednią  karmę dostaje wapno w tabl,   łapki gotowane  a jednak  uszka nie bardzo stoją .szukam  wkładek do uszu  .może ma ktoś do odsprzedania  z okolic Wrocka..proszę  o info..pozdrawiam

Offline pauka1993

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.05.2016
  • M: Wrocław
Odp: wkładki do uszu
« Odpowiedź #1 dnia: 11.03.2018 o 20:38 »
A robiłaś badania na stosunek wapnia do fosforu? Pakowanie w szczeniaka wapna, łapek i jeszcze karmy(jaka to karma) jest złym pomysłem i może przynieść więcej szkody niż pożytku. A jeśli stosunek jest zaburzony to żadne wkładki nie pomogą. Do tego dochodzą jeszcze być może geny (rodzice jakie mają uszy?) i waga szczeniaka(ile waży?)

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: 11.03.2018 o 23:01 »
skoro je odpowiednia karmę to po co dajesz tabletki z wapniem? takim zbędnym dodawaniem możesz zaburzyć bardzo mocno gospodarkę

Offline DIZZY

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.06.2014
  • M: wolin
« Odpowiedź #3 dnia: 12.03.2018 o 09:43 »
skoro je odpowiednia karmę to po co dajesz tabletki z wapniem? takim zbędnym dodawaniem możesz zaburzyć bardzo mocno gospodarkę
i doprowadzić do kamicy nerkowej. Suplementy podaje się obowiązkowo TYLKO przy karmie domowej gotowanej, surowej (choć ja tej akurat nie polecam tak w ciemno, z uwagi na to, że nie każdy owczarek dobrze ją trawi, a po drugie obecnie mięso jest zarobaczone larwami pasożytów, niewidocznymi dla oka, dlatego zdrowiej je ugotować). W dobrej jakości, markowej karmie suchej jest wystarczająca ilość minerałów i  witamin.
« Ostatnia zmiana: 12.03.2018 o 09:46 wysłana przez DIZZY »