Autor Wątek: Rishka!  (Przeczytany 4496 razy)

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.04.2018
  • M: małopolska
  • Feel Good Inc.
Odp: Rishka!
« Odpowiedź #45 dnia: 27.03.2019 o 20:36 »
Okej, tak zrobię!
Problem w tym, że mieszkam na kompletnym zadupiu między Krakowem a Katowicami i z braku posiadania samochodu, dostęp do specjalistów weterynaryjnych jest mało satysfakcjonujący.
Ten ortopeda jest u nas tylko w piątki, więc na to rtg załapiemy się chyba dopiero w następnym tygodniu. Pytanie, czy ta narkoza jest faktycznie niezbędna, bo się naczytałem /nasłuchałem, że u dużych psów jest tam jakieś większe ryzyko czy coś...

No i korzystając z okazji, że ktokolwiek zainteresował się tym tematem, chciałem się zapytać, czy macie jakiś złoty środek na 'wytarte' łapki u psa na wysokości łokcia. Ostatnio jak gubi mi psiak sierści więcej, to zauważyłem w tym miejscu małe punkty bez sierści, chyba z powodu leżenia na boku. Wet doradził smarować to miejsce kremem na pięty z jakimś mocznikiem, ale może wy macie jakiś lepszy, sprawdzony sposób. No i czy sierść w ogóle w tym miejscu odrośnie, czy raczej mogę tylko zapobiec powiększaniu się problemu?

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #46 dnia: 27.03.2019 o 21:41 »
Musi być na czczo i musi byc w znieczuleniu, zeby rozluźniony totalnie pies dal się wyciagnąc na maxa leżąc na plecach w kolebce , to jesli chodzi o biodra , kręgosłup to już nie pamietam w jakich projekcjach robią. Przed znieczuleniem wet niech oslucha psa dobrze.
Jak juz bedzie znieczulona sprawdź od razu i łokcie i kręgosłup. No i poproś o zdjecia na płytce najlepiej, w razie gdybys musiał konsultowac ewentulanie gdzies wynik rtg

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #47 dnia: 28.03.2019 o 19:40 »
Dobra okej! Z resztą już sobie chyba poradzę. Myślę jeszcze nad badaniami krwi przy okazji, bo chciałbym z nią przejść w tym roku cały szlak orlich gniazd. :)

Dzięki za pomoc! :)

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.10.2016
  • M: Katowice
« Odpowiedź #48 dnia: 09.06.2019 o 09:15 »
I jak tam badania ?? Wędrówki rozpoczęte ??

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #49 dnia: 22.07.2019 o 14:05 »
Dzięki Dorka że pytasz!

Nie będę wam ściemniał i ogólnie nie zdecydowałem się na te badania, a to z tego względu, że po prostu bałem się ją usypiać do tych zdjęć, Wpłynął na moją decyzje najbardziej "Ciciek" - czyli kot, którego zdjęcia tutaj wstawiałem, a który miał już takie problemy z pęcherzem, że na następny dzień po operacji po prostu nie przeżył.
Mimo wszystko po tylu miesiącach Rishka nie ma już problemów z tymi łapami i wszystko wróciło do normy. Skacze, biega, wchodzi po schodach i ogólnie jest jak na razie wszystko w porządku. Na łokcie zacząłem stosować "Paw Protection" i ta wytarta sierść przestała się powiększać.

Co do wędrówek. Niestety chyba z moich planów nici w tym roku i szlaku orlich gniazd nie przejdziemy, bo zmieniłem pracę, urlopu nie dostane i ostatnio mam mniej czasu, żeby pozwolić sobie na tak długie wędrówki, co nie zmienia faktu, że po starych szlakach wciąż się włóczymy i ogólnie mam zajebiste zdjęcia, ale też nowy telefon i jak go podłączam do starego kompa przez usb, to mi się resetuje... o.O jak to ogarnę, bo komputer ma już 12 lat, to wrzucę. Może zobaczycie różnicę, bo pani w zoologicznym powiedziała, że Rishka stała się strasznie poważnym psiakiem, a dla mnie to cały czas ten mały szczeniak który gryzie mi buty jak zostaje sama w domu :P

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
« Odpowiedź #50 dnia: 15.10.2019 o 13:25 »
Zawsze mozesz je z tel wrzucić na jakis zewn.dysk i tu wrzucić z linka  :D  Dla chcącego nic trudnego  :)

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #51 dnia: 03.11.2019 o 16:45 »
Jak ja na komputerze tylko gry potrafię instalować. :O

No a tak na poważnie, to przypomniałem sobie o was i mam parę zdjęć z ostatnich miesięcy.
Tutaj standardowo ze spaceru po okolicznych lasach:

Znaleźliśmy sobie też miejsce do treningów, utrwalania komend i takie tam.

A tutaj droga na pustynie błędowską i fotki z tak zwanej "róży wiatrów". Jak 27 lat mieszkam na tym zadupiu i rzygam już tym miejscem, to jednak widoki mamy tutaj niezłe.

A tak poza tym, od ostatnich problemów minęło już sporo czasu, bo grubo ponad pół roku i jak do tej pory, nie mam z nią żadnych problemów! Do weterynarza łazimy tylko po simparice i mam nadzieje, że już tak pozostanie. :D
Fajnie było do was ponownie zajrzeć. :)

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
« Odpowiedź #52 dnia: 30.12.2019 o 21:34 »
Więc jak wszystko ok to nie ma co szukać kłopotów na siłę  :)